Jump to content

Mournful Congregation


Grobodan

Recommended Posts

Novi album će se zvati The Book Of Kings i biće objavljen u drugoj polovini godine.

 

Takođe, ova vest je svrš:

 

"We are also pleased to announce that a unique performance will take place in October with Mournful Congregation and diSEMBOWELMENT (d.USK) sharing the stage for the first time in our hometown of Adelaide, Australia. More details on this event will follow."

 

Da mi je to videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ovo nije album, nego soundtrack za umiranje. Odličan raspored pesama, ima smisla kako muzika odmiče. I opet su tu njihove divne akustične deonice, pogotovo na trećoj pesmi.

 

Ne umeju da omaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Long out of print Fo(u)r Burials reissued

 

This is a reissue of the classic doom split that has been remastered and features new artwork by Chimere Noire.

 

"Fo(u)r Burials is a lost classic of extreme doom, and has now finally, reverently been brought back into circulation by The Flenser. Featuring monolithic emissions from Mournful Congregation, Loss, Orthodox, and Otesanek, this four-track album reeks of desolation, the gnashing of teeth and virulent decay. “Heavy” does not begin to do these songs justice; the riffs stumble and crawl through an acid bath of feedback and distortion, dragging themselves along on broken knees. Funereal horde Mournful Congregation hail from Australia, and recently released a much-hailed compilation album via 20 Buck Spin, as well as news of a brand-new full-length and virgin US tour. With “Despond” (Profound Lore), Nashville’s Loss released one of the most painfully beautiful and critically-acclaimed albums of 2010, entombing listeners with a richly melodic, flowing shroud of depression. Orthodox’s ultra-minimal, droning, ambient take on the traditional rites of doom bleeds forth from Spain and belies the myth that sun breeds contentment. Otesanek, now-defunct and much-missed, crawled out of the filth and desperation of Philadelphia; their sludgy, crusty, unbearably brutal sound remains unmatched today. The quartet of compositions on Fo(ur) Burials are all very different, yet drawn together by a shared atmosphere of longing, sadness, and disgust for that which we call life. The cult of death is calling".

 

Pre-sale: CDs should start shipping the first week of December or sooner before this can be found in stores.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Dakle bese to ovako - vreme : 28.4.2013. 20h , mesto: Club Modra Voipice, Prag i jedan dogadjaj za dugo pamcenje. Napokon sam ostavrio davnasnju zelju da ih vidim uzivo. Ulaznice minimalisticke ali dobre, cena 10 evra sto je vise nego povoljno rekao bih za ovako veliko ime u doom zanru.

 

Dumsteri su se polako okupljali. Cini se da je bilo i ljudi sa strane tj ne samo lokalci iz Ceske, ja sam upoznao nekog lika i ribu koji su dosli iz Minhena na koncert. Na koncertu je bilo po oko 150 ljudi sto je za ovako obskuran bend dobra poseta po mojoj proceni. Merch je bio dobar, bilo je u ponudi CD-a i vinila - doom i obskurniji black metal. I naravno majice MC.

Ja sam trazio da kupim jedini MC disk koji mi nedostaje u kolekciji, kompilaciju "The Unspoken Hymns", al eto bas njega nije bilo pa cu ga morati kupiti preko neta. Pazario sam 2 majice: belu "The June Frost" i crnu majicu dizajniranu za ovu turneju "A Vicennium of Mourning European Tour".

 

Sam klub je super. Imao sam srece da postoji direktna linija od hotela. Pravo mesto za manje koncerte, ima underground duh i neizbezno toceno cesko pivo po dosta povoljnim cenama (od 1 - 2 evra). A i ozvucenje je skroz ok, sve se lepo culo, a pri tome nije bilo preglasno da smeta. Jos jedna stvar koju nasi ljudi cesto ne umeju da rade kako treba, cesto na koncertima kod nas bude preglasno pa samo neodredjeno gruva, lici na neki noise i smeta usima.

 

Dogadjaj je krenuo skoro tacno u minut po rasporedu, sto mi se posebno dopalo i mislim da je ta praksa koncerata na zapadu bas dobra sto publika i/ili organizatori kod nas iz nekog razloga ne misle isto. Bendovi odsviraju svoje po satnici a ko zeli i moze da ostane da bleji i pije posle svirke, niko mu ne brani.

 

Prvo je nastupila ceska death/doom grupa "Et Moriemur". Odsvirali su nekih 50ak minuta kvalitetnog det duma, posebno me zadivili kako su usvirani. Definitivno su skrenuli moju paznji i slusacu ih podrobnije u narednim danima.

 

A onda nakon krace pauze izlaze carevi iskrenog duma "Mournful Congregation" i odmah krecu sa najboljom kompozicijom. Set lista je mislim bila:

 

1. Mother - Water, the Great Sea Wept

2. The Waterless Streams

3. (pesma sa prvog albuma)

4. The Epitome Of God And Men Alike (nisam 100% siguran)

5. Monads Of Creation

6. A Slow March to the Burial

 

Odsvirali su fenomenalno, pogotovo stvari sa Monada, koje su meni ujedno i omiljene. Svirali su ukupno oko 80-90 minuta i proslo mi je bas brzo. Iskoristio sam priliku da malo popricam sa bendom i da se slikam ( fotke slede).

 

Sve u svemu odusevljer sam, jedan od najboljih koncerata meni licno. Nadam se da ce nekad da se ovakva ili slicna dum priredba desi i kod nas, mada sumnjam. Do tada nastaviti vrebati prilike u blizem inostranstvu.

 

Slede i probrane fotke, a mozdfa okacim i video ako mi ne bude mrsko.

 

25i4r4p.jpg

 

1zpjnv5.jpg

 

2nggais.jpg

 

33280es.jpg

 

67unm0.jpg

 

69jbck.jpg

 

2eb992p.jpg

 

2gumrma.jpg

 

209n8yb.jpg

 

ocidl.jpg

 

Karta

awa5c.jpg

 

Majice

15cd35w.jpg

 

wi2d81.jpg

 

312h7o5.jpg

Edited by NullPointerException
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

NIsu ovi loši, nikad nisu bili slabi, samo su Skepticism, Pantheist, a posebno Esoteric, neuporedivo bolji. Jebem li ga, tako je nekako. EP je ok, kraća stvar bolja od one druge, a u toj drugoj postoje momenti kao kad apgrejduješ Anathemin Serenades, bar što se gitara tiče. Moja preporuka i dalje ostaje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsu ovi loši, nikad nisu bili slabi, samo su Skepticism, Pantheist, a posebno Esoteric, neuporedivo bolji. Jebem li ga, tako je nekako.

 

Kako uopste mozes da uporedjujes ove bendove? Svaki od pomenutih bendova ima svoju pricu i svira nikad bolju muziku sa sopstvenim pecatom.

MC je pravi funeral doom bez ikakvih picki materina. Spor, tezak i melanholican. Preslusaj ti ponovo celu MC diskografiju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...