Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

а ја највише волим кад ми дођу они болесници што деле рекламе, па звоне на све интерфоне у згради па настане гужва :)

Što bolesnici ja sam nekoliko puta pomagao ortaku da deli reklame i ja lepo pozvonim na jedan pa ako se niko ne javi onda na neki drugi.

A dešavalo mi se i sledće ja lepo pitam "Izvinite mozete li da otvorite vrata samo da ubacim neke reklame u sandučiće?"

a dobijem odgovor "Marp u pizdu materinu" i slično.

Jednom mi jedan babetina počela da sere što joj pravim smeće a ja joj rekoh sledeće "Vi stanari pravite smeće, jer vas mrzi da poneste reklanu do stana i tamo baci te u smeće, kada već nemate korpu u hodniku, ja svaku rekalmu lepo ubaci u sanduče, a ako neka padne ja je podignem."

A mog ortaka je neka druga baba smarala zbog čega deli reklame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve, sve mogu da radim - ali nikako da usisavam!

 

Imam neke traume iz detinjstva od usisivača, al' da se ne raspinjem nepotrebno sad...

 

Inače, kod mene nije obavezno izuvanje. Nikoga ne teram na to - stvar gosta.

 

Ali moja super drugarica, ko god da joj svrati nakon što izusti ''Kude si? Upadaj'' ... sledeća joj je rečenica: ''Izuj se!''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da nekome naredjujem da se izuje to mi je mnogo glupo. Ako hoce da se izuje neka to i uradi. Ja se uvek izuvam jer sam sa tim istim patikama gazio tamo gde su macke pisale, kerovi srali, gde je ulje prosuto i sad treba da udjem kod nekog u sobu gde spava sa tim istim patikama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ja ne volim kad mi pusaci dodju u goste, a ni oni se ne zadrze bas puno, jer im ne dam da zapale. Eto bas sam zla :mrgreen:

Danas bile neke devojke, drzale neku prezentaciju o penzionom fondu, ajde da im ucinim uslugu, zive od toga...

"Ne morate da se izuvate... blabla...Hocete kafu?..." Naravno da hoce, odmah su zapalile cigaru...Odvela ih u bratovu sobu, on je pusac, pa nek tamo dime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ja ne volim kad mi pusaci dodju u goste, a ni oni se ne zadrze bas puno, jer im ne dam da zapale. Eto bas sam zla :mrgreen:

 

Nikada me ti nećeš primiti u goste... pa ja uz kafu izrokam po 5-6 cigareta. ;)

 

Eh da, zbog duvanskog dima sam i poskidao zavese u sobi.

Sve su jadne požutele, metnuo sam nebo-plave venecijanere!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U autu moze da se pusi jedino ako devojkama ne smeta volan

 

:):):):)

Kakav si ti lik...

 

---------------------------------------------------

 

Ne volim ni onu vrstu ljudi kojima je dosadno, pa svrate ne znaju sta ce sami sa sobom, i ostaju nekoliko sati!!!!

Bar da su zanimljivi, pa ajde da se ispricamo... ali da ja nekom budem hostesa i privatni klovn a NE. Sva sreca direktna sam i iskrene pa im kazem šarmantno ajte vi sad kuci ili ih ostavim sa roditeljima, pa nek se oni "zabavljaju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ja sam po prirodi lenstina, tako da su mi svi poslovi mrski :)

Pravi sam geek tako da kad dodjem sa posla, posle 7h smaranja sa svakakvim debilima i nije mi nesto do rada po kuci, pa sve uglavnom radim po principu sto se mora, mora se, iako bi se najradije samo zapucala za komp i ne bi mrdnula dupe odatle po ceo dan...

Nezvani gosti su odustali od mene, jer znaju da ako se ne najave pre posete nemogu ni da udju u stan :lol:

A sto se tice ponasanja gostiju... Ranije je bila ludnica, znaci niko se nije izuvao, pusili su kao turcini, znali da bleje po ceo dan kod mene... Sada sam to dovela u red malo, u mom stanu je zabranjeno pusenje, pa su se posete samim tim i skratile :mhihi: izuvanje je preporucljivo, ali ne i obavezno, jbg ja cu oribati to sto se zaprlja, nije mi to toliki problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa duvanjenjem je problem. J asam bivsi duvandziaj pa mi sve smeta, otkako imam opet cimera i samim tim nemam odvojenu spavacu sobu, nema vise pushenja... najvise 5 cigareta neko moze da popushi ako ostaje par satii, vise ne moze.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jebote!!! Ovde sve neki fini!!!

Kod mene nema izuvanja,a cigarete su obavezne!!!

Ja sam jedino frik po pitanju sudova-ceo stan moze da bude u haosu ali kad vidim punu sudoperu poludim!!!

( zato vecina mog drustva voli da im dolazim u goste-oribam im svo sudje od proteklih mesec dana :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada me ti nećeš primiti u goste... pa ja uz kafu izrokam po 5-6 cigareta. ;)

 

Eh da, zbog duvanskog dima sam i poskidao zavese u sobi.

Sve su jadne požutele, metnuo sam nebo-plave venecijanere!

