Jump to content

Urgh!


VoivodBG

Recommended Posts

Grupa je nastala januara 1991 u Belgrade, Serbia. godine, a za naziv su odabrali tipičam uzvik iz stripova.

Grupu čine pevač Dragoslav Ružić, alias Guru Gaghi, gitarista Đole Smiljanić, bubnjar Dejan Stanislavljević Stana, dok se posle brojnih izmena basista na tom mestu ustalio Igor Štanglicki Krle.

U početku je bend svirao grindcore, što se može čuti na njihovom debi albumu (kaseti) Yonuss Tape koji je ujedno bio split album sa beogradskim ženskim bendom PMS.

1993 grupa je učestvovala u performansu Armatura na kojem su učestvovali mnogi beogradski umetnici.

1994 izdaju drugi album 9194 , na kojem su proširili svoj muzički stil na rap, noise i rock elemente.

Urgh! su bili jedan od prvih bendova u Srbiji da su izdali Unplugged album koji je snimljen 1994 u KST-u i Barutani, a izdat 1995 na kaseti za Silver Cross Records.

Iste godine na manifestaciji Brzih bendova Srbije dobili su priznanje kao bend godine.

Njihov sledeći album Oesophagus (termin za jednjak na latinskom jeziku) za B92, bend je i dalje nastavio da koketira sa raznim žanrovima.

 

Preuzeo sa Yu rock enciklopedije (koja je veoma siromasna sto se tice informacija...) od ovog fenomenalnog domaceg benda posedujem jos dva albuma koja nisu navedena u eniklopediji, Sumo (tu se nalazi onaj hit kasika, viljuska, noz) i 120% koji je bio best off koji je B-92 izdao devedesetih...

 

Mene zanima, da li bend i dalje postoji, i da li su imali jos neka izdanja sem ovih gore navedenih? (ako neko ima Unplugged album i moze da ga uploaduje bio bih mu zahvalan ili jos bolje ako zna gde se mogu naci original izdanja benda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend ne postoji od 2001. godine a trenutno Gagi ima neki svoj solo projekat Dragoberto. A evo ti sa mog bloga kompletan Urgh! - sam Gagi iz benda je ripovao u mp3 sa mastera sve i snimci su i vise nego odlicni - a takodje mi je poslao i link ka Yonuss tape (split sa Novosadskom all-girl ekipom PMS).

 

http://darkscene.blogspot.com/search/label/Urgh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko nekog interesuju originalne kasete URGH!-a, imam sledeće:

 

-Yonuss Tape (Take It Or Leave It, 1992.) split sa grupom PMS

* na ovom albumu URGH! je predstavljen sa 26 pesama!

* omot ima pečat izdavača, koji potvrđuje da je u pitanju original

 

-9194 (Silver Cross Records, 1994.)

* na ovom albumu ima 26 pesama!

* tekstovi pesama na omotu

* kutijica ima nalepnicu izdavača

 

-Unplugged (Silver Cross Records, 1995.)

* omot je štampan na recikliranom papiru

* organičen broj od 1000 primeraka

 

-Oesophagus (Radio B92, 1997.)

* tekstovi pesama na omotu

* kutijica ima nalepnicu izdavača

 

Sve odlično očuvno! Kontakt na pm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Yonuss Tape (Take It Or Leave It, 1992.) split sa grupom PMS

* na ovom albumu URGH! je predstavljen sa 26 pesama!

* omot ima pečat izdavača, koji potvrđuje da je u pitanju original

 

-9194 (Silver Cross Records, 1994.)

* na ovom albumu ima 26 pesama!

* tekstovi pesama na omotu

* kutijica ima nalepnicu izdavača

 

-Unplugged (Silver Cross Records, 1995.)

* omot je štampan na recikliranom papiru

* organičen broj od 1000 primeraka

 

-Oesophagus (Radio B92, 1997.)

* tekstovi pesama na omotu

* kutijica ima nalepnicu izdavača

 

Sve odlično očuvno! Kontakt na pm!

 

Kupljeno. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pricao sam malo sa Guru Ghagijem, i najverovatnije ce napraviti myspace stranicu za URGH!, ali ce to potrajati jer nema slike u elektronskom formatu, pa ce morati da ih pronadje i skenira. (ako neko ima slike URGH!-a elektronske, fotografije (i moze da ih skenira i stavi ih na neki od sajtova za upload slika, neka mi posalje linkove na pp. Olaksali biste posao pravljenja myspace uveliko.)

 

Javljam se kada bude bilo novih vesti. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...