Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

EDIT

EVO SPLITOVANO U TEMU O KOZMETICI..... Indzoj :)

 

-----------------------------------------------------

 

 

baš mi je žao što ti se ne dopada.

doduše i moj utisak je bio sličan ali posle par dana 'ladnoće i mackanja stvarno sam osećala razliku

 

Bitno da sam kupila shea chist. Ne znam, ja se i ovako ne mažem redovno, tako da ako bih počela bilo bi WOOOW sa bilo kojom kremom.

:)

Šaljić ftw ovde, još uvek.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto moram na još jednom mestu da izrazim svoje oduševljenje shea buterom.

Prvo, izlečio mi je ekcem na ruci posle samo dva dana mackanja. Drugo, izlečio mi je laktove. Treće, ali ovaj efekat sam znala i radovala mu se, za kosu je prosto divan.

 

Već ozbiljno razmišjlam da se nekada dam u potragu za nerafinisanim shea. Jbm li ga, mešaću ga sa vanilom i nečim još (pošto smrdi, jelte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto moram na još jednom mestu da izrazim svoje oduševljenje shea buterom.

Prvo, izlečio mi je ekcem na ruci posle samo dva dana mackanja. Drugo, izlečio mi je laktove. Treće, ali ovaj efekat sam znala i radovala mu se, za kosu je prosto divan.

 

Već ozbiljno razmišjlam da se nekada dam u potragu za nerafinisanim shea. Jbm li ga, mešaću ga sa vanilom i nečim još (pošto smrdi, jelte)

 

pa što ne reče da ratuješ sa ekcemom?

odličan je shea :D drago mi je da ti ipak odgovara.

 

ja sam moje zalihe od prošle godine spustila iz šteka i svečano počela da ih dokrajčujem. dobro sam se setila, s obzirom na to da su oni minusi iza nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je čist shea. Ono što sam probala i rekla da mi nije ništa posebno je bila krema SA shea buterom ;)

Ovo je super. Jesi koristila nerafinisani?

Kaže mi drugarica da ipak ne smrdi koliko pričaju da smrdi...

 

Ma to je (na ruci) meni neka alergija koja dodje zimi. Ako isušim ruke više nego obično odmah se pojavi i onda je začarani krug. Ali, evo, sad je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a-ha

loše sam razumela onda.

 

imam onaj njihov 100% ostalo mi je još malo pa nije baš da miriše ali ni ne smrdi. doduše ja nisam nešto gadljiva na te "prirodne" mirise nerafinisane kozmetike pa možda nisam ni relevantna za poređenje :)

 

to što si opisala veoma odgovara opisu dečijeg ekcema koji ja vučem od rođenja. specifično je da mi izlazi zimi, kao posledica hladnoće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihov 100% je rafinisan, BEO je i bez mirisa. Sad mi kaži da ti imaš neki koji je braonkast i ima miris, nije fer! :)

 

ma ne bre imam upravo taj koji si opisala :)

u aluminijumskoj kutiji koja ima mehanizam kao ona za imalin - uvek su bili rustični sa tim njihovim pakovanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne bre imam upravo taj koji si opisala :)

u aluminijumskoj kutiji koja ima mehanizam kao ona za imalin - uvek su bili rustični sa tim njihovim pakovanjima...

 

E, pa to ti je rafinisani. Rekla si da je nerafinisani, pa sam se natripovala. Čini mi se da samo ameri dovoze nerafinisani. Mada me čudi, jerbo su tamo u Africi francuske kolonije...

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto moram na još jednom mestu da izrazim svoje oduševljenje shea buterom.

Prvo, izlečio mi je ekcem na ruci posle samo dva dana mackanja. Drugo, izlečio mi je laktove. Treće, ali ovaj efekat sam znala i radovala mu se, za kosu je prosto divan.

 

Već ozbiljno razmišjlam da se nekada dam u potragu za nerafinisanim shea. Jbm li ga, mešaću ga sa vanilom i nečim još (pošto smrdi, jelte)

 

 

Hocu i ja nerefinisani shea vec neko vreme :( Ima ga ovde, ali ne znam koliko bi izasla postarina:

 

http://www.coastalscents.com/cfwebstore/in...shea-butter.cfm

 

A pored L'occitane i Sante ima shea butter, naravno, rafinisani:

 

http://prirodnakozmetika.com/santeFace&Body.html

 

Ja imam od L'Occitane regenerator za suvu kosu sa shea butterom, dobar je. Doduse dobila sam ga na poklon, kao firma mislim da su debelo overrated..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledala sam taj sajt i nadjoh nesto sto vam savetujem da nikako ne kupujete: Logona Skin cream Bio-Aloe & Olive. Krema je uzasna, ne moze posteno ni da se razmaze a kad je razmazete zateze kozu kao da ste stavili malter. Nikako ne trosite pare na nju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Logonin glicerinski sapun za čišćenje lica, apsolutno ne isušuje jer je free soap naravno. Može se upotrebljavati i nekoliko puta dnevno. Koristila sam i Avene-ov sapun. On je isto odličan.

 

Nisam ništa drugo od Logone koristila, mada sam čula da je kvalitetna prirodna kozmetika, a ja fala bogu podržavam sve što je prirodno :)

 

Ovaj sapun je iz Logona FREE kolekcije koja je (e pa evo copy paste-a):

 

Kolekcija specijalno formulisana za negu veoma osetljive, alergijama sklone kože kao i za negu kože za vreme homeopatskog tretmana.

Izložena klimatskim promenama, stresu ili neodgovarajućoj nezi veoma osetljiva koža reaguje burno i postaje iritirana, pojavljuju se fleke i crvenilo kao i neprijatan osećaj zatezanja. Da bi se smanjio rizik od alergijske reakcije ili