Jump to content

Have Prog Lost Its Soul


Uruk

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehe, to se zove pravo usmerenje :pivopije:

Ja sam odrastala uz narodnjake, zato toliko kaskam za svima vama sa tim starim kultovima :)

Moras mi reci Bane kada je Pepijev rodjendan, da mu saljem diskove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekose vec najvaznije je da se radi niskreno i iz srca. A kako nastaju kulni albumi... uh pa to je tesko reci. Mislim ja sam mlad i neiskusan, ali mislim da sve , ali bukvalno sve utice da li ce taj al;bum biti kultan. Kakav je autor muzicar, kako se oseca (kaom sto rekose nije vazna samo emocija, vec i muzika, npr. meni je jazz muzika sa neverovatno mnogo duse, iako je tu naglasak vise na muzici nego na emociji), da li moze da se izrazi, pa i kakav je covek..., ali je i takodje vazan tajming, nesto u kolektivnom duhu. Npr menin su prva dva album Possesseda fascinantna ali da danas neko snimi takav album rekao bih mu da je idiot. Ne znam svaka muzika ima svoje vreme. Ali j ne bih mogao da pronadjem neku (kvalitetnu) muziku koja bi oznacila nase vreme(misim ima tehno, i te fore, ali to mi je nekako sve suva elektronika i namenjeno za slusanje na zurkama, nije mi to to cak ni kad slusam bendove koje volim a koji pripadaju tom pravcu). danasnji bendovi koliko god dobri bili promasili su svoje vreme, jednostavno ja sam se suocio sa cinjenicom da muzika koju slusam pripada proslosti(iako slusam dosta originalnih novih bendova, sve mi to nekako vuce korene u proslosti, a vreme nazalost tece dalje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leb i Sol ...evo jednog pitanja za sve koliko starih Yes-ovaca poznajete ?Mislim da su preporuke matoraca i te kako bitne i vazne...

 

Kad već pomenu Leb i Sol, retko da se o njima priča, a zanima me je l' neko čuo novi album i šta mislite o istom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progresivna muzika je u stvari dozivljavala procvat sezdesetih i sedamdesetih godina. Od osamdesete naovamo, sem DT prakticno ne postoji originalan KOMERCIJALNI progresivni bend sa zapada. Ukljucujuci i Evropu. Uglavnom je sve to sviranje quartzu, da sad ne ulazim u teoriju kako i zasto. Postoje doduse mnogi bendovi van zapada koji su progresivni. Ja padoh na bulju kad sam krajem osamdesetih cuo neke indijske i generalno azijske progresivne bendove. Na zapadu je to crklo. Ovo sto vi, braco i sestre, zovete progresivnim rokom i metalom, whatever, po ovim forumima (muzicke degenerike tipa Symphony X, Sonata Arctica, Nightwish i slicno) je zalosno. AKo vam prija, to je ok. Ali to nije to, po definicij.

 

Za ljubitelje Genesis (onog sa P.G.-jem), Camel, Yes, Sky, Jethro Tull, Nice, ELP, VdG Generator, Uriah Heep, The Gods, Rush, i u skorije vreme DT, Superior, Queensryche, Vanden Plas, kapa dole. Nazalost, propusticu ovde masu bendova jos, iz davnina, ali 99% ovih debila koji imaju temu na Progressive Rock/Metal (zajedno sa Power Metal) ne zasluzuju niciju paznju pa tako ni vasu.

 

 

Uzgred, ako nekoga zanima stvarno progresivna muzika, onda nek poslusa Ancient Future. To je progresivna MUZIKA, ne metal ili rock, nego MUZIKA. Pa kad to poslusa, idemo dalje.

 

Da rezimiram, progresivna muzika nije umrla, niti njena dusa, samo se ista moze naci na drugim geografskim sirinama. Zapad je svoje rekao.

 

 

 

Naravno, trebao bih da elaboriram neke prethodno navedene stavove, ali me bas zabole. "Ask and ye shall be told, seek and thy shall find".

 

Sto bi nas narod rekao, kad porastete, kasce vam se samo.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Elam Harnish

 

Ukoliko imas neke preporuke za bendove i albume,postuj na Progressive rock podforumu i kvltovima...

Nadje se dobrih stvario tamo.

Uglavnom se slazem sa recenim,pogotovo za zapad.Koliko znam `70 ih godina Britanci su imali gotovo autokratsko pravo na progresivni rock pa opet to nije sprecilo bendove van Engleske da se okusaju u zanru i daju genijalne bendove npr. kao Focus i Rush :pivopije:

Daj te istocnjake koje si slusao jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovaj je sad došao da sere i da se pravi pametan i ovde .... oh, Lord, a zašto se ovako stručni ljudi ne kandiduju za predsednike

 

Ah, pa to je opšte poznato. "Yours truly" i "elaboriranje" idu od ruke g-dinu Dersu Uzali. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...