Jump to content

2008 - najbolji BM album


deadsy

Recommended Posts

nije bila neka godina..odoka tu su samo dva albuma koja bih izdvojila (nova Mgla i Ofermod). prvi sam vec nahvalila na nekoj temi i mislim da je suvisno da ponavljam. Ofermod me na prvo slusanje malo razocarao, moram priznati, ali ubrzo sam promijenila misljenje. dva,ali i vise nego odlicna albuma.

 

 

ovo ostale, srednja zalost (barem od albuma koje sam preslusala). Nachtmystium me smorio, Nyktalgia i nije nesto impresionirala..a za ostale mi mrsko i pisati.

 

 

i DA, kako zaboravih, uz Mgla-u i Ofermod, bm album godine novi Arckanum. i, u poredjenju s osrednjim albumima ostalih bendova, novi SVEST se moze takodje izdvojiti.

 

to je sad otprilike to cega se mogu sjetiti. poslusala sam onu jednu pjesmu DsO-a, odnosno minutu, dvije iste, i odlucno ugasila s obecanjem da necu vise trositi limit na njihova izdanja.

Edited by +Abigail+
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bila neka godina..odoka tu su samo dva albuma koja bih izdvojila (nova Mgla i Ofermod). prvi sam vec nahvalila na nekoj temi i mislim da je suvisno da ponavljam. Ofermod me na prvo slusanje malo razocarao, moram priznati, ali ubrzo sam promijenila misljenje. dva,ali i vise nego odlicna albuma.

 

 

ovo ostale, srednja zalost (barem od albuma koje sam preslusala). Nachtmystium me smorio, Nyktalgia i nije nesto impresionirala..a za ostale mi mrsko i pisati.

 

 

i DA, kako zaboravih, uz Mgla-u i Ofermod, bm album godine novi Arckanum. i, u poredjenju s osrednjim albumima ostalih bendova, novi SVEST se moze takodje izdvojiti.

 

to je sad otprilike to cega se mogu sjetiti. poslusala sam onu jednu pjesmu DsO-a, odnosno minutu, dvije iste, i odlucno ugasila s obecanjem da necu vise trositi limit na njihova izdanja.

 

jadno......

Edited by Lunar
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norma je nosilac esencije black metala u 21. veku. I dok su recimo Mayhem, Immortal, Darkthrone itd. stvorili pokret koji danas tako nazivamo i dali mu smisao, ipak su bendovi poput Deathspell Omege ti koji su iznedrili suštinski nove forme.
Obzirom da su neke ideje vremenom postale obesmisljenje, takvi bendovi upravo daju odredjenu 'dubinu' kroz specifican pristup. Iako mi se ne svidja sto je sve napumpano(elitizam & stuff), tako je moralo biti. Pa cemo pozivjeti(valjda) da vidimo i cujemo sto ce se iz toga izroditi. Naravno, i dalje ostajem privrzen starom zvuku pobrojanih legendi, mozda vise nego ikad. Ali se prosto zanimam za neke nove puteve u BM muzici, cisto radi promjene. Makar se pokazala i losa, ali bitno je da se ide naprijed! Zato, novi zvuk DSO mi se izuzetno svidja, jer likovi guraju neki svoj trip koji ja izuzetno cijenim. Probijaju granice i neke ustaljene sheme a pri tom ne jebu zivu silu, sto je samo po sebi za rispekt. Osim toga, i muzika je izuzetno kvalitetna iako zahtjeva vrijeme i strpljenje(posebno FAS). Ovaj zadnji EP ih jos vise ucvrscuje na toj poziciji, dok je npr. s.v.e.s.t. dokaz da i stari stil itekako moze dobro da zvuci 20 godina posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...