Jump to content

Evocation


Grobodan

Recommended Posts

Svedski OSDM, bili aktivni pocetkom devedestih pa se rasformirali, vratili se prosle godine sa odlicnim Tales form the tomb, a ove godine udarili sa jos jacim Dead calm chaos, za mene jedan od top DM izdanja ove godine.

Evo linka za novi

http://rapidshare.com/files/168530607/E200...iaportal.ru.rar

Password: www.mediaportal.ru

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas ga opet oprzih u menzi, pa rek'o red je i ovde da prokomentarisem nesto, da ne zjapi tema prazna :)

Realno, jes' jedno od boljih DM izdanja godine, ne razmislja mi se trenutno, ali cini mi se da osim Grejvovog i ovog albuma nisam chuo bolje. Svidja mi se podosta, shvedski zvuk, odnos melodike i brutalnosti je perfektan, "Protected By What Gods" mi je favorit i nesto sto fali npr. novom Amon A. albumu :] Jos kako je svrshachki pochetak na "Silence Sleep", uvek se nakozim... Odlicno izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Bio sam opravdano odsutan s Kanibala, pogledam temu o certu i vidim da neka balavurdija i amateri pljuju ovaj bend, pa da se ne bi tamo svadjao bezveze aj nek mi neko kaze sta je bend svirao, malo vise o svirci i slicno. Ne sumnjam da su oduvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BEnd veceri,ubivaju pesme ko pravljene za live ,ti komentari su za one koji gledaju izgled,svi likovi su celavi jer im opala kosa,inache pricao sam kasnije sa njima svirali likovi bez monitoringa i opet su bili bolje uvezbani od svih bendova te veceri...tebi bi se sto posto svidelo,propustili su neke hitove al rekli su da ce dodju ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam opravdano odsutan s Kanibala, pogledam temu o certu i vidim da neka balavurdija i amateri pljuju ovaj bend, pa da se ne bi tamo svadjao bezveze aj nek mi neko kaze sta je bend svirao, malo vise o svirci i slicno. Ne sumnjam da su oduvali.

 

Pa rek'o neko da su malo odudarali od ostalih grupa na 'certu i kol'ko-tol'ko su upravu, kol'ko Evocation ima melodija CC i DF imaju tol'ko u celoj diskografiji :]

 

Sta je svirano...izvlacim jedva setlistne gace iz dupeta memorije: Silence Sleep, Chronic Hell, Feel The Fire, Angel Of Torment, Tomorrow Has No Sunrise, Razored To The Bone. Valjda nista vise, moze Nesa da me dopuni mozda... (ne, ovo nije penal, vec faul na ivici)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu vala bili dobri na svirci, posle one Obscure (koja me je smorila posteno) bilo je osvezenje cuti malo OSDM, a bili su mi ubedljiviji i od DF, ali nisu bas najsretnije prosli, masa bese dosta mlaka...Nisam ni znao da su matorija ekipa, tako moderno podasisani su izgledali onako djecaracki...:)

Kul mi je sto su priustili bas onako rokenrol filing, za razliku od CC i DF koji su bili kao grrr-agresija-tralala, i Obscure koja je smorila ko Dzingvi Malmstinstajn...

 

Meni treba zabraniti da dolazim na JewMetal, svaki put se primim pa riplajujem ko mutav svuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Swedish death metallers EVOCATION will release their third album, "Apocalyptic", on October 29 via Cyclone Empire Records. The cover artwork (see below) was created by Xaay (BEHEMOTH, NILE, VADER) and it "fit both the title, 'Apocalyptic', and our musical achievements just perfect," says the band. "We are blown away by the effort and feeling [Xaay] gave it."

 

"Apocalyptic" track listing:

 

01. Sweet Obsession

02. We Are Unified Insane

03. Infamy

04. Parasites

05. Reunion In War

06. Psychosis Warfare

07. Murder In Passion

08. It Is All Your Fault

09. Curse On The Creature

10. Apocalyptic

 

The song "Sweet Obsession" is available for streaming on the EVOCATION MySpace page.

 

evocationapoc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Je l' to svima dosadan album k'o meni pa se zato ne javljate?

 

Ja se iz par slusanja, osim zujanja, nicega ne secam... U principu, sve je isto kao ranije, s tim sto meni malo iritantne znaju biti gitare, prva pesma npr. i jos tak' neka. Plus, bas nijedna da me nesto uhvati... ni upola dobar kao prosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Evocation - Evoked From Demonic Depths - The Early Years (2012)

 

1340700824_g.jpeg

 

Tracks 1 to 4 are taken from the "The Ancient Gate" demo, tracks 5 to 9 from the "Promo 1992" demo. Tracks 10 to 13 are previously unreleased rehearsal tracks and as a very special the band has recorded the unreleased track "Genesis", which has been written in 1992, but so far has never ever been available before (track 14). "Genesis" was recorded at IF Studios (IN FLAMES, THE HAUNTED) by producer Robert Laghi. All tracks have been mastered at Fascination Street Studio (OPETH, PARADISE LOST, ENSLAVED, GRAND MAGUS and many more). The remastering of the demo tracks was done using the original master tapes.

 

http://www.mediaboom.org/373274-vocation-evoked-from-demonic-depths-the-early-years-2012.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...