Ti k'o Cane iz Partibrejkersa. On nema ni roletne, ni zavese. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto živim sa sestrom, odredili smo nekoliko pravila. Jedan dan ja perem sudove, jedan ona. Usisavanje smo podelili po pola stana, a što se tiče kupatila, ja čistim pločice, a sestra ostalo. ;) Izuvanje obavezno, pušenja nema, bivši sam pušač, ali i dok sam bio pušač nisam voleo da zapalim u zatvorenom (malom) prostoru, pogotovo tamo gde provodim 80% svog vremena, tako da kapiram i da drugi mogu da se suzdrže, ako ne, izvol'te - izađi na terasu pa zapali i onda se vrati. Što se tiče pranja sudova, ponekad me živcira i trenutno sestra i ja štekamo pare da kupimo mašinu za pranje sudova, da se ne mučimo. ;)

 

Uglavnom sam domaćin, uvek nekako uvalim gostima da odrade nešto ako se sami ne sete, nije mi problem da kažem to nekome ako sam ne primeti šta bi trebalo da uradi. Nezvane goste uglavnom ne primam, u doba smo mobilnih telefona, myspace-a, pun klinac instant messengera pa čovek može da mi se najavi pre nego što dođe.

 

Prazan bojler nam je veliki problem pošto je isti bojler i za kuhinju i za kupatilo. Još oboje imamo dugu kosu, pa kada tu ispadne svađa oko kupanja.. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja bih mogla napisati knjigu o iskustvima življena sa cimerima/cimerkama. Ovo je skoro peta godina da živim odvojeno od mojih. Najljepše je dijeliti stan sa maksimum dvije osobe, po mogućnosti ženske, jer tada ima manje problema što se tiče održavanja stana, a neke sitnice (tipa, da li je poklopac od wc šolje podignut i sl.) se ne dešavaju. Fakat je da momci ne vode toliko računa kada je generalno održavanje stana u pitanju. Oni počiste svoj dio, sve im bude cakum-pakum, ali kada su u pitanju zajedničke prostorije (kupatilo, kuhinja, balkon) tu nastaju problemi. Jedan ostavlja poplavu nakon tuširanja iako smo upravo zbog toga nabavili zavjesu. Drugi ostavlja enormne količine smeća za sobom koje tehnički baci u kantu predviđenu za to, ali istu ne pomisli da odnese u kontejner. Treći pije nevjerovatne količine mlijeka i stalno uzima tuđe a nikad se ne sjeti da ga kupi. Isto važi i za čaj. Cimerka i ja skupljamo čajeve i znamo da damo pozamašnu svotu novca kada su crni i zeleni u pitanju, a cimer dođe, uzme dvije kesice za jednu upotrebu i šta se desi kada tri-četiri puta na dan popije tako? Ode po kutije, a mi čaj ni okusile. Ima tako nebrojeno primjera... Odavno sam se pomirila sa sudbinom da muškarci ne žele da čiste kupatilo, pa se cimerka i ja mijenjamo. Dobra stvar je što svako suđe pere za sobom i što je kuhinja uglavnom uvijek čista, tako da barem tu nema problema.

Bojler je počeo da bude problem, jer se broj ljudi koji žive u stanu naglo povećao. Trenutno nas je 6oro. Uf! Od septembra bi moji trebalo da mi kupe stan, tako da treba progurati ljeto sa Velikim Bratom u stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Sta vas najvise nervira?

Jeste li vi domacin ili gost?

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

Izuvanje u stanu?

Kako izbeci prazan bojler...

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

 

....I sve o cemu biste zeleli da razgovarate/ogovarate :)

Ja zivim u kuci sa muzem,sinom i deverom.Dever je u prizemlju,mi na spratu.Dakle,jedina sam zena u kuci i stalno urlam na odrasle ukucane.Najvise me nerviraraju dlake u kupatilu i hrana na podu.Nije mi mrsko da cistim za njima,ali ponekad stvarno preteraju-usisam kuhinju i posle pola sata opsti haos.Ponekad se i oni uhvate da urade nesto,ali ako ja ne operem sudove,niko nece.Definitivno najvise mrzim brisanje prozora i ostalih staklenih povrsina.Sto se gostiju tice,svi su dobrodosli.Izuvanje zavisi od vremenskih pogoda,ali ne insistiram na tome.Pusenje dozvoljeno samo u dnevnoj sobi.A bojler se nikad ne iskljucuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise mrzim da perem sudove ali posto cimera mrzi jos vise od mene, nekako ih ja na kraju uvek operem :uhoh:

Sto se izuvanja tice, kao sto Sisus na drugoj temi rece lakse je usisati nego isterati smrad

Kod mene nema pusenja uopste :D

Ko hoce moze da izadje napolje i zapali, nemam vise sa tim nista, dosta sam ih trpela :)

:pivopije:

kod mene je takodje tako, ko hoce da zapali moze lepo na terasu da izadje

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zivim s mojima.

i radim sve kucne poslove, pomazem kevi, zao mi je da gledam kako se muci... ceo dan stoji na poslu, i onda dodje jos i da rinta. cak je i smanjila jelo u poslednje vreme, plasim se da mi se ne razboli.

 

elem, mislim da mi je ipak najgadnije od svih poslova pranje sudova, i poda u kupatilu. i to zbog dlaka.

pusenje je dozvoljeno, mada nije da previse volim pusace. a izuvanje otprilike ne dolazi u obzir. xD realno, ne mogu da znam da l' nekome bazde noge, ili ima pocepanu carapu. xD

a i ono... zivim u glavnom gradu - nije da hodaju po nekom blatistu. a i usisavam svakodnevno, tako da ono.. njiii.

 

volim nezvane goste, uglavnom me obraduju :) naravno, ako nije neka budala u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...