Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Da se razumemo, u svemiru je skoro potpuni vakuum, pa nema nekog prostiranja zvuka, jer su zvuku potrebne čestice da bi se prostirao. Mislim da su ovi snimci zvuk koji bi se čuo kada bi se zvuk mogao prostirati kroz svemir, tako nešto otprilike pivopije.gif U jednom dokumentarcu sam čuo da se Jupiterova magnetosfera može 'čuti' na radiju na mestima koja su udaljena od izvora radio talasa. Primeri su pustinje, planine, okeani verovatno, i kažu da zvuci mogu biti vrlo zanimljivi, pa čak i da se nekada javljaju i melodije. Ako neko hoće da proveri, treba mu samo radio prijemnik i neko mesto relativno daleko od civilizacije, tj. mesto koje ne prima signal radio stanica. Jednom to valja proveriti, sesti i osluškivati svemir na tranzistoru icon_cool.gif

 

Naravno, u svemiru vlada savrsena tisina, za nase usi, ali postoji muzika na drugom nivou. Nesto sto je jos Pitagora spomenuo. :) Ova predivna ambient muzika je samo nesto najblize sto se moze prici toj tajnoj muzici, tako bar ja mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna, možda naprave još. Možda Cassini ima nekakvu opremu za snimanje interakcije solarnog vetra sa magnetosferom Saturna, mada to nema veze sa ciljem misije. Možda namontiraju nešto na tu letelicu koja putuje za Evropu 2016. pivopije.gif Uh jedva čekam da to čudo poleti. Evropa je stvarno misteriozna, drago mi je što ćemo izgleda za naših života saznati da li na njoj ima života ili ne. Čisto da negde bude otkriven život pa da se začepe usta svih zatucanih koji sumnjaju u njegovo postojanje van Zemlje evotigana.gif

 

Setih se one poruke koju Voyageri nose, sa podacima o Zemlji, ljudima, itd., pa se setih ovoga:

 

et_cropcircle_450_opt.jpg

 

OK krug je kao poruka napisana u binarnom kodu, jedinice su stabljike koje su ostale da stoje, a nule stabljike koje su polegle. Šifra je dekodirana, ne razumem se baš, ali to je valjda ASCII kod, i poruka je sledeća:

 

Beware of the bearers of

FALSE gifts and their

BROKEN PROMISES.

Much PAIN but still Time.

There is GOOD out there.

We Oppose DECEPTION

conduit CLOSING

(BELL SOUND)

 

Vrlo zanimljivo, a crtež u žitu mi izgleda previše neverovatno da bude prevara.

 

Sledeće, poruka poslata u kosmos pomoću radio teleskopa Arecibo u Portoriku, poruka 'napisana' od strane Karla Segana, izgleda ovako:

200px-Arecibo_message.svg.png

 

Podatke o njenom značenju možete naći na wikipediji ( http://en.wikipedia....Arecibo_message ). E sad, 2001. je osvanuo jedan zanimljiv 'krug u žitu':

cropcode.jpg

 

Tumačenje možete naći na http://www.cropcircl...es/arecibo.html pa eto, ako ste ljubitelji krugova u žitu, have fun pivopije.gif

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Three giant spaceships are heading towards Earth. The largest one of them is 240 kilometers wide. Two others are smaller. At present, the objects are beyond the orbit of Pluto.

 

The spaceships were detected by HAARP search system. The system, based in Alaska, was designed to study the phenomenon of northern lights. According to SETI researchers, the objects are nothing but extraterrestrial spaceships. They will be visible in optical telescopes as soon as they reach Mars's orbit.

http://english.pravda.ru/science/mysteries/22-12-2010/116314-giant_spaceships-0/

Wha??

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebali vas vanezemaljci.Nikog nisu brinuli do 1960 i neke i od tada svi paranojisu.

 

Dzaba se lozite ljudi...

 

Dajem nogu ako sretnemo neki inteligentan vid zivota dok sam ziv!Ne zajebavam se.

 

Sto se tice roswell-a,on je postao poznat 1930 jer je prvi covek koji je koristio rakete,Godard tamo ih testirao od 1930 nadalje,al ne,vi se lozite da su to mali zeleni tamo i ostalo...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_H._Goddard#Roswell.2C_New_Mexico

Edited by Egzistencijalni Bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebali vas vanezemaljci.Nikog nisu brinuli do 1960 i neke i od tada svi paranojisu.

 

Dzaba se lozite ljudi...

 

Dajem nogu ako sretnemo neki inteligentan vid zivota dok sam ziv!Ne zajebavam se.

