Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Ma jok, pitala sam te za ove sto ih imas (ako sam dobro razumela).

Ja sam od keve pokupila fazon- lepo super, al kako se pere? :)

Moras priznati da su obicne zavese dosta prakticne. Malo smara ono kacenje na garnishnu.. dodushe...

 

mhehe garnishna :)

 

 

da li se ispravno kaže garnišNa ili garnišLa? to nikad nisam kapirala ...

 

elem, ne pere se. u tom smislu, bolja je zavesa, u pravu si. mada, sad imaš dosta u ponudi i onih.. garnišN(L)i na koje se kači zavesa npr ima kuke ili alke, tako da to manje smara. ni ja ne volim one "šinaste" što dobiješ upalu tricepsa dok pokačiš sve, i usput sjebeš palac i minimum još jedan nokat :mrtav: to je verovatno razlog što sam lenja da perem zavese hihi

 

Jos ako si u prizemlju i pokvarene ti roletne

:mrgreen:

 

Koja farba moze da se koristi za zidove?

 

 

evo ovako: za enterijer, dovoljna je POLUdisperzija ali mojne da kupuješ neko sranje nego uzmi lepo jupol ili makspol to se ne otire. ako toniraš, bolje "iz cuga" istoniraj celu količinu koja ti je potrebna jer ćeš posle jako teško da "potrefiš" nijansu.

 

ako krečiš kupatilo ili spoljne zidove (fasadu kuće, na primer) onda je potrebna DISPERZIJA tj "punokrvni kreč" (kako ga je moja keva krstila, hehe). najbolje Fasakril ili nešto u tom rangu.

 

ako hoćeš malo više da uložiš u enterijer, onda možeš da pazariš i AKRILNE boje. njihova prednost između ostalog je ta što veoma ujednačeno i lepo izgledaju, dolaze u mnogo punih boja koje se lako nanose (ne u pastelnima kao obična poludisperzija/disperzija zbog bele osnove)i možeš i sam da krečiš bez bojazni da će nešto loše da izgleda, izuzetno su trajne i zidovi mogu da se peru. One su super za kuhinju na primer, a u sobama izgledaju fenomenalno al zato i koštaju. marka za koju ja znam da je najbolja je Oikos.

 

ako bojiš betonske zidove imaš specijalnu boju za beton. prodaje se na kilo i nije baš jevtina, ali vredi svaku paru - pogotovu za betonske prilazne površine, prolazne podove koje je potrebno očistiti a beton je porozan pa mora da se premaže radi lakšeg održavanja itd..

 

masnu farbu, moj savet (probala , zahebala se) - izbegavaj. ljušti se i nije ni za k. a uz to i izgleda socijalno i mene bar neodoljivo podseća na hodnike bolnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre manje od mesec dana okrechila sobu.

Osvezila sam malo prostoriju i sta ti ja znam...

Otishla sam da mi smute tamno ljubichastu boju za zidove,a dobila sam drecavo roze.

Mislim da me zidovi ozrace svaki put kad udjem u sobu.

Jbg,ne volim da se svadjam,

pa sam samo izashla iz radnje sa sve bojom "PINK PINK,SVAKI DAN CEO DAN...." :no:

Nije ono sto sam htela,ali sama sam kriva.

Eto,chisto da se pozalim.. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja hodnik vec godinama bojim u ljubicasto.

Odem u farbaru kupim 2 kante ljubicastog tonera i jednu manju kanticu poludisperzije i onda sama smuljam koliko mi treba. Drugacije ne ide.

Ja sam trazila majstoru bledo zute zidove (od oker zute) a dobila narandzaste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to je jer mnoge mrzi da razmišljaju. oker dobiješ toniranjem sa braon tonerom , a ne žutim (ili narandžastim) onda dobiješ onu pičkastu kajsija boju koju organski ne podnosim.

 

@nomouse, a što se ne svađaš? ja bi im za moje pare jbl milosnu majčicu.

 

sedela sam pre godinu dana u kancelariji koja je bila plava. i vidim, nešto nije u redu. i kolega i ja do 12 i nekako, al posle 12.. ujedamo se! a inače se ne svađamo. i onda provalim da su zidovi plavi. potpuno histerično. uhvatimo majstora prekrečimo u lepu svetlu oker.. ma svanulo nam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to je jer mnoge mrzi da razmišljaju. oker dobiješ toniranjem sa braon tonerom , a ne žutim (ili narandžastim) onda dobiješ onu pičkastu kajsija boju koju organski ne podnosim.

 

@nomouse, a što se ne svađaš? ja bi im za moje pare jbl milosnu majčicu.

