Jump to content

Sick Distortion


PuPaK

Recommended Posts

15fq2y1.jpg

 

http://www.myspace.com/sickdistortion

 

BIOGRAFIJA : Leta 2004. godine u Knjazevcu bend Sick Distortion osnivaju Marko Duca (gitara), Mladen (gitara) i Milan (bas), i nakon svega mesec dana prvu svirku je odrzao u Nisu, u tadasnjem caffe-u -Distorzija. Sve do odlaska prvog pevaca Bojana Suceta, bend je uglavnom svirao neke hard rock obrade grupa Black Sabbath, Deep Purple, A. Sklonista, Generacije 5, Riblje Corbe itd. Takodje u tom periodu koji je trajao nesto manje od godinu dana, bend je svirao i par autorskih stvari, ali takodje u nekom hard'n'heavy fazonu.Vec sledece godine, na mesto vokala dolazi solo gitarista Marko Duca, i tada vec pocinje da se nazire promena u zvuku benda. Zvuk benda postaje pre svega originalniji, ali i jaci i agresivniji. 2005. godine bend napusta originalni bubnjar Vucko i nakon krace pauze na njegovo mesto dolazi Vlada (ex-Dead End), i od tada bend ustaljuje postavu koja funkcionise i danas. Pored obrada (AC/DC, Metallica, Sepultura, Ramones, Goblini, Judas Priest, Iron Maiden, the Doors, Block Out, Amorphis, Motorhead) bend na svirkama svira desetak autorskih stvari. Zvuk benda Sick Distortion se jednostavno moze okarakterisati kao METAL. Pesme kao sto su Suffering, Oprostaj, Kataklizma, Wish to suicide, Agonija, the Pain sadrze brze, agresivne thrash delove koji su prepleteni melodicnim heavy deonicama i nepravilnim progressive ritmovima. Tematika tekstova je krajnje filozofska, pesme su pisane uglavnom u savremenom simbolizmu a govore o poentama zivota, bolu ljudske duse, depresiji, razlozima depresije, neizbeznom kraju covecanstva, o nemoci da se bilo sta promeni na bolje...Krajnje negativno ali situacija moze biti i jos gora. Bend je imao zapazene nastupe u Nishu, Leskovcu, Vranju i u Nishkoj Banji, na svirkama hita radija 202 u Knjazevcu i Zajecaru, nastupao je par puta na Festivalu kulture mladih i naravno na vise lokalnih svirki u Knjazevcu. Marta 2007-e snimaju svoj prvi demo, naravno, u kucnoj radinosti ali sasvim solidnog kvaliteta (o uslovima u kojima je nastao da I ne govorimo).

Postava:

Marko Milivojevic-solo gitara i vokali

Mladen Ilic-ritam gitara

Milan Ilic-bass gitara

Vlada Vidojkovic-bubanj

 

 

E sad bend je krenuo da radi na novom demo snimku koji je 90% gotov ,dve nove pesme mozete cuti na my space-u a evo linka za demo2007 koji sadrzi tri pesme!

http://www.keepmyfile.com/download/b2b7892199241

 

