Jump to content

Amon-ra


Grob Bez Dna

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jao bre, ne mogu da verujem da ovde neko slusa AMON RA! Bravo legendo!

 

Za njih sam cuo jos davno, stvarno su super bend. Iako mi se nisu dopali 100% na prvo slusanje (zbog vokala) posle drugog slusanja sam se totalno odusevio. Ultra melodicne gitare + jos melodicnije klavijature + pevac koji je nekako, iako nije najbolji, najbrutalniji i sl. nekako skroz drag, simpatican i detinjast. ;)

 

Sve pesme su stvarno super a jedini je bedak sto album traje kratko pa mora da se pusta barem dva puta za redom hehe!

 

E da, balada WHEN THE GLITTERS FADE AWAY je takooooooooooooo dobra!

 

 

Da nisi slusao mozda solo projekat gitariste Byron Nemeth-a? Neo-progresiv, nije los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis original In The Company Of The Gods CD?

 

Video sam ga samo dva puta u zivotu, jednom je prodat za 250$ a drugi put za oko 100$ posto je bio u ocajnom stanju (CD izgreban, booklet isto tako...). Iako je odstampan u cak 1.000 komada (od toga 100 promo kopija sa potpuno drugacijim b/w omotom) CD je veoma tezak za pronaci.

 

Inace, taj "original" CD je u stvari izdat kao CD-R, verovatno nisu imali para za prave silver CD-ove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima više razloga za njihov komercijalni neuspeh:

 

1. Pogrešno vreme - mislim, 1992. su svi slušali death ili grunge, kad kažem "svi" mislim većina koja stvara trendove i tada nijedna izdavačka kuća nije htela da potpiše bend koji svira ne-tipičan US power/prog metal jer to "nije popularno".

 

2. Loša distribucija - pročitah negde da su veliku većinu odštampanih CD-ova podavali nekim glupavim fancy radio stanicama koje nijednom nisu pustile nijednu pesmu sa CD-a (ili su možda pustili jednom).

 

3. Zbog loših medjuljudskih odnosa bend se raspao posle nepunih godinu dana postojanja.

 

 

Nisi ni svestan koliko ima takvih bendova koji su genijalni ali potpuno nepoznati većini ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma omot je keva, jedan od najboljih stripovski uradjenih omota koje sam ikada video.

 

Čuo sam da se taj "booklet" sastoji samo od jednog lista na čijoj se drugoj strani nalaze samo osnovne informacije o bendu i zahvalnica, što me podseti na jedan potpuno drugi ekstrem zvan Rhapsody "Symphony Of...", čoveče, fold-out booklet za taj album kad se rasklopi iznosi preko jednog metra u dužini! Hehehe ludi italijani.

 

A jel znaš da su članovi Amon Ra imali i svoje pseudonime ali na egipatsku tematiku. Kris Dugan (bubnjar) je bio Seth, Ken Dugan (basista) Osiris, Jimm Motyka (klavijaturista) Anubis, Byron Nemeth (gitarista) Toth i Dan Mattingly (pevač) - Horus. http://i323.photobucket.com/albums/nn446/V...r/amonra2-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, stvarno se ne sećam gde sam našao fotke.

 

Eve još dve koje imam na kompu:

 

http://i323.photobucket.com/albums/nn446/V...mir/amonra3.jpg

http://i323.photobucket.com/albums/nn446/V...mir/amonra1.jpg

 

E upravo slušam onaj instrumental Seasons May, čoveče, kako dobra kombinacija klavijature i gitare!

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...