 

Sto se tice roswell-a,on je postao poznat 1930 jer je prvi covek koji je koristio rakete,Godard tamo ih testirao od 1930 nadalje,al ne,vi se lozite da su to mali zeleni tamo i ostalo...

 

http://en.wikipedia....l.2C_New_Mexico

 

 

Nemci su prvi koristili rakete :P Von Braun :P Kasnije su ga Ameri, khm, kidnapovali i učinili Amerikancem i čovek je bio na čelu NASA-e, isti Von Braun koji je konstruisao V-1 i V-2 rakete koje su pobile hiljade ljudi u Velikoj Britaniji tokom WWII.

 

Ne bih se baš kladio da nećemo sresti inteligentne oblike života u skorije vreme, tj. iskreno se nadam da ćemo ih sresti. Ako ništa, bar da bilo kakav život bude otkriven na npr. Evropi, to bi bilo fino.

 

Problem je što je svemir OGROMAN i što ljudi nikako ne mogu razumeti tu veličinu. U ovom članku piše da ljudi iz SETI-ja izmišljaju gluposti kako bi opravdali svoj rad, ali siguran sam da niko iz SETI-ja nije ni komentarisao na temu 'letećih tanjira' koji su ušli u Sunčev sistem. SETI radi već 30-ak godina, ali skenirali su jako jako mali deo svemira. Zabeležen je jedan radio signal kome nikad nije određeno poreklo, jer se nikada više nije pojavio. Ovo je vrlo zanimljivo, jer radio-talasi ne nastaju ni iz čega niti se pojavljuju tako na 'puf' i nestanu. Moguće je da ovaj signal potiče od inteligentnog života, ali jbg, prilika je propuštena i SETI čeka sledeću.

 

Uz to, članak je napisan 22.12.2010., a svet navodno završava 21.12.2012. pa je jasno da je ova 'misterija' čista glupost. Ne znam šta je Pravda htela da postigne, to bi trebalo da su ozbiljne novine.

 

Sve u svemu, bilo bi sjajno da nas zaista posete neki mali zeleni, sivi, rozi, šareni ili kakvi već, a ne samo ovi lažni što se pojavljuju samo u SAD i koji otimaju ljude samo u, gle čuda, SAD. Neverovatno paranoična nacija, i potpuno su usrali celu tu priču o vanzemaljcima, samim tim napravili sprdnju od potrage za životom u svemiru. Iz tog razloga je SETI predmet podsmeha a najveća je nada modernog čoveka da pronađe neku inteligentnu civilizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam pomislio da je nesto ozbiljno, kad videh da kazu da ce stici na Zemlju decembra 2012. Sto mi je muka vise od te price oko smaka sveta 2012. :no:

 

Sto se tice Roswell-a, nikada nisam preterano razmisljao o tome niti me interesuje, i da jeste i da nije istina, nece promeniti moje ubedjenje da zivot van Zemlje postoji i da se moze javiti u bilo kakvom obliku, i bilo kojeg stepena evolucije. A hocemo li ih mi sresti, ko zna. Nije da mozemo da biramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drug Stolet

 

Nije Von Braun

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket

 

Dakle Caikovski i Oberth su uradili teoriju i donekle Godar,ali on je prvi i prakticno 1926 godine dok su kasnije Von braun i ostala nazi bratija.

 

Zao mi je sto SETI pada u populizam,Sejgan im to ne bi nikada oprostio,dok je NASA izdala vise obavestenja i videa u kojima objasnjava da sve te budalastine oko 2012. godine nisu vredno objasnjenja jer svet funkcionise zahvaljujuci zakonima fizike a ne tome kad je isus rodjen i ostalim bullshitima.

Edited by Egzistencijalni Bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineze sam skroz zaboravio :D Oni su bili genijalni sa svojim bambusovim stabljikama iz kojih su ispaljivali rakete :) Bilo je nedavno na emisiji Ancient Discoveries čini mi se, te kineske rakete, nisu ništa uspeli da pogode, neprecizno kao Mijatović protiv Holandije. Uglavnom poenta je da su Nemci tu sve zajebali. Imali su rakete koje su mogle komotno da dolete do Londona, lepo ih naprave u tajnoj Pinemunde fabrici i tras :) Ista priča i sa podmornicama. Sreća naša što nisu imali naročito dobru strategiju i što je Staljin bio idiot i bacao milione ruskih života za odbranu Staljingrada pa Nemci nisu bili brzi koliko su mislili da će biti. Nedavno sam saznao da je Hitler 'raspisao konkurs' za 'isporuku' atomske bombe do Njujorka, pa su se javili neki naučnici koji su imali nacrte letelica koje bi mogle bombu preneti preko Atlantskog okeana. Sve su to kasnije Ameri iskoristili, razrušili Pinemunde da Rusima ne bi ostalo ništa, ali Rusi su ipak od mrvica uspeli da razviju tehnologiju za proizvodnju nuklearnog oružja. Malo mrvice, malo špijuniranje Klausa Fuhsa i to je to :)

