Jump to content

HARDCORE


Recommended Posts

HC/punk - Discharge!!!

Metalcore - Strife, No Retreat, Madball, Earth Crisis, Turmoil, Hatebreed, Skinlab!

Grindcore - Kataklysm, Exhumed, Mortician, Nyctophobic, rani Carcass!!!

Doomcore (sludge) - Eyehategod, Crowbar, Grief - ZAKON !!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su za mene alfa i omega Hard Core muzike. Sa njima sam poceo i iako vise nisam u HC vodama i dalje volim da ih cujem. Zadnji album mi se zaista niej svideo. Ali sve ostalo je zakon.

 

E sad, da su stereotipicni, jesu. Ali i moraju da budu, ipak su oni udarali temelje HC-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa oni su valjda jedni koji su udarili temelje metalcoreu, zar ne? icon_confused.gif Zajedno sa DRI, koji je napravio taj crossover još par godina ranije? icon_confused.gif A ceo HC je nastao iz punka, Husker Du ili tako nešto još ranih osamdesetih, posle jenjavanja punka u Evropi... Nisam baš dobro upoznat sa istorijatom HCa, ali mi se čini da Biohazard nisu pokretači celog HCa... icon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest mali zmaj

biohazard ima veze jedino s udaranjem temelja zabludi da je hard core mesavina metal gitara i hip hop rima.. nemam nista ni protiv jednog od pomenutih pojmova, samo ispravljam dawngreeter-a.. temelji hc-a su minor threat icon_rockdevil.gifmusik19.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To već dosta pije vodu (o majko, glupe li fraze!!! icon_smile.gif ), ali šta je onda sa Agnostic Front? Zar i oni nisu HCNY, i postojali su godinama ranije, treba i njih spomenuti, pošto mislim da su jednako važni poput S.O.D i BH...

Šta je sa LA scenom... Osim Suicidal Tendencies, ne znam za neke bitne bendove, osim što znam da je postojala vrlo jaka scena osamdesetih?

I need education! icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grozote li, pa ja sam potpuno zaboravio na Agnostic Front! no.gif

Da, da, naravno, Agnostic Front nikako nije ispod SOD-a i Biohazard-a. Krajnje bitno ime za HC icon_da.gif

 

Sa LA scenom nisam upoznat. Odnosno, poznajem dovoljno HC imena da cu nesumnjivo prepoznati vecinu bendova ako neko izlista koji sve poticu iz LA-a, ali nikad nisam pamtio odakle je koji beond geografski. Osim tih par NYHC imena, naravno, posto je NYHC ipak maltene zanr za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Husker Du jeste kultni bend, nastao pocetkom 80-tih godina u trojci Bob Mould - vokal/gitara, Grant Hart - bubnjevi/volal i basista Greg Norton. Sva trojica su kasnije imali i neke projekte koji su ostali u underground vodama. Grant Hart-a smo imali prilike da vidimo u KST-u ne bas tako davne '95 god. i to zamislite u manjem klubu icon_biggrin.gif !!! Ono sto mi se posebno svidja kod ovog benda je zvuk gitare koju Mould forsira a to je jako zategnut stim G, pa se stice utisak kao da se slusa struganje testere sa melodicnim vokalom, sve u svemu jako zanimljivo. Imam od njih sve albume uglavnom na kasetama, ali i na mptrojkama ova 3: Flip Your Wig (1985), Candy Apple Grey (1986) i njihov poslednji oficijalni The Living End (1994), pa ako nekome treba neka mi se obrati narezacu mu besplatno icon_smile.gif

Omiljena pesma mi je Diane, koju je kasnije obradio i bend Therapy. Eto toliko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek da ne poveruje sta sam sve ovde procitao, ali nema veze...

 

Husker Du nikada nije svirao HC ali je ostao kultni bend i u tim vodama jer je iz generacije bendova koji su bili pretecha HCa icon_wink.gif

 

Raised fist je Swedski (ako me nisu slagali) old school i za mene su fenomenalni. musik20.gif

 

Iako je vecina old school bendova iz NYCa, NY se danas kao poseban pravac prezentuje bendovim: Agnostic front, S.O.I.A., Madball (koji je pre metaliziranja sa prvom dvojicom bio vise old school), a potom i 25 ta life, Hatebreed i gomilica bendova...Biohazard je samo bend iz te priche koji je uz sellout elemente uspeo sebe da odrzi duze na MTVu.

 

Bendovi kao sto su Eart crisis, Strife i td. su tipicni predstavnici new schoola, koji je mesanjem sa modernijim zvukovima, recimo sa metalom, doneo bendove tipa hatebreed (koji meni zvuchi kao krizanac slayera i earth crisisa). Takodje i Pro pain je bezmalo metal bend sa NYHC uticajem. ph34r.gif

 

Tako sam bar ja skontao, mozda neko zna bolje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hüsker dü su itekako svirali hardkor, poslusajte njihov prvi land speed record, te everything falls apart.

mada cinjenica je da im je vrhunac period sa zen arcade-om i new day rising -jebeno remek-delo. meni candy apple grey nista posebno, dok je warehouse sjajan iako tu prelaze na major etiketu.

must to check out... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pričate jebene gluposti zna se di su korijeni pravog hardcorea...u americi sa bandovima kao...minor threat

circle jerks

black flag

x

germs

adolescents

dayglo abortions

DOA

bad religion

angry samoans...ili sa druge strane engleskih kao npr:

discharge,

disorder

chaos uk

varukers

mau maus

riot clone

obnixious

itd...agnostic front,suicidal tendences,DRI...i slični bandovi došli su mnogo kasnije i nisu bili ni upola tolko uvjerljivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pričate jebene gluposti zna se di su korijeni pravog hardcorea...u americi sa bandovima kao...minor threat

circle jerks

black flag

x

germs

adolescents

dayglo abortions

DOA

bad religion

angry samoans...ili sa druge strane engleskih kao npr:

discharge,

disorder

chaos uk

varukers

mau maus

riot clone

obnixious

itd...agnostic front,suicidal tendences,DRI...i slični bandovi došli su mnogo kasnije i nisu bili ni upola tolko uvjerljivi...

bad religion??? icon_confused.gifpukeface.gif jako tesko! no.gif

 

sta je DOA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOA-deliquents of america...kanadski hc band osnovan 1977...bad religion su utjecali na gomilu klinaca tada od agnostic fronta,preko beastie boysa i DRI ,earth crisis i sl...te poslje na pop punk bandove 90-tih...inače bad religion su osnovani 1978 i jedan su od prvih pravih hc bandova...poslušaj prve 3 snimke do 1985 ili kompilaciju 1980-1985...eh da poison ideu sam skoro zaboravio...blood and hc punk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...