Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

Zena koja praktikuje tu "narodnu medicinu" mi je rekla da tako sa blago toplim cajem pomaze se upijanje korisnih materija i posto su otvorene pore ima veci ucinak. I naravno ostavi se ta obloga dok se skroz ne ohladi.

Sta znam, probaj i ovako i onako pa vidi sta ti vise odgovara. Ovo meni stvarno funkcionishe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

navodno jace potamne a na duze staze koza postane mlitava jer se istezala (to narocito kod onih koji jako trljaju kad skidaju sminku, vazi i za gornji kapak).

mada vidim ima i suprotne filozofije ali ne bih primenjivala silu ako nije neophodno :D

saveti:

http://altmedicine.about.com/od/drcathywon...circleseyes.htm

 

recenzije proizvoda:

 

http://www.healthnewsjournal.com/content/v...google/HNJ_dark

 

Ne bih se složila sa tom filozofijom, ali nema veze, šta god tebi radi. ;)

Da li sa tim sajtovima imaš pozitivno iskustvo? U smislu, neke savete si probala u praksi i radili su ti, ili neke kreme...?

 

Smorock, ima i neki fazon sa sokom od ananasa i turmeric začinom koji ne znam šta je na srpskom niti da li ga ima...

Zapravo, videla sam ga u kuhinji drugaricinog verenika koji je grk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja baš preterano spavati

kad prespavam onda izgledam kao sarma. strašno :)

 

da li da vam javim da je od-li-čan ovaj klinik antirid. toliko lepo hidrira, čudo.

 

 

 

setih se da i vichy onaj u maloj plavoj tegli baš prija leti, i uklanja kesice ispod očiju.

 

 

Koliko kosta Klinikov? Pravis mi zazubice :)

Edited by Montenegrina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock: Ja samo pricam sta znam i sta mi kazu oni koji imaju podocnjake pa su probali al licno iskustvo nemam jer nemam podocnjake. Mozda sam imala al se ne secam, ne pusim i ne pijem i sl :D

Ali kad mi oteknu oci (par puta zbog alergije) definitivno mi vise prija led ledeno nego toplo.

Jedino jos iz licnog iskustva mogu da kazem da je Garnier antirid onaj zeleni s kuglicom shit jer ne pravi razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I took a giant leap of faith - kupila sam guerlain "kohl"- kajal naravno nije, sadrži kojekakva sranja, ali je tako divne tirkizne boje... niasm još probala da ga nosim, da vidim da li će me iritirati...

 

 

I rumenilo njihovo i JAKO mi se svidja, hvala eileen, jako je prirodna boja i dosta se dobro drži a i nijansu sam ubola, mada sam se plašila ... :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, popizdela sam.

Zar nije najlogicnija stvar na svetu da je isti kozmeticki proizvod sa istom sifrom svuda isti???

Keva mi je juce u Frankfurtu kupila MAC kozmetiku sa istom sifrom koju nose oni koje vec imam (kupljen u Parizu, dakle radi se o istom, jedinstvenom EU trzistu) i koja se usput na sajtu opisuje kao 'najsvetlija nijansa sa rozikastim prizvukom'

 

E pa vi procenite da li je boja identicna na ovoj slici: http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...009_resized.jpg to sranje desno niti je svetlo niti je roze nego ZHUTO.

Oba proizvoda su sifre NW15. Sifra postoji da bi sve sto je nosi bilo iste boje i da bi znao koja ti nijansa te kozmeticke kuce odgovara.

Jebah im mater preko emaila, bas me zanima sta ce mi reci, da li je greska u pitanju kod njih ili sta. Naravno bila sam fina i zbunjena u mailu, videcemo kakva cu biti posle.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, popizdela sam.

Zar nije najlogicnija stvar na svetu da je isti kozmeticki proizvod sa istom sifrom svuda isti???

 

Ne znam za kozmetiku ali sto se tice tehnickih uredjaja zavisi koja je serija. A to ne pishe uz sifru proizvoda koja je ista, to shvatish kad ti donesu i vidish da nije kompatibilno a isto se zove. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora bre da bude isto, to je bilo retoricko pitanje :D

Za tehniku jao, to znam da ume da zeza :D

Al ovo je bas fijasko. Ne mora da bude identicno (mora al ajde) al ne moze da nosi sifru koja ima opis totalno nevezan za izgled proizvoda. I nije sigurno kopija (ima ih puno po netu), ovlasceni retailer MAC-a...

pih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I took a giant leap of faith - kupila sam guerlain "kohl"- kajal naravno nije, sadrži kojekakva sranja, ali je tako divne tirkizne boje... niasm još probala da ga nosim, da vidim da li će me iritirati...

Koliko si ga platila? :>

 

Btw, ovde ima ponesto od MAC, racuna i shipping odmah...

 

www.brigettesboutique.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da Montenegrina pokusava nesto da nam kaze al joj ne ide :)

kliknes li ti nekad na link koji ostavis? znas da na flash sajtovima ne mozes da ostavis link ka necemu konkretnom?

