Jump to content

Pollution


Red Viper

Recommended Posts

Recenzija od strane Nebojse Lakica

 

 

I, kako pomenuh već u Nadimač recenziji vezano za brojno stanje sastava na srpskoj thrash metal sceni (cenim da u ovom trenutku više thrash metalaca ima u bendovima, nego u publici), evo nam još jednog predstavnika iste. Pollution je mlad bend, formiran prošle godine, sa jasnom vizijom šta je to što zeli i kojom muzikom da se bavi (old school thrash bez kompromisa kako sami rekoše, mada ne treba biti preterano vidovit da bi se to zaključilo).

 

Sa inspiracijom duboko ukorenjenom u bendovima poput Kreator, Sodom, Whiplash, Destruction, Razor itd, počele su da nastaju autorske pesme, a rezultat je ovaj demo CD, produciran i sniman od strane Luke Matkovića (Fatality) u njegovom studiju. Četiri pesme, od kojih je prva instrumental.

 

Sve rečeno za Nadimač može se primeniti i na Pollution, s tim što ovi drugi (očigledno) pevaju na engleskom, a produkcijska rešenja kao da dolaze od pre 20 godina. Tako i bend zvuči, old school do srži, od tema tekstova, svirke, do imidža. Teško da se može nešto originalno reći za jedan ovakav bend, kad originalnost nije nešto što u ovoj svirci postoji. Jasno i precizno definisana muzika, usmerena ka isto tako jasno i precizno definisanoj ciljnoj grupi, i tu staje sva priča.

 

Ovaj demo bi, kako kažu zvanični podaci, trebao biti objavljen od strane Terror Blast Production u bližoj buducnosti, a vi ga možete poslušati na myspace stranici Pollutiona.

 

- Nebojša Lakic

 

 

 

 

Dobro... Covek kaze da nismo originalno! :):):) Onda je tako,jbg! Pitam se gde nalazi originalnost u power metal bendovima :)

Nema zezanja,u Nadimach recenziji dobio nam je pokret ime NWOSTSM (New Wave of Serbian Thrash Speed Metal) :)

Edited by NW Red Viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'o ovako, sto se demoNa tice:

Intro - Absolute Pollution ima jedan deo koji me odma podseti na Sodomovu pesmu Bloody Corpse!!!

Manic Depression je do jaja stvarcina!!! Violator je isto ok, samo zbog vokala mi se manje svidja, jer me podseca na black :)

A kod Our Way, jedina zamerka mi je trajanje pesme, inace izuva.

Sve u svemu svidja mi se, da je kucan bubanj i ne primecuje se! Budite u pripravnosti za novembar kada drugar i ja budemo organizovali svirku! :rockdevil: Kada vi barabe imate sledecu svirku?

 

P.S. ne mogu da skinem demo sa onog gore linka (Sorry, the free service is at full capacity), pa trazi da se reg., a ja bas necu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'o ovako, sto se demoNa tice:

Intro - Absolute Pollution ima jedan deo koji me odma podseti na Sodomovu pesmu Bloody Corpse!!!

Manic Depression je do jaja stvarcina!!! Violator je isto ok, samo zbog vokala mi se manje svidja, jer me podseca na black :)

A kod Our Way, jedina zamerka mi je trajanje pesme, inace izuva.

Sve u svemu svidja mi se, da je kucan bubanj i ne primecuje se! Budite u pripravnosti za novembar kada drugar i ja budemo organizovali svirku! :rockdevil: Kada vi barabe imate sledecu svirku?

 

P.S. ne mogu da skinem demo sa onog gore linka (Sorry, the free service is at full capacity), pa trazi da se reg., a ja bas necu :)

 

Haha, Morfi, kako ti se sviđa moja produkcija? :lol: Vidim da ti se sviđa otkucanost bubnjeva. :P

 

Dadoh Pipiju i Golubu danas CD, tako da bi trebalo uskoro da ga izdaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bre Morphy pa ja bahs mislim da im je najjacha stvar Violator,bash mi je onako u nemachkom fazonu,totalno luda stvar....Manic Depression izuva,Our Way takodje dobra stvar,ali ipak mi se vishe svidjaju Manic i Violator....Absolute sasvim solidan instrumental,vidish nisam ni obracao ne znam koliko paznju na bubanj ali nisam znao da je kucan,predpostavljao sam poshto znam da su snimali kod Towera....Mada prilichno dobro otkucano

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bre Morphy pa ja bahs mislim da im je najjacha stvar Violator,bash mi je onako u nemachkom fazonu,totalno luda stvar....Manic Depression izuva,Our Way takodje dobra stvar,ali ipak mi se vishe svidjaju Manic i Violator....Absolute sasvim solidan instrumental,vidish nisam ni obracao ne znam koliko paznju na bubanj ali nisam znao da je kucan,predpostavljao sam poshto znam da su snimali kod Towera....Mada prilichno dobro otkucano

 

Ma... :rockdevil: Sutra cu da overim Deadly Mosh...

 

 

E hvala Morphy! :pivopije: Sad imamo Staru Pazovu,to znas.. A kasnije Kragujevac pocetkom Novembra. Imas link za demo iznad! Postavio ga Blasphemer.

 

Haha, nisu se poklopile svirke... :) Ali opet raspon od jednog dana... Aaa, obnevideo sam taj link... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj google korisna stvarcica... :)

 

Evo jos jedne recenzije....

 

POLLUTION (SERBIA)

 

An excellent demo of hard-hitting speedy retro thrash, which opens with the smashing instrumental "Absolute Pollution" (the guys care a lot about our environment, and that can only be a good thing) in the best tradition of Paradox and early Angel Dust. The attack continues on the equally as intense and fast "Manic Depression". "Violator" is headbanging fest at its best, with the riffs now coming close to early Destruction, cutting like a knife, a feeling helped by the good sound quality of the recording. "Our Way" is the last speed/thrash hammer here, the shortest one, more speed metal-based, with a nice catchy chorus and good melodic hooks. This very promising beginning will hopefully not remain the band's only legacy.

 

Our Way Demo, 2008

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
samo da krene sa violator

pa da polomimo tamo

 

Prva ce biti Absolute Pollution,to je sigurno... E sad,druga.. Videcemo ;)

 

Evo sta ce Pollution svirati u Kg-u i Bg-u:

 

1. Absolute Pollution

2.Violator

3.Tormentor (Kreator)

4.Manic Depression

5.Modern Warfare (NOVA)

6.Instant Death (Razor)

7.Our Way

8.Massive Overload (NOVA)

9.Countess Bathory (Venom)

 

A evo i linkovi za ''preview'' kako nove pesme zvuce...

 

MASSIVE OVERLOAD:

http://www.youtube.com/watch?v=I626X2gSMsY...feature=related

 

MODERN WARFARE:

http://www.youtube.com/watch?v=Rqhxnjb4AfY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...