 

A da, za Rozvel - ne možemo nikako ni znati. Jedino možemo da nagađamo, niko od nas nije prisustvovao događaju, a ima svedočenja koja idu u prilog meteorološkim balonima, raketama, letećim tanjirima. Za svedoke ne možemo znati da li lažu, zašto lažu, šta su videli ili nisu videli, jer kontam da u SAD postoji ta opšta potreba ljudi za slavom i pojavljivanjem na TV-u. Koliko sam samo idiotskih svedočenja o 'paranormalnom' čuo i video u životu, da mi je novčić za svaku od tih prilika bilo bi ludilo. Lično, kad je reč o tako nejasnim situacijama, ne volim da nagađam, volim da vidim neke ubedljive dokaze pa da prosudim nekako razumno.

 

Mislim da se ipak možemo svi složiti da u svemiru postoji život van Zemlje. Jedino religijska zatupljenost može naterati čoveka da misli drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinezi su pravili rakete na barut. Godard je prvi rakete na tecno gorivo.Von braun je prvi raketu koja je stilga u svemir(V2).Eh,mijatovic je bar zabo precku,ove nisu ni to hehe :)

Problem je sto v2 nisi mogao znati uopste gde lete vec samo otprilike.Imao sam negde snimke V2 lansiranja,zao mi je sto nemam ovde,bila je to zeznuta rabota,jer je dobar deo njih eskplodirao na zemlji zbog tadasnje nestabilnosti tecnih goriva sto je razumljivo jer su bila stara tek 50tak godina,do tada su se sve frakcije nafte osim petroleja smatrale nepozeljnim i besmislenim.

 

Zapravo hitler je bio imbecil sto nije napravio dobre brodove i amfibijske jedinice.Pogledaj ovu ratnu igru iz 1974 u kojoj je dokazano da bi pocistili nemce cak i da su napravili uspesno iskrcavanje(u "igri" su ucetvovali i nemacki generali)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Sea_Lion

 

Teorijski je bilo nemoguce da nemci bez obzira na sav trening uspeju na 2 fronta.Staljin je bio genocidni diktator koji je izopacio dobru ideju komunizma,ali odbrana staljina je bila sa razlogom. Nemci nisu bili ni blizu nuklearne bombe,a fabrike za tesku vodu su im u Norveskoj bile sabotirane od strane saveznika.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/German_nuclear_energy_project

 

Od penemundea su nemci dobili oko 90% naucnika svojom voljom koji su izabrali da njima odu jer su se plasili rusa.Ostali su pobegli na drugu stranu,rusi su imali mnogo manje tehnologije da pokupe pa su vise koristili koroljevov dizajn i nemacku tehnologiju oko 50-50% za razliku od amera koji nisu imali apsolutno nista osim brda novca.

 

Slazem se oko nuklearki.MAda smatram u celoj stvari da je vazan romanticarski element Von Braun i Segeja koroljeva koji su morali da postoje u tom surovom vremenu,a zelja obojice je bila da stignu ljudi u svemir i na mesec.Von braun nije ni znao za koroljev dok on nije umro.

 

Oko rozvela je klasican americki bullshit da bi se zadrzao americki liberalni kapitalisticki sistem vrednosti.Te teorije zavere su dosadile svakome.

 

Ne mogu se sloziti da ima Zivota van zemlje dok se ne dokaze van jedna vrsta zivota,a kamoli inteligentna.Prosto vecni skeptik u meni kaze da je sve moguce ili nemoguce dok se ne dokaze suprotno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komunizam u startu nije dobra ideja. :haha:

 

Sto se tice zivota van Zemlje, nema dokaza, to je tacno, ali mi smo samo mali jadnici u Univerzumu, i sta mi mislmo da znamo ne mora da bude tacno. Ne mozemo da dodjemo ni do susedne planete. Logika ide ka tome da zivot van zemlje postoji. Zdrav razum takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam od onih koji veruju samo u ono za sta postoje materijalni dokazi, to se cesto pokazalo pogresnim kroz istoriju covecanstva. Nivo na kojem smo mi sada nije dovoljan da dokazemo zivot van zemlje. Dakle, ili ima ili nema, ja vise volim prvu opciju i razmisljanjem svaki put dodjem do tog zakljucka. Nisam od onih zatucanih koji veruju u sve sto cuju, daleko od toga. Ne verujem u 99% izjava ljudi koji su navodno videli nlo, cesto ih procitam kako lazu iz prve, ali to sve ne znaci da nema zivota van Zemlje. Na nama je samo da verujemo ili ne, ja volim da verujem, valjda. :haha: I zdrav razum i razmisljanje me vode ka tome.

