Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Ovo je prilicno zanimljivo. I za taj slucaj iz Sangaja cini mi se sam cuo, ali njega je bilo posvuda u vestima, sirom Interneta, nije pretrpeo neke cenzure, zabrane. A ovo je ludilo, video snimci samo nestaju par minuta posle pojavljivanja. Inace, ti instrumenti za snimanje fotografija visoke rezolucije se prave da ne grese, ali apsolutno, prave se u potpuno sterilnim uslovima, nemaju ni zrnce prasine na sebi.

 

Najzanimljivija mi je kugla na vrhu, koja izgleda kao da ima neko prosirenje na sredini, pa izgleda kao tanjir, dok se kod ostalih prosirenja ne vide, pa su same lopte. A za lopte je previse ishitreno donositi zakljucak da je to nesto mehanicko jer je lopta najcesci oblik u svemiru. Ovo ce se definitivno pratiti, ali bojim se da ce proci kao i gomila fenomena do sada primecenih - bice ponudjeno glupo objasnjenje tipa "greska opreme" (a oprema ce sutra funkcionisati besprekorno), NASA ce se okrenuti nekim drugim stvarima, a ljudi koji nastave da istrazuju bice nazivani frikovima icon_biggrin.gif Bas kao lik iz Smoking Gun dokumentarca :)

 

Isto se desilo sa tim NLO-om nad Sangajem, gledao sam snimak, izgleda vrlo zanimljivo, a nazvase ga "vojni eksperiment" haha, i nista vise, bilo jedan dan u vestima, sutradan zaboravljeno, objasnjenje krajnje izlizano. Mene je takodje tesko ubediti bez cvrstih dokaza, ali sigurno je da verujem, tj. da sam 100% siguran u postojanje zivota van Zemlje, u to ne veruju samo zatucani religijski fanatici koji misle, rade i zive kako im knjiga kaze.

 

Problem je sledeci - svi mi prizeljkujemo otkrice inteligentnog zivota, i to onog koji ce doci do nas u posetu. Pre toga, svasta treba da se izdesava sa tom vrstom. Prvo da prodju sve faze koji su ljudi prosli, ali najveca caka - putovanje kroz svemir. Uspeti napraviti te tunele koji omogucavaju put kroz prostor nepojmljivim brzinama. E onda tek krenuti brodovima na putovanja i potragu za zivotom, ako ih to uopste zanima :) Jbt ako su ove kugle velicine Zemlje, a ima ih bar 10, najebali smo icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

32816467.jpg

 

 

Indeed :) Haha pa ovo je bilo jos u januaru. Ne znam kako nisam cuo do sada, mislio sam da pratim te stvari icon_ne.gif Dobra stvar u svemu je sto su sve fotografije koje SOHO napravi dostupne javnosti, kao sto su svi snimci NASA-e, svih njihovih misija, dostupni preko satelita, a njihova frekvencija je poznata, i pracenje njihovih transmisija nije nezakonito. O ovome govorim:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HwCGiXSihuc&feature=related

 

Pratite tackicu koja se pojavljuje na 0:14 ;) Za mene, ovo je jedan od najboljih, ako ne i najbolji dokaz postojanja inteligencije kod nekih NLO-a. Cikam bilo kog fizicara da mi objasni kako je moguce da nesto sto nema pogon SKRENE za 90 stepeni, ubrza, krecuci se od Zemlje, dakle usporava ga gravitacija, ali ono ipak ubrzava do neke smesne brzine od par desetina hiljada kilometara na cas. NASA za ovo cak nije ni izdala nikakvo objasnjenje. Inace, snimak je sa jedne od misija space shuttle-a. Ti snimci su dostupni ljudima, i u njima se pojavljuje GOMILA NLO-a. NASA jednostavno kaze: ledeni kristali. Idioti pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam skeptican povodom slika sa onog linka..u rastojanju od par desetina minuta objekata vise nema, pa se opet pojavljuju i to izmenjenog oblika..cesto nepravilnog.