 

@Baba Dzonga: svaki ti se dao, prvi put vidim sajt koji salje ovamo a ima njihove pigmente :veseli:

 

btw jel zna neko nesto o navodnom postojanju Clinique linije za nordijsko trziste? navodno postoji (a ne nadjoh na netu dokaz za to) i ima najsvetlije pudere. relevant to my interests :D

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vichy ima odlican antirid, Myokine (protiv mimickih bora) cena je oko 2000 ali uskoro podizu cenu, pa neka zainteresovane pozure.

Kazu da je OK i Oligo 25 yeux, bas za "kritican" dan tj. posle neprospavane nochi.

 

Ipak, meni najvise odgovara Aqualia Thermal. Koza je posle upotrebe tako sveza..idealan za leto.

 

e, e, na taj sam mislila. aqua thermal. sjajan za leto.

 

 

Koliko kosta Klinikov? Pravis mi zazubice :)

 

ovaj koji sam opisivala košta 28 jura na aerodromima. verovatno je u bg skuplji. bolje ga uzmi na zračnoj luci sigurno je friško a ovo po bgu je uglavnom bajato. čast izuzecima. evo ako neko zna sad je prilika da podeli sa nama koja parfimerija ima frišku skuplju kozmetiku, kad već plaćamo premium price da ne uzimamo bajato...

 

 

I took a giant leap of faith - kupila sam guerlain "kohl"- kajal naravno nije, sadrži kojekakva sranja, ali je tako divne tirkizne boje... niasm još probala da ga nosim, da vidim da li će me iritirati...

 

 

I rumenilo njihovo i JAKO mi se svidja, hvala eileen, jako je prirodna boja i dosta se dobro drži a i nijansu sam ubola, mada sam se plašila ... :happy:

 

baš mi javi kakav je kohl i ja imam osetljive oke a uzela bih onaj braon...

rumenilo, evo da vam elaboriram. guerlain sada ima dve linije rumenila, ima to terracota koje sam machki preporučila i juče opet uzela ali ne loose nego kompaktno, ima 10g u njemu i traje po godinu i po- dve... košta 34 jura (airport cena). ima ga u samo 2 nijanse, za plavuše i za brinete/crnke. nije zahtevno jer više ima glittera i terracota nijansi nego određenog pigmenta, pa može da se nosi uz sve i nanese "ofrlje" kao što ja obično radim i super ispadne... jedino što kompakt varijanta ne dolazi sa četkicom.

 

druga (nova) linija se pakuje u 9g pakovanjima, ima mnogo više pigmenta i dolazi sa četkicom. košta isto. ima 3-4 nijanse i sve su divne sigurno ćete se pronaći u nekoj.

 

da li se vidi da obožavam guerlain make up :) šta ću navukla sam se pre 3 godine i ne pušta me :)

 

 

AAA! Drying drops za lak za nokte rade! Divno otkriće! :veseli:

 

 

vidiš.

nisam našla ništa u sephori u solunu. moraću da ostanem na ovom alessandrovom usranom proizvodu za sada, ili da krenem u potragu za opijevim uljem za sušenje noktiju.... videću

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ma nešto će biti, baš mi je žao što je tako ispalo sada.

 

Za rumenilo: nisam videla ni jedno drugo, uzela sam neko koje je sa četkicom i četiri nijanse u kutiji, i ima dosta raznih varijanti. Možda su prethodno povukli iz prodaje?

 

Još nisam probala kajal, mogu večeras u principu. Nego, nisam išla u Martinoviće da kupim njihovu divnu tirkiznu senku za uz njega pa mi se ne da da ga nosim..

 

Neobično pitanje: da li neko koristi neku blažu maskaru, sa ne tako dramatičnim efektom?

Malo mi je previše za dan da nosim full namazane trepavice, a kad stavim manje onda ne pogodim da budu ista oba oka i tako dalje. Ima clinique neku navodno prirodnog izgleda. Da li je iko imao iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ovo nije forum... Otvoren je za sve, ako se ne varam?

Mozete da se dopisujete i preko poruka.

Uostalom, ima jos devojaka koje interesuje MAC, niste jedine :)

aaaaa ti si u stvari htela da skrenes paznju na postojanje sajta MAC kozmetike onim devojkama koje vide da pricamo o toj marki vec sto godina a ne umeju da koriste google :D

jebote mogla si makar da napises "evo njihovog sajta" a ne da se pravis mutava 3 posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@macka

jesi probala bourjois bezbojnu maskaru? odlična za tretman trepavica. ja ponekad stavim. vidi se da imam nešto, ali vrlo malo.

 

koristim estee lauder, kanebo maskare, postoje "normalne" bez raznoraznih efekata, kao i ysl ali tu ti ne bih preporučila jer ima malko "dramatičan" efekat (ne doduše kao neke sa onih idiotskih reklama, to sebi ne bih smela da priuštim :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...