 

Da dodam, ja nisam nikada video nlo, ali jedna osoba za koju znam da me nikada ne bi lagala, mi je rekla da jeste u mladosti.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,verujem ti i ja,ali ako mi kazes zasto je sve ostalo neosnovano dok je tvoje verovanje u inteligentan zivot skoro sigurno i utemeljeno?

 

Kao primer navodim-Recimo,vecina ljudi ne zna da ona jako osvetljena i veca zvezda od ostalih koja se vidi nocu skoro uvek jedina pored meseca je zapravo Venera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posmatram ja Veneru svake noci skoro, lepo se vidi iz ugla gde ja zivim, mracno i otvoreno. :) I znam dosta o sazvezdjima, zvezdama, volim cak i astro-mitologiju.

Dok neko ne dokaze da nema zivota van Zemlje, ja cu verovati u suprotno. A dokazati tako nesto je nemoguce, jer svemir je toliko velik a mi smo tako mali. Dakle, sansa postoji, da neka planeta slicna nasoj kruzi tamo negde. A na kraju krajeva, zasto bi zivot morao da bude nalik nasem? Mozda je toliko drugaciji, napredniji ili sta vec, da mi i ne mozemo da ga detektujemo. Moze se diskutovati do jutra, ali niko nikog tu nece ubediti u suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada se sve ipak svodi na verovanje, što se života van Zemlje tiče. Fali nam još par karika za shvatanje samog pojma života. I to prilično važnih. Zamislite kakvu bi pometnju izazvalo npr. otkriće mehanizma nastajanja živog iz neživog. Čak ako se držimo samo života kakav postoji na Zemlji, veoma je velika mogućnost da negde u vasioni postoji planeta koja ima skoro identične uslove - prihvatljivu temperaturu za postojanje vode u tečnom obliku, atmosferu od azota i kiseonika, par velikih planeta u sistemu kako bi bila zaštićena od udara kometa i asteroida. Po sadašnjim saznanjima, ne treba vam mnogo više za život, čemu u prilog ide i Millerov eksperiment, krajnje jednostavna rekonstrukcija uslova koji su vladali na Zemlji dok je ona još bila mlada. Pomešaš jednostavne molekule tipa vode, ugljen-dioksida, amonijaka, obezbediš finu temperaturu i električno pražnjenje, i eto ti organskih jedinjenja, među kojima i aminokiselina. A ako imaš aminokiseline, možeš lako da dobiješ proteine prostim vezivanjem aminokiselina u lance, i život nije daleko.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Miller%E2%80%93Urey_experiment

 

Eksperiment je dao stvarno genijalne rezultate, a o njemu se ne priča previše, ne znam zašto, pa eto ako niste čuli, pročitajte.

 

Postavlja se i pitanje - zašto bi život negde drugde bio zasnovan na istim molekulima kao život na Zemlji? Naše shvatanje života temeljimo na zemaljskim oblicima života, a to je jedno krajnje neobjektivno shvatanje.

 

Nauka je do jaja jer pokušava da odgovori na ova pitanja. Ipak, ne bih voleo da dođe vreme u kome bi nauka imala odgovore na sva pitanja. Neka čuda ipak treba da ostanu čuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema svemu sto se do sada saznalo, zivot je ne samo moguc, vec verovatno i sasvim obicna pojava u svemiru, obzirom da svi prirodni zakoni idu u prilog tome.

A gde je zivot, tu bi trebalo da bude i evolucija, tako da ni inteligentni oblici zivota nisu daleko.

 

Problem nastaje, prosecna starost zvezda u ovoj galaksiji je oko 5 milijardi godina veca od starosti suncevog sistema.

I ako se na samo jednom procentu nastanjivih zvezda razvio neki oblik inteligencije, mi verovatno ne bismo bili kadri ni da ga pojmimo.

 

Pre dvesta godina covecanstvo nije poznavalo ni elektricno osvetljenje, a danas se prave mikrosingulariteti u CERN-u. Za 200 godina.

A ovde se radi o razlici od 5 milijardi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...