I da cujemo vase misljenje o ovome! :bigblue::pivopije::muzicar:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su favoriti definitivno Suffering i The Pain.Bend ima prepoznatljiv zvuk,izdvaja se u odnosu na klasichne domace thrash metal bendove.Oproshtaj i Kataklizma imaju dosta neki heavy prizvuk,pogotovo Oproshtaj,shto naravno nije nikako loshe....mada mislim da bi im vishe lezao klasichan progressive/thrash s obzirom na to kakvog pevacha imaju.Verujem da bi chovek ladno mogao da skine Chucka Billya sa Demonica ili Gatheringa ali nije bash za Heavy bend....Prilichno su depresivni tekstovi,pa i atmosfera u pojedinim delovima pesama...U pesmi Kataklizma na strofama vokalne deonice imaju neki doomerski prizvuk,eto to mi se na primer nije svidelo ali to je vec stvar ukusa....Mislim da bend treba vishe da se bazira na pesme tipa Suffering i The Pain.Koren iz Tri je prilichno dobar instumental,svi iz benda su odlichni shto se tehnichkog dela ticha.Vidi se da ljudi znaju da sviraju...Chudi me da nisam ranije slushao ovaj bend s obzirom na to da nisu bash anoniman bend i da su vec snimili 5 autorskih stvari....Poshto imaju kako sami kazu vec 10-ak stvari koje sviraju uzivo trebalo bi da se odu u neki malo bolji studio i snime sve pesme(mada za kucnu produkciju odlichan je snimak)sa zivim bubnjem,verujem da bi se nashao neki izdavach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije loshe...riffovi su cool, ostaju u ushima...aranzmani su dobri, svidja mi se kako se smenjuju neki melodichni i "zli" delovi...da ste josh malo chachkali velocity na bubnju ne bi se ni primetilo da je programiran...samo jedna zamerka - glas obavezno malo bolje obraditi! I solo deonice su dobre... The Pain mi se najvishe svidela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thrashformers:Bratko hvala puno na pohvalama ,kapiram to sto si rekao za vokal i slazem se sa tobom...bend je poceo da vuce na stranu o kojoj si pricao ove nove stvari koje sam ja cuo su bas u tom nekom tripu koji je nekako identican po zaraznim rifovima i smenjivanju ritmova a vokal ima muda a neki studiski snimak bi trebao da padne pocetkom sledece godine ! :rockdevil: Jos jednom hvala puno na pohvalama i nadam se da cem da uspem nekad da vas dovucem na ovamo ako bude bilo prilike pa da prangijate zaedno! :pivopije:

 

@ Ranis:Bratko hvala puno i tebi na pohvalama, a to za bubanj i vokal koliko smo mogli od kucnog da izvucemo izvukli smo ali bice i to oke samo da se skupi kinta za ulazak u neki studio! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
bio sam u Knjazevcu na praxi tj u selima u okolini knjazevca,

pozdrav i podrska od NadimaC-a!

 

111

 

 

nikad da skontam,šta ti znaći to 111?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

jebo leba,toga kad sam ja imo 17-18 nije bilo.

 

svi smo bili na kurac pićka,jebi se mater,kao i danas.old skul pozdravi.

 

desi pićko,kurcu, i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam isao u srednju ,tj kad sam krenuo u prvu god bio je jedan stariji ortak(velja iz krampa) koji je imao fazon "kec"tj asocijacija na blast beat

 

ja sam posle imao trip da pola reci u razgovorima .pogotovo kad sam bio pijan zamenjujem sa "kec" a posebno kad nesto energicno objasnjavam i sl kazem kec-kec-kec !!

 

1-1-1

 

a to znaci kad u death metalu ili speedu das tri kratka udarca u cinelu i krece klanje!

 

vidim da se 111 fazon primio jer ga imaju neki ljudi i u potpisima a i deru se na svirkama i sl:)

 

ap eto

 

111

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam u Knjazevcu na praxi tj u selima u okolini knjazevca,

pozdrav i podrska od NadimaC-a!

 

111

Lii ekstra....a kak'a je praxa u pitanju ,skola i to ako nije tajna!?!?

 

Pa nisha ti sledeci put kad dolazis pusti Pm da se alkoholiramo svi zajedno na probi benda!

 

 

Pozz tebi i ostatku NadimCa i vimo se na nekoj svirci pa da paddne pa da koljemo zajedno!!

:rockdevil::pivopije:

 

saaamooo kecc111111!

 

da bre 11111 'till death

nego preslushah pesmu,ok mi je svidja mi se kojim pravcem bend namerava da ide...

:rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
kad sam isao u srednju ,tj kad sam krenuo u prvu god bio je jedan stariji ortak(velja iz krampa) koji je imao fazon "kec"tj asocijacija na blast beatja sam posle imao trip da pola reci u razgovorima .pogotovo kad sam bio pijan zamenjujem sa "kec" a posebno kad nesto energicno objasnjavam i sl kazem kec-kec-kec !!1-1-1a to znaci kad u death metalu ili speedu das tri kratka udarca u cinelu i krece klanje!vidim da se 111 fazon primio jer ga imaju neki ljudi i u potpisima a i deru se na svirkama i sl:)ap eto111

 

Pa ti si bolestan.Gade mi se oni što svaku sekundu ubacuju ''brate'',''razumeš'' i to...al sad i ''keckeckec''....što znaći ako umesto brate ili sine, to ubaciš...zvućiš ko navareni šizo jebot lebac.znaći desi keckeckec,mi išli keckeckec...