ali ovo je najbolja slika http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/12/12/behind/euvi/195/2048/20101212_124530_n7euB_195.jpg zbog objekta koji se nalazi na severozapadu..ali opet kazem malo mi je sumnjivo to nestajanje u odredjenim intervalima, tj na slikama ponekad nema nicega, a onda se vraca na drugom mestu u izmenjenoj formi.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

 

 

Problem je sledeci - svi mi prizeljkujemo otkrice inteligentnog zivota, i to onog koji ce doci do nas u posetu. Pre toga, svasta treba da se izdesava sa tom vrstom. Prvo da prodju sve faze koji su ljudi prosli, ali najveca caka - putovanje kroz svemir. Uspeti napraviti te tunele koji omogucavaju put kroz prostor nepojmljivim brzinama. E onda tek krenuti brodovima na putovanja i potragu za zivotom, ako ih to uopste zanima :) Jbt ako su ove kugle velicine Zemlje, a ima ih bar 10, najebali smo icon_cool.gif

 

Путовање брзином светлости ствара закривљеност простора,па се те велике раздаљине смањују неколико хиљада пута.

То се назива црвоточина,илити пречица у свемиру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika koju je Ozziris linkovao je od danas izgleda, bar tako na njoj pise.

 

Sto se vrucine tice, hm, ne deluje kao da su objekti posebno blizu povrsine Sunca, koja je do jaja vruca i istopice sve materijale poznate coveku. Takodje, objekti nisu u ovim talasima od eksplozija, gde bi isto trebalo biti bas vruce. Valjalo bi istraziti kolika je temperatura ovog gasa okolo. Ima materijala svakakvih i na Zemlji, pa eno volfram se topi na nekih 4500 stepeni.

 

Cobane, znam to, ali to je za nas jos samo teorija. Nije iskljuceno da se u teoriji otkrije greska, mada to ne bih voleo, ipak mi se vise svidja teorija koja dozvoljava interstelarna i intergalakticka putovanja. Ali jbg, i Njutn je mislio da je u pravu, pa dodje XX vek, dodje relativisticka teorija i ode Njutn niz slivnik :) OK ne bas niz slivnik, vaze njegovi zakoni, ali ne u uslovima ludih brzina kakve su brzine bliske brzini svetlosti.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika koju je Ozziris linkovao je od danas izgleda, bar tako na njoj pise.

 

To sam i ja tek izvalio!!mislio sam da se radi o istim slikama sa snimka koje je postavio novalis..ali datum je drugaciji. tj 11 meseci razlike. znaci..sta god je tamo..nije fleka ili greska nasinog sistema jer bi bila otklonjena. i takodje nije u suncevoj atmosferi jer bi automatski bilo povuceno ka suncu i samim tim unisteno..ili gresim?

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunce nema atmosferu biggrin.gif Ali dobro razmisljanje. Sunce sigurno poseduje ogromnu gravitaciju, pa mi deluje nemoguce da su ti objekti nesto mnogo blizu Sunca. Mada opet, ko zna, ako je to neka inteligencija pa je dostigla tehnologiju kojom ponistava gravitaciju, ali to je vec science fiction icon_smile.png A 11 meseci razlike, pa jbt te stvari su tamo skoro celih godinu dana a astronomska zajednica cuti? Nesto je trulo u zemlji Danskoj...

 

Tj. na kraju ni ja nisam siguran da li te oblake gasa nazivaju atmosferom, ali sigurno to nije atmosfera u smislu na koji smo navikli.

