Jump to content

Machine Head


Recommended Posts

Nimalo ne gresim, jer Forbidden nikako nije jedan od milion slicnih. Nista kod njih nije slicno sa drugim bendovima, jer su bili mnogo ispred vecine drugih, izuzev nekoliko najpoznatijih i najpopularnijih, kako po pitanju svirackih sposobnosti, tako i po kreativnom izrazu.

To da je Machine Head otvorio novo poglavlje je tacno, ali ne zelim ni da komentarisem kakvo poglavlje. Sto se mene tice, ono nikada nije trebalo ni da postoji. A kako je doslo, tako je i otislo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimalo ne gresim, jer Forbidden nikako nije jedan od milion slicnih. Nista kod njih nije slicno sa drugim bendovima, jer su bili mnogo ispred vecine drugih, izuzev nekoliko najpoznatijih i najpopularnijih, kako po pitanju svirackih sposobnosti, tako i po kreativnom izrazu.

To da je Machine Head otvorio novo poglavlje je tacno, ali ne zelim ni da komentarisem kakvo poglavlje. Sto se mene tice, ono nikada nije trebalo ni da postoji. A kako je doslo, tako je i otislo.

 

Pazi,za mene je Forbidden ok bend,i volim ih ponekad poslusati.Ali objektivno,oni su cisti prosek.Jesu se malo podigli iz gomile osamdesetih,ali nista preterano.To je objektivno,hteo ti to priznati ili ne.Malo pre sam rekao na Toxic Holocaust temi,i sada cu ponoviti opet:za mene pojam reci uspeh u muzickom biznisu je (u ovom slucaju vezano za heavy metal muziku) ono sto su uradili veliki bendovi.Ne podcenjujem uspeh ovog tipa,nije mala stvar objaviti album koji ce se u odredjenom krugu ljudi slusati i nakon 20 godina,ali to nije nikakav preteran uspeh.

Glede Machine Head-a,oni su zapoceli novo poglavlje i to sjajno.To sto su nakon odredjenog vremena objavili jedan los album (i posle toga se vratili sa sjajnim),nije nista preterano bitno.Jebiga,zajebali su.Ali kolega,oni su svoje poglavlje zapoceli albumom "Burn My Eyes",jednim od najboljih albuma u 90-ima,toliko svezim i kreativnim da naprosto boli.Mnogo kreativnijim i svezijim od milion puta prezvakanih prosecnih old school bendova.I u to vreme mnogo bolje od velike vecine poznatih i super kvalitetnih thrash metal bendova.Koliko god da mi Rob Flynn ide na nerve,moram priznati da je sjajan muzicar,tekstopisac,,kompozitor i pevac.Reci nekvalitet i neinventivnost ne idu uz ime benda Machine Head.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam ljubitelj novijeg zvuka.Naravno,ima izuzetaka:Hatebreed :rockdevil: ,Born From Pain :rockdevil: ,Sworn Enemy...ali u globalu novije verzije zestokom zvuka mi ne odgovaraju.Ipak,trpati Machine Head u nove bendove je glupo.Oni postoje 15 godina,prvi album je izasao pre 12-13 godina...daleko su oni od novog benda.

"Burn My Eyes" jednostavno odvaja meso od kostiju.Pesme,tekstovi,zvuk...savrsenstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam ljubitelj novijeg zvuka.Naravno,ima izuzetaka:Hatebreed :rockdevil: ,Born From Pain :rockdevil: ,Sworn Enemy...ali u globalu novije verzije zestokom zvuka mi ne odgovaraju.Ipak,trpati Machine Head u nove bendove je glupo.Oni postoje 15 godina,prvi album je izasao pre 12-13 godina...daleko su oni od novog benda.

"Burn My Eyes" jednostavno odvaja meso od kostiju.Pesme,tekstovi,zvuk...savrsenstvo.

 

Mudro zboris :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burn my eyes je strasan album, sve pesme su fenomenalne, ja sam se smakao kada sam to cuo! Odlicno su ukombinovali thrash zvuk sa modernim elementima, ja sam uvek za old school ali sam pao na dupe kada sam cuo taj album! Kakva energija. Drugi album je dobar ali ipak slabiji dok treci i cetvrti ni nemam, malo poslusao, slabo...

Poslednji je jako dobar. Videcemo sta ce novi album doneti. Bio sam na koncertu u BG, bilo je odlicno, uprkos losem ozvucenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti kazes, ja imam veoma drugacije misljenje.

 

I ja to kazem! :pivopije:

 

Supercharger je i po meni najslabiji album, ali ima pesmu Crashing Around You, koja ja po kreativnosti i nekoj opstoj upecatljivosti na slicnom nivou kao pesme sa BME.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The More Things Change" jeste slabiji,ali je i dalje sjajan album.Ima pregrst sjajnih stvari."The Burning Red" mi se ne svidja (dve-tri stvari eventualno),a "Supercharger" je stvarno ljigavo djubre.Poslednji je fenomenalan. :rockdevil:

Za poslednji cu i ja da se slozim. ima stvarno zacedjujuce dobrih rifova u pesmama, prvi je dakako neprikosnoven. Kris Kontos je caca za bubnjanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to kazem! :pivopije:

 

Supercharger je i po meni najslabiji album, ali ima pesmu Crashing Around You, koja ja po kreativnosti i nekoj opstoj upecatljivosti na slicnom nivou kao pesme sa BME.

 

Idi bre,ta pesma je toliko jadna i toliko se uklapa u klise svog vremena da nema veze sa ikakvom kreativnoscu.Uzasna pesma.

Jedina pesma za "Supercharger" koja po meni moze da prodje je "Bulldozer",iako je i to krsh od pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA Istina. McClain je u odnosu na njega komercijala :)

 

 

 

Tesko.

 

Meni vrlo lako! Mozda zato sto obracam dosta paznje na text.

 

I to sto se pesma uklapa u klise svog vremena uopste ne znaci da je jadna. Ta pesma ima jedan od najboljih textova koje sam ja cuo u metalu uopste. Taj text zadire u kolektivno jebeno nesvesno!

Edited by zak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tek skoro saznao da je Dejv svirao u S.A. Slayer, jos jednom bendu koji ti neces pozeleti nikad da cujes. OK Sacred Reich, ali S.A. Slayer! Kult!

 

Znam da je svirao u Sacred Reich,ali za ove nisam znao.Za S.A.Slayer sam cuo,ali nema zelju da cujem njihovu muziku.Za mene postoji sam jedan Slayer. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

UG thrash metal bend,San Antonio Slayer.Nikada nisam cuo njihovu muziku,pa se za vise informacija obrati kolegi RNA.On je underground manijal,ja volim mejnstrim. :da:

slažem se. i ja preferiram mainstream ali opet ima po nešto iz underground-a što može da se iskopa a da valja. a što se tiče bubnjara, obojica su mi dobri. nemojte da podcenjujete dave-a i on je jebač majke. samo slušajte pesmu struck a nerve pa će vam biti sve jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...