 

sedela sam pre godinu dana u kancelariji koja je bila plava. i vidim, nešto nije u redu. i kolega i ja do 12 i nekako, al posle 12.. ujedamo se! a inače se ne svađamo. i onda provalim da su zidovi plavi. potpuno histerično. uhvatimo majstora prekrečimo u lepu svetlu oker.. ma svanulo nam :)

 

 

 

Jbg,ne mogu da se svadjam!

Uvek budem ucutkana,cak iako imam pravo da se bunim.

Nemam snage za to.

Pa samo popustim i to je to... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg,ne mogu da se svadjam!

Uvek budem ucutkana,cak iako imam pravo da se bunim.

Nemam snage za to.

Pa samo popustim i to je to... :mrgreen:

Хахаха, исти случај! Могу да имам 1.000 разлога да се жалим због нечега али увек то задржим у себи, као, да не бих правио "сцене".

 

Него, баш сада треба да окречим своју собу пошто је овај задњи креч скроз пропао а и нисам кречио собу задњих 5 година, а правило је кажу, да треба кречити барем једном годишње. Нешто размишљам да је целу окречим у црно (као један мој другар) али капирам да ћу на крају ипак изабрати стандардну белу.

 

@eileen: Имаш баш занимљив потпис... :)

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan hint za vas koji ne volite borbu na javnom mestu, pre svega izaberite prodavnicu sa dobrim preporukama. Ako ipak naletis na lopova, smireno trazis da pricas sa njegovim shefom. Ako je i on balvan, ides dalje po hijerarhiji. Svaka dobra prodavnica ima na vratima ime, prezime i telefon vlasnika, pa se za par minuta sve sredi. MORA da se sredi.

Mislim, ne dajte pilicarima da vas tako lako prave budalama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je

ovaj svet će postati bolje mesto za potrošače samo ako potrošači stave usrane prodavce koji pokušavaju da nas izjebu za naše pare (koje verujem niko od nas ne bere na drvetu!) na svoje mesto....

 

@white man

white man nothing personal :) jbg volim t0n i sabbath u'vatilo me raspoloženje ovih dana

a što si ti white man a nisi green man ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj, ja ne precutim kad mi se ne cuti, al pored dragog mi pizdim, on se samo zali i priserava svima, sad i ja pocinjem da cutim i kad ne bih ahaha

 

Neeeeego, sto se tice zidova u boji, cinjenica je- da kad izgrebes mnogo se vishe vidi nego kad je beo zid. Eto, samo toliko.

Ima jedna devojka zid u zelenoj boji, bas je dobra nijansa zelene, kaze da samo ode u radnju i u katalogu im pokaze koju boju hoce i oni joj to smute i stvarno bude takvo.

 

To je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je odlično videla sam da sve više radnji imaju sad te mašine za mešanje farbi.

 

u merkuru na bežaniji čak možeš da naručiš i veću količinu dakle ako ceo stan krečiš u jednu boju apsolutno je neophodno da ti ta boja bude jednobrazna (jel se piše sa jednim ili sa dva o?) u celoj gajbi... pritom mašina je neka, zavija sarme čuva malu decu, odmerava eksta precizno tako da greške u nijansi praktično i nema...

 

 

super je to što ipak to mašina meša propisani broj minuta. tako da nema šansi da ti se potkrade npr braon grmuljica iz tonera i da se "razmaže" po zidu iznebuha kad se najmanje nadaš...

 

 

 

 

inače da vam kažem samo da je super fora krečiti u januaru. uglavnom je dosta suv vazduh, i grejanje radi ko ludo tako da se ekstra brzo osuši, dalje ima se vremena obično oko svih tih praznika pa se može na primer otići negde i ostaviti majstore sa izmaknutim nameštajem da završe posao :) samo im izmaći i alhohol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te boje su odlicne, ja sam sve prostorije u kuci odradio sa njima, u mojoj sobi sam cak radio kombinacije dva zida jedna boja pa dva zida druga. A te boje su perive,odnosno ako uprljas zid ili ubijes neku zver na njemu pa ostane fleka, samo uzmes krpu i vodu i operes, nece se ostetiti boja. Do jaja stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobila sam dva magneta, u skladu sa mojim odrzavanjem sobe - na jednom pise- Kad bi se stan sam cistio, kod mene bi uvek bilo cisto...

a na drugom - Ne mozemo obe da budemo lepe - ili ja ili kuca

:)

 

jbg, sad ne mogu da sredjujem sobu da bi mi se slagali magneti sa (ne)redom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps pitala si za garnishnu ili garnishlu- nemam pojma, ali je mnogo dobra rech.

 

e nađoh garnišNa. ivan klajn mi osta na poslu ne setih se danas da pogledam :)

 

onda cu tako i da uradim.samo da jos malo usvinjim zidove...

 

 

ne zaboravi da ih dobro oribaš kalijumovim sapunom pre nego što počneš da krečiš

inače će ti masne fleke probiti preko nove farbe što baš bedak izgleda. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...