Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Sta vas najvise nervira?

Jeste li vi domacin ili gost?

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

Izuvanje u stanu?

Kako izbeci prazan bojler...

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

 

....I sve o cemu biste zeleli da razgovarate/ogovarate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Sta vas najvise nervira?

Jeste li vi domacin ili gost?

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

Izuvanje u stanu?

Kako izbeci prazan bojler...

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

 

....I sve o cemu biste zeleli da razgovarate/ogovarate :)

 

Ajd da krenem po stavkama

 

Nisam aljkav i mrzim istu kod drugih ljudi,znaci ne zanima me dal' su ti ciste ili prljave patike-izuvanje obavezno.

Nervira me kad mi neko dodje i kopa po stvarima 'da vidi sta ima' sta te briga sta ima,ja kod tebe ne rovarim po fiokama

Nezvani gosti,zavisi kako ko.Ima nezvanih gostiju koje vrlo rado volim da vidim,a i onih koje obilazim u sirokom luku.Kad vidim nekog na kapiji koga ne bi voleo,samo iskuliram ne izlazim napolje.A posto na sobi imam 'ogledalo' prozor pa se preko dana nista ne vidi unutra tim bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da nemam kome drugom da se zalim moram ovde :)

90% gostiju ne jede kod mene, dobiju cinije s grickalicama/sokove i to je kul, posle usisam i kraj. Ali najblizi drugovi redovno jedu kinesku s nama i to je posle katastrofa. Jeste da je delom moja krivica jer nemam kuhinju u kojoj moze da jede vise od dvoje pa se jede u dnevnoj ali mislim da nije toliko tesko NE prosuti sos i hranu SVUD po podu. Ne znam, mozda misle da je to u redu kad mi je pod vec malko prljav a prljav je od gostiju a ne od mene i ja NE VOLIM tako da zivim! Samo nekad nisam tu duze od par sati i necu da ih provedem ribajuci.

 

Jedino da postepeno uvodim neke stvari... ili prosto sledeci put kad dodju da kazem "Ok vise necu da mi kuca bude svinjac, ima SVI da se trudimo da ostane ovakva kao sto je sad". I molim lepo.

 

Dodatno pitanje za temu - kako biste odreagovali da vam najblizi prijatelji (ali ne takvi da mozete da im kazete svasta i da se ne uvrede npr - uprdeo si se ko svinja :) ) razbiju nesto u stanu? I to ne slucajno nego jer su glupi i nisu vas poslusali.

 

Najvise me nervira kad neko em zasere em pokusava da sredi dok ja vicem da ostavi jer cu ja to posle.

Mrzim pranje sudova.

Nezvani gosti su kul jer nemam drustveni zivot :) vidjam ortake od decka koji su s godinama postali i moje drustvo.

Izuvanje mi je kul ako nije u pitanju osoba koja davi smradom. I ako ima papuca koje nisu raspad (mrzim kad mi takve daju, pre cu bosa da idem).

Prazan bojler? Pa stalno je upaljen.

Za cimere ne znam al ja bih onda kupila svoje sudove i ogradila se od njegovih... dok ne pocnu da smrde. Onda bih mu jebala sve po spisku.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Recimo, primetila sam da je najveca frka oko toga sto cimeri (muski) imaju fobiju od ribanja kupatila.. Nije meni tesko da oribam wc solju, i ostale elemente, ono rukavice i udri... Ko da je to neka nauka...

 

Sa sadasnjim cimerom sam u fazonu - ja ribam sanitarije ti ribaj podove tako da je to ok (u kupatilu i zajednickom koridoru :)), a svako sredjuje svoju sobu... Uspevamo prilicno cisto da drzimo ceo stan. Jedini problem su - dlake ima ih na sve strane :) a posto je stan pored auto-put ima enormnih kolicina prasine tako da mora skoro svaki drugi dan da se brishe sto nas - priznejam cesto mrzi....

 

Gajba je sredjena "za izadavnje" tako da svako ima svoju kuhinju i najvaznije - sudoperu :) samim tim nemmao problema - svako mora da skloni svoj krsh.. Najvise mrzim prljave sudove i oni, dok nismo napravili dve odvojene kuhinje su bili najveci "kamen spoticanja"...

 

Jedino da postepeno uvodim neke stvari... ili prosto sledeci put kad dodju da kazem "Ok vise necu da mi kuca bude svinjac, ima SVI da se trudimo da ostane ovakva kao sto je sad". I molim lepo.

Tako je najbolje, presecesh i ostanesh pri svome. Bune se par puta pa onda prihvate. Ako su pravi prijatelji.

Jebesh prijatelje koji mi ostavljau da ribam za njima cao dan. Ili jednostavno uzmesh posle klope i dash im da pociste. I to sam uradila. Da vidish kako su posle pazili!

vecina je navikla da za njima ciste mame/babe i tako to... Svi vise aze kada pocnu sami da sredjuju. retko ko ceni tudj rad jer jednostavno - ne kapira. Nije to sam "obrishesh cas posla"...

 

Dodatno pitanje za temu - kako biste odreagovali da vam najblizi prijatelji (ali ne takvi da mozete da im kazete svasta i da se ne uvrede npr - uprdeo si se ko svinja :) ) razbiju nesto u stanu? I to ne slucajno nego jer su glupi i nisu vas poslusali.

Izgrdila sam ga ko klinca od 5 godina i trazila mu novcanu nadoknadu. Izbegavao me je neko vreme (tacnije oko 6 meseci). Posle se pokunjeno vratio kao "u pravu si" i nadoknadio stetu. sada smo i dalje ok :)

 

 

To za bojler.. Ok je ako je protocni, ali ako oboje imamo dugu kosu i obican bojler onda se cesto desava da onaj drugi ispushi za kupanje dok se za dv asata ne ugreje voda.. a to se najcesce desacva petkom i subotom pred izlazak... Zato sad pisemo kada ko planira da se "komplet kupa sa pranejm kose" oboje potrosimo skoro ceo bojler.

