Jump to content

Tropical Heat


Vlladimir

Recommended Posts

Kanadski glumac Rob Stjuart (Rob Stewart) koji je tumačio lik detektiva Nika Slotera (Nick Slaughter) u seriji Tropska vrelina (Tropical Heat AKA Sweating Bullets) vrlo gledanoj u Srbiji 90-ih godina, najavio je svoj dolazak u našu zemlju predstojećeg leta. Rob Stjuart je kontaktirao članove novosadskog pank-rok benda Atheist Rap nakon što je, putem interneta, otkrio podatak da grupa iz njemu daleke Srbije ima pesmu o neustrašivom detektivu kojeg je on glumio u navedenoj seriji.

 

 

Ova činjenica je pobudila Stjuartovu zainteresovanost za fenomen popularnosti te serije na Balkanu. Ateisti su ga ubrzo upoznali sa činjenicom da je njegov lik bio korišten tokom studentskog protesta 1996/1997, odnosno da se lik Nika Slotera pojavljivao i u stripu koji je izlazio tokom protesta. U Beogradu je čak bila registrovana grupa gradjana pod njegovim imenom. Saznao je takodje i za čuveni grafit "Sloteru Niče, Žarkovo ti kliče".

 

 

Ta priča je zaintrigirala i njegove producente pa su odlučili da tokom leta sa TV ekipom posete Srbiju i snime dokumentarni film o fenomenu popularnost detektiva Nika Slotera u Srbiji 90-ih.

 

 

Pošto grupa Atheist Rap ove godine serijom koncerata po regionu obeležava 20 godina postojanja i rada, Rob Stjuart je rešio da "sidje medj narod" i proveri svojim prisustvom na koncertima koliki je rejting Nika Slotera u ovom vremenu u kojem se na svakom koraku oseti duh nepravde iz 90-ih.

 

 

Zlatko Bardun, menadžer Ateista rekao je za Blic:

- U tri ujutru zazvonio mi je telefon. Čovek se predstavio, ali ja vidim nepoznat broj i pomislim da me neko zeza. Međutim, nekoliko dana kasnije nam je mejl poslao njegov producent pa i sam Stjuart... i ispostavilo se da su ljudi ozbiljni.

Naš gitarista je razgovarao sa Robom i ispričao mu za čuveni grafit, da je njegov lik korišćen tokom studentskih protesta 1996, da je u Beogradu čak bila registrovana grupa građana pod njegovim imenom - kroz smeh priča Zlatko, i nastavlja:

- Stjuart je ubrzo shvatio da nikada nije bio tako popularan kao devedesetih u Srbiji i okolnim zemljama. Čitava priča je zainteresovala i njegove producente koji su odlučili da tokom leta sa TV ekipom dođu u Srbiju i snime dokumentarni film o fenomenu popularnosti Nika Slotera. Rob Stjuart će u Srbiji boraviti desetak dana, sigurno je da će 6. juna biti specijalni gost na našem koncertu u Novom Sadu a možda se pojavi na još nekim našim svirkama. Čovek nas je čak pitao da li se mi slažemo da nam se on pridruži na bini tokom izvođenja pesme „Slaughteru Nietzsche"?! Mi smo, naravno, odmah pristali.

 

 

Pored grupe Atheist Rap 6. juna na koncertu u Novom Sadu nastupice i grupe: Kud Idioti, Superhiks i Lude Krawe.

 

 

Izvor: http://www.rockserbia.net/vesti/aktuelno/1...ja-ti-klie.html

 

 

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
У био сам лудо и неутешно заљубљен у њу!

:)

Невероватно лепе очи!

 

 

Najlepse oci koje sam video kod neke glumice!!! Moj decacki san!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...