Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

Земља је делимично изложена комсичком зрачењу,које је у многоме смањено због земљиног магнетног поља.

Зато је пут отвореним свемиром ризичан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Свемир се константно шири,иза свемира је ништа.Нема простора и времена,својим ширењем свемир ствара простор и време.

Знам да је тешко схватити али то је најлакше објашњење

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

У теорији да,практично не знам како би то изгледало.Велики прасак је одредио време,одатле је све почело.

Сва материја је била збијена у тачку величине кашике кафе која је била тешка као цела галаксија,значи нека абнормална густина.Ширење свемира је дакле и даље последица тог праска,који је био толико силовит да се 13 милијарди година после и даље шири.Ово 13 милијарди је за човека.јер је дотле најдаље успео да види..Иза тога не постоји ништа,барем нама знано.

Време се у овом случају не може узети без простора,јер сада то већ ствара четврту димензију коју наш мозак још увек не може да схвати.

До краја свемира би могао да стигнеш ако би путовао брзином светлости,јер би и тада већ практично био бесмртан.

Када би 20 година летео свемиром брзином светлости и вратио се после на Земљу дошао би 2000 година у будућност.А само путовање брзином светлости могло би да скрати огромне раздаљине,јер са повећањем брзине добија се закривљеност простора,тзв.црвоточина.У преводу,50 светлосних година би могао да прекратиш на неколико секунди тако што би закривио простор.

Ево како би то изгледало

wormhole.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

У теорији да,практично не знам како би то изгледало.Велики прасак је одредио време,одатле је све почело.

Сва материја је била збијена у тачку величине кашике кафе која је била тешка као цела галаксија,значи нека абнормална густина.Ширење свемира је дакле и даље последица тог праска,који је био толико силовит да се 13 милијарди година после и даље шири.Ово 13 милијарди је за човека.јер је дотле најдаље успео да види..Иза тога не постоји ништа,барем нама знано.

Време се у овом случају не може узети без простора,јер сада то већ ствара четврту димензију коју наш мозак још увек не може да схвати.

До краја свемира би могао да стигнеш ако би путовао брзином светлости,јер би и тада већ практично био бесмртан.

Када би 20 година летео свемиром брзином светлости и вратио се после на Земљу дошао би 2000 година у будућност.А само путовање брзином светлости могло би да скрати огромне раздаљине,јер са повећањем брзине добија се закривљеност простора,тзв.црвоточина.У преводу,50 светлосних година би могао да прекратиш на неколико секунди тако што би закривио простор.

Ево како би то изгледало

wormhole.gif

 

Citali smo i mi Stephen Hawking-a haha ali brate opet je to samo teorija,na glavno pitanje jos uvek nije odgovorio,sta je to NISTA,nije pojmio NISTA,zasto SOMETNING RATHER THAN NOTNING pitanje je,jer to sto danasnji naucnici pojme kao nista jeste zapravo bila energija a to je NESTO jer je usled toga nastao univerzum.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je na kraju svemira?

 

Mozda kraja nema.

 

"Kada se vrata percepcije otvore, svari ce se pokazati onakve kakve jesu, beskonacne",rece Haksli

 

Svemir je mozda poput brojki,nema kraja,krenuo da brojis od 0 u + ili u - nema kraja.a nulom zamisli svemir do onih granica do kojih nagadjamo da je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste najlogicnije da je beskocano i najlakse je tako shvatiti,ali sta ako jednostavno nije,ako je to prostor koji mozemo da zamislimo i ako je plan kakav mozemo shvatiti i za par godina se budemo smejali kako se prvo mislilo da je univerzum beskonacan i toliko komplexan da ga ne mozemo skapirati...hahah samo naravno to je sve mastanje,nazalost niko nikada nece skapirati svemir,i ako ga skapira imace potrebu to i da dokaze,ako zeli da dokaze onda ce zeleti i da ga obidje jer ce to biti najuverljiviji dokaz,jbg ovo su samo proracuni i gotovo sve stvari se rade odavde sa zemlje sto izgleda smesno da mi sa ovako sicusne planete mozemo pogledati i ukapirati svemir a da se ne pomaknemo odavde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Pa tom teorijom su dosli i do teorije o multiversu,zato sto mora u NESTO da se siri jbg.

 

Већ сам објашњавао то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Ништа не може бити поуздано јер нико не зна шта се заправо десило.

Али се може дати него логично објашњење.

Свемир је био величине кашике кафе у којој је материја имала тежину целе галаксије немерљиве густинеЗамисли обичан кликер тежак као 10000000000000000000000 звезда.Изван те тачкице није било простора и времена.Тешко је то схватити јер је то четврта димензија.Неке нове генерације ће и ово моћи да појме.

Е онда је великим праском то ништа почело да добије простор и време.

Edited by Шејтанов Чобан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro to znam i to smo prevazisli par stranica unazad,ja sam mislio da sam neko drugo tvoje objasnjenje propustio...

Pitanje je,odakle ta materija,dal se univerzum "resetovao" sta se zapravo desilo,sta je NISTA i sl...,nasi naucnici NISTA pojme tako sto ubace u njega NESTO i to odmah gubi smisao jer postaje NESTO,i sa tom preprekom mi nikada necemo saznati istinu zato sto ljudski mozak ne moze da pojmi "NISTA".

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauka ne zna sta je to nista!!! Ne zna ni kako iz nista moze da nastane bilo sta. Kod Lari Kinga bio neki teolog i rekao da je upravo to dokaz postojanja boga i da se u tom pretvaranju iz nicega u nesto vidi njegovo delo. Nemojte me razapinjati ja sam samo preneo tumacenje crkve. Cim je Hoking izdao kjnigu sada ovaj lik izdao knjigu koja je nakalemljena na njegovu i u kojoj sve to hvali i tumaci sa teoloskog stanovista. Zanimljivo u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...