Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Ispade ja matora :):P .

 

 

jok, nego sam ja klinka :bigblue:;)

joj, sad se setih zele zeke! zasto su to ukinuli?! to verovatno bio najprodavaniji slatkis u vreme kad sam ja bila mala. :unsure: ionako smo samo za to imali para, kostao je 4din! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci pricam ja nesto sa deckom i pocnemo da se sprdamo kako je najbolje smuvati devojku, dodjemo mi do zakljucka da treba da joj kupi zele zeku. I tako odemo mi u prodavnicu da on meni kupi zelenog zele zeku, prodavacica nas je cudno pogledala i rekla 'pa to se vise ne proizvodi' tako da sam morala da uzmem kit-kat (jadna ja :)). Skoro sam ga opet pronasla u prodavnici, sad se zove zele zec :). Potrazi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem danas u prodavnicu...da kupim jebenog gricka...i kupim ga :D

 

Ali, ali...sta sam onda ugledao:

61VTCY2TFSL._SS500_.jpg

Jaooooooooo .... ovim sam se hranio od 5.-10. godine :wub:

 

Nije bio my favorite GOLDBEARS...ali iskopacu ga negde

EGST0007.jpg

 

 

 

Jebeno obozavam Haribo... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KazimKazim- Jbt krenuh da ti postujem recept za vanilice da sam pravis i zakova mi komp :). Izvol'te...

 

Sastojci

Testo:

150 g margarina

1 zumance

300 g mekog brasna

30 g gustina

20 g prah secera

na vrh noza praska za pecivo

malo limunovog soka

dzem od kajsije/ marelice/

prah secer zamirisan vanilom

 

 

Priprema

 

Penasto umutiti margarin sa zumancetom i dodati suve sastojke. Sve to lepo rukama mesiti da se sjedini u kompaktno testo uz dodavanje limunovog soka. Na pobrasnjenoj podlozi rastanjiti testo na debljinu 0,5 cm, vaditi casicom ili modlicom vanilice, slagati na pleh oblozen pek papirom i peci u toploj rerni na 180 stepeni da ostanu po vrhu bele. Malo prohladiti vanilice, spajati dve po dve dzemom i uvaljati ih u prah secer zamirisan vanilom.

 

 

 

Sad ne moras da jedes kupovne :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...