Deluje malo debilno praviti raspored ali je to super efikasno. Eto od jutros mi je poruka u kupatilu "ja se kupam i perem kosu u 17h".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivsa devojka se stalno svadjala sa cimerkom,ona nije htela da pere sudove,dovodila je decka svaki drugi dan i pravili su nenormalnu buku.Ostavljao je svinjac za sobom...A njih dve su bile najbolje drugarice iz detinjstva i na kraju su se razisle jer su neslaganja bila svakodnevna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervira me kad mi neko dodje i kopa po stvarima 'da vidi sta ima' sta te briga sta ima,ja kod tebe ne rovarim po fiokama

 

Tako je moje kumce izleteo iz moje gajbe. Smatram takvo ponasanje krajnje uvredljivim, bezobraznim i nevaspitanim. Tripuje da je UDBA, sta???

Kopanje po stvarima.. Ajde po diskovima kao su na vidnom mestu, ili knjige, ali sve osim toga je degute.

 

 

Jeste problme sa cimerima ako im neko stalno visi tu.. To je bio najveci problem sa mojim prethodnim cimerom.. On je stavrno bio super ali njegova devojka je non stop bila tu. Vristanje po hodniku kad god ja otvorim vrata od svoje sobe i tako to.. kao da zivis sa i sa tom osobom. Normlano je da dolaze tipovi/ribe ortaci i slicno, ali da je neko tu non stop je bezveze. Ono, pocnes da mu naplacujes kiriju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Niko nije aljkaviji od mene

2) nervira me kad neko pocne da mi sredjuje stan , i unisti sav moj trud , podigne roletne i otvori prozore

3) Uvek domacin , jer sam na ekstra mestu u gradu

4) Mrski su mi : ciscenje , sudovi , ...

5) Jedini me nervira kad gazda dodje po kiriju ; nazove i kaze da dolazi za 5 minuta , pa sve nabrzinu trpaj na terasu , u kupatilo ...

6) Izuvanje - ako nece , ne mora

7) Bojler se nikada ne gasi , pa voda nije problem

8) Kod nas je to ovako : ogromna gomila prljavih sudova ( ko zna sta je na dnu , ne smem ni da zamislim ) , pa kome nesto treba , uzme prvo na sta naidje i plakne pod vodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

8) Kod nas je to ovako : ogromna gomila prljavih sudova ( ko zna sta je na dnu , ne smem ni da zamislim ) , pa kome nesto treba , uzme prvo na sta naidje i plakne pod vodom

пази, ЛИФО прање судова је за сваку осуду. из искуства причам.

Edited by Генерални
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je polomljen stakleni stocic jer se ucinilo pametnim da se donese cela serpa kljucale vode u dnevnu umesto da se sipa u kuhinji. Sreca nije preskupo ali se ceka deo 2 meseca. Nisam znala sta da kazem, samo sam iskulirala.

 

jel zaboravite nekad da sklonite "intimne" stvari iz dnevne kad dodju gosti? :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Razbijac

Za soma dinara unajmish neku tetku/babu/komsinicu ili vidish u oglasima pa dodje neka zena i oriba ti sve to... Cistoca i higijena nemaju cenu pa ako bas ne volite da perete - podelite troshkove..

Najgre mi je kada udjem u neciju kujnu ili kupatilo a tamo se razvila nova civilizacija...

 

Ciscenje nije tesko kada se stalno radi, onda uvek ima po malo, ovako kad zapustush niko nece da pere.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet,drugacije je kad zivis u stanu i kuci.Ziveo sam u stanu 4 meseca i stvarno mi je bilo sranje.Mrzeo sam da vucem djubre sa 8. sprata pa 500 metara do prvog kontejnera.Ovako u kuci,roknem u kucnu kantu,iz te u onu veliku i kad idu djubretari izvucem je na ulicu,ljudi obave posao i to je to.

Sto se tice bojlera,ja imam plinski tako da o vrucoj vodi ne razmisljam,osim kad se ugasi pa se onda penji gore,pali,drzi fitilj dok ne uhvati...Zavisi kako se kako navikne.

I sto dajem najvecu prednost zivotu u kuci,imas svoje dvoriste,komsije nece da ti seru ako treskas vratima i pustis malo jacu muziku.U tom stanu gde sam ziveo,baba pored je redovno u otvorenim kesama ostavljala kore od banana,stari luk i ostala govna,jebote to kad se usmrdi zaudara ceo sprat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Углавном сви који су долазили код мене су били уљудни. Само једну замерку сам имао а тицала се хигијене мушке популације: стопала. У деведесет одсто случајева им заударају на нешто крајње опако те је неопходно отварање прозора чак и ако је температура споља испод нуле.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kojima jesu i to ume prilicno da iritira.Kucni red,picke materine...

Kućni red kod nas je totalno debilski i zastareo odgovara samo penzionerima.

Naime vreme odmora je od 13h do 17h i od 22h do 5h.

Ovaj popodnevni je totalni debilizam posto sada već dosta ljudi radi do evropskom radnom vremenu do 17h, tako da ovo samo za penzose, ovaj večernji je uredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što me nervira u mojoj zgradi je to što niko neće da koristi interfon, neko stalno onaj pipak sputi dole i onda kao da nema interfona, a kada je isti podignut, niko neće da zatvori vrata, pošto nemamju dobar kontakt mora da se gurnu vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...