 

ili mala,imaš dobar kec,ala bih ti metno kec...da te karam na kec, u kec, sa kec...a zamisli,da ribi kazeš da ćeš joj metnuti kec,koji bi to bijo blam...ni drkala bi ti ga nebi.ustvari,pitala se šta i da ufati...

zdruge strane,šta znaci ono ''S-S-S'' kad na svadbama dahcu u mikfronu,pripremaju pijanu hordz klanje?''

pa bolje da vićeš 's-s-s'' nego keckeckec...lepše zvući kad kažeš ribi, sad ću te s-s-s...a njoj u glavi odma proradi, sex,savat,salamura u apoteku,sodomija srcu prija, sex on beach and bitch...

sine,još si mlad,postajeti deformacija-mani se,ako tako nastaviš,na svakom razgovoru za poso u budućnosti,ima da ga ispušiš,baš zbog toga keckeckec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si bolestan.Gade mi se oni što svaku sekundu ubacuju ''brate'',''razumeš'' i to...al sad i ''keckeckec''....što znaći ako umesto brate ili sine, to ubaciš...zvućiš ko navareni šizo jebot lebac.znaći desi keckeckec,mi išli keckeckec...

 

ili mala,imaš dobar kec,ala bih ti metno kec...da te karam na kec, u kec, sa kec...a zamisli,da ribi kazeš da ćeš joj metnuti kec,koji bi to bijo blam...ni drkala bi ti ga nebi.ustvari,pitala se šta i da ufati...

zdruge strane,šta znaci ono ''S-S-S'' kad na svadbama dahcu u mikfronu,pripremaju pijanu hordz klanje?''

pa bolje da vićeš 's-s-s'' nego keckeckec...lepše zvući kad kažeš ribi, sad ću te s-s-s...a njoj u glavi odma proradi, sex,savat,salamura u apoteku,sodomija srcu prija, sex on beach and bitch...

sine,još si mlad,postajeti deformacija-mani se,ako tako nastaviš,na svakom razgovoru za poso u budućnosti,ima da ga ispušiš,baš zbog toga keckeckec...

 

 

@RAZBIJAC

 

AAJOOOJ KAKO SI SE ISPRDEO ...KO I OBICNO

 

htedoh reci aakecccc kako si se iskecao ko i kec:P

 

111

 

 

 

@PUPAK

 

ma bili smo nedelju dana na praxi sa filozofskim faxom(antropologija) istrazivali paganizam i religioznost u knjazevackom okrugu,

i to po nekim selima da ti govno umre de su,

video i cuo svasta ,

 

a najaca su sela u sred planine koja imaju 200 kuca 100 stanovnika a prosek godina je 78

 

zlne,se npr jedno zove a bili smo i u zunicima i po svim okolo :)

do jaja je kraj ima potoka ledenih sto je do jaja kad te izbace u 12h na 40 stepeni da smaras dede i babe(posto drugih ljudi i nema)

 

exexexe ko zna da li cu ikad moci da posetim te krajeva:(

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
AAJOOOJ KAKO SI SE ISPRDEO ...KO I OBICNO

 

htedoh reci aakecccc kako si se iskecao ko i kec:P

 

111

 

meni svaka riba daje na keca,al u gaćama mi magnum ćeterespetica.

 

2!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo josh jednog linka, slobodni ste da preuzmete potpuno novu stvar, do sada ne izvodjenu uzivo!

 

http://www.savefile.com/files/1895499

 

Eto, dodjosmo i do prvog "spota"... U pitanju je veshto izmixovana kombinacija raznih snimaka benda od 2004-te pa do danashnjih dana... Enjoy! ps - Youtube je nachisto zrozao kvalitet zvuka, ali shta se tu moze... jbg...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...