 

Jos jedan edit: Sa ove slike koju si uploadovao, ono cudo s desne strane je apsolutno neverovatno.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

То је ко зна колико милиона километара удаљено од Сунца.Сунчеве бакље су само високе по 100 000 километара,а њихове пеге исто толико пута веће од Земље.Сунце има огромну гравитацију зато и држи систем на окупу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh podatak na Wikipediji da je u najhladnijim delovima Sunceve atmosfere temperatura 4100K, znaci oko 3800C. Tu bi mogla leteti neka letelica od volframa :D Bacis sijalicu i nit bi prezivela icon_biggrin.gif Verovatno se moze izracunati udaljenost tih lopti ako se zna radijus korone, sto je sigurno poznato. Proporcija bato musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno sta su vanzemaljci mafijali kraj sunca,sto nisu malo navratili vamo :/

tacno! pa malo da nas oprlje sa nekim plazma/fotonskim oruzjem..cisto da bude interesantno! :bigblue:

Sve vise sam ubedjen da su u pitanju manje ili vece grupe kojekakvih kometa/bolida/planeta.

a kao sto se zna iste imaju obicaj da prolaze pored sunca.. http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/12/12/behind/euvi/195/2048/20101212_140530_n7euB_195.jpg

jasno se vidi na slici levo.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da ode da se istrazi. U tom duhu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KZm3YGuJe9s

 

Bice o ovome mnogo price narednih meseci. Dobro je sto su slike kvalitetne pa NASA ne moze tek tako da negira da se nesto nalazi na fotografijama. Da je to prljavstina ili greske na ogledalima, ne verujem da bi menjalo mesto na svakoj fotografiji. Ako su ogledala defektna mrlje bi se javljale stalno na istim pozicijama. A prljavstina mi deluje nemoguce, u svemiru nema bas mnogo prljavstine icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su neki SvemIracani il SvemIranci,mamu im.

Ne znam meni lici kao da su u toj suncevoj orbiti,i da su jos privuceni suncu,ono planete nekada davno uspele ovoliko da se odvoje koliko su sada,a ovih 40-50 tela(ako ne i vise) ostale u blizini,ili mozda sad skoro nastase..tek sad su uspeli biti vidljivi..kuj ce ga zna..za vanzemljake jos nisam siguran,ali da su planete u nastanku,to mi je verovatnije...neka tela su ko Zemlja,a neka i veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videlo bi se to ranije da je tu odavno. Astronomi danas otkrivaju planete velicine zemlje na stotinama hiljada svetlosnih godina udaljenosti. Ovo je nesto novo, a ko zna sta je. Sigurno je da je i NASA primetila i da je pokusala da istrazi. Verovatno se umesala i americka administracija i rekla "nista vi ne vidite na tim slikama." :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videlo bi se to ranije da je tu odavno. Astronomi danas otkrivaju planete velicine zemlje na stotinama hiljada svetlosnih godina udaljenosti. Ovo je nesto novo, a ko zna sta je. Sigurno je da je i NASA primetila i da je pokusala da istrazi. Verovatno se umesala i americka administracija i rekla "nista vi ne vidite na tim slikama." :)

 

Tesko da bi se primetilo ranije,ovo je u suncevoj orbiti,u njegovoj velikoj blizini,zracenje je preveliko da se uoce ovakve tackice obicnim snimanjem ili kroz filtere koji su do sada korisceni,ovo je sad uoceno,tek sad pod ovim efektom kad je usnimljeno....nije se do sada snimalo na ovaj nacin...taj sistem za snimanje se stalno budzi i modernizuje.

 

Poskidao sam ove fotke sto je Novalis okacio i onako kao slajd sou ih gledam...sfere se krecu..fotka se na svakih 10 minuta,tako da se tacno vidi da se ove sfere krecu oko ose

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su ti bre UV fotografije, to se koristi vec dobrih 20 godina. Snimaju ih tako bas zbog bljestanja Sunca. Kada ga snimas u vidljivom svetlu Sunce ocigledno bljesti do jaja, ali IR ili UV resavaju problem, to su naucnici odavno shvatili, inace ne bi otkrili ni Sunceve pege ni one erupcije na povrsini, protuberance ih zovu valjda. Bili ti objekti nesto novo ili ne, bilo bi super da su nesto novo pa da se utvrdi sta su i odakle tu dospese icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...