Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

За 4 милијарде година наша галаксија ће се сударити са галаксијом Андромеда.

Али и поред свега тога кад погледате колико је наша галаксија густа она је у суштини један празан простор.

Тако да би тај судар изгледао као мешање две течности различитих боја.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Klikni na link za vidis full size picture. Trenutno mi je ova slika wallpaper

 

A to da smo sami u svemiru je skoro nemoguce. Zamisli da je planeta Zemlja jedno zrno peska na najvecoj plazi u Brazilu i da samo na njoj ima zivota ? No way

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je nemoguce i da mora postojati jos zivota, mozda je i neverovatnija teorija da smo sami u svemiru... ali kao sto rekoh, obe teorije su neverovatno zanimljive za mene - ako ima zivota, u kakvom je obliku, ili ako nema, zasto smo mi jedini u celom to prostoru koji je nezamislivo velik ljudskom umu?

 

Evo jedne nebule koja je meni jako zanimljiva:

 

Thor's Helmet:

 

thor_cfht.jpg

 

 

EDIT:

 

FUCK-IM-HIGH.jpg

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Иначе оне беле тачкице што видимо на тв кад нема слике то су таласи великог праска.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@ Novaliis

 

Jedino objasnjenje je da ti je bog stvorio sve to i da ma koliko razmisljao o tome neces naci odgovor. Ja sam stalno lupao glavu sa tim pitanjima i nisam bio ni blizu odgovora. Moja licna tragedija i stvari koje su njoj prethodile su mi sva ta pitanja razresila veoma brzo. Bog mi je kroz snove pokazao buducnost. Ovo ti govori covek ciji su preci od 1850 godine, mozda i pre zakleti ateisti, a vecina njih i naucnici i borci protiv religije i sujeverja. Ja licno od kada znam za sebe nisam verovao u boga i nisam dozvoljavao kevi da me krsti. Na silu sam krsten(jer je keva iz samo njoj znanih razloga htela da me krsti iako ne veruje u boga) u osmoj godini i tom prilikom sam popu u crkvi izbio vazduh udarivsi ga nogom u stomak. Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Kada je meni taj dokaz bio dovoljan veruj mi da bi i svakom drugom bio puna kapa. Ovo pisem da bi vam svemir bio bar za dlaku jasniji.:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idi begaj,zvezda pece sve vreme,dizgorim za godinu dana(citaj 37 dana)

Tamo bi samo crnjama bilo ok. :mhihi:

 

Vi kako 'ocete,ja cekam da nadju neku novu,s boljim uslovima. :bigblue:

 

Ti se, u tom slučaju, onda lepo nastaniš u twilight zoni, pa o'š dan, o'š noć :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su ti big beng talasi suvishe slabi i pogreshne frekvencije da bi uticali na tv,ali nisam siguran u to.za taj "sneg" je karakteristichno da ne postoji pravilo kako ce da izgleda,tj skroz random se pale i gase boje,tako da ga cenim da su u pitanju malopre pomenuti talasi sunca

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Гледао сам управо документарац о томе,сметње на тв-у узрокују ти таласи великог праска који се шире свемиром и даље,тј. самим тим како се и свемир шири.

Што се тиче радио таласа са Земље,прво што ће неко чути у свемиру ако уопште чује је хитлеров говор са олимпијаде 1936.

После тога је мук.Не постојимо..

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Национална географија је у питању,вероватно има на торентима али не знам како се зове документарац..

 

Сунце ти богово шта се све налази у овом свемиру

http://www.youtube.com/watch?v=X5zVlEywGZg

 

ево сад иде неки домументарац о свемиру на НГ

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko objasnjenje na netu za povezanost tih belih tackica na tv-u sa talasima velikog praska? I meni nekako to deluje nerealno. Sta su talasi velikog praska?

 

"Talasi velikog praska" su u stvari pozadinsko zračenje - Background radiation

Inače, nisam siguran da je to uzrok "snega" na TV-u. Mislim da sam negde čuo da je uzrok tome radio zračenje Sunca, a malo sam lenj da sad to proveravam.

 

 

kosmichko mikrotalasno zrachenje (kao shto to nije ni crveni pomak) nije dokaz velikog praska.

 

http://hubpages.com/hub/cmb

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je nemoguce i da mora postojati jos zivota, mozda je i neverovatnija teorija da smo sami u svemiru... ali kao sto rekoh, obe teorije su neverovatno zanimljive za mene - ako ima zivota, u kakvom je obliku, ili ako nema, zasto smo mi jedini u celom to prostoru koji je nezamislivo velik ljudskom umu?

 

 

jbg, homo mensura. ljudi sve prilagode sebi, nije tu nista univerzalno. ako je veliko u odnosu na nas mozda nije veliko u odnosu na nesto drugo. samo jos jedan dokaz o ljudskoj egocentricnosti. ne okrece se sve oko nas. kao sto je geocentricni sistem bio pobiven, bice i ovaj xD. nismo svesni nekih mnogo manjih i razumljivijih stvari, a hocemo da razumemo svemir i njegovu velicinu. mozda i bude to jednog dana tako, ali sada... jok.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Комшилук се слабо испитује јер је давно установљено да су шансе за живот ту минималне,зато и терају даље изван Сунчевог система.

Али наћи неку планету је игра на срећу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, homo mensura. ljudi sve prilagode sebi, nije tu nista univerzalno. ako je veliko u odnosu na nas mozda nije veliko u odnosu na nesto drugo. samo jos jedan dokaz o ljudskoj egocentricnosti. ne okrece se sve oko nas. kao sto je geocentricni sistem bio pobiven, bice i ovaj xD. nismo svesni nekih mnogo manjih i razumljivijih stvari, a hocemo da razumemo svemir i njegovu velicinu. mozda i bude to jednog dana tako, ali sada... jok.

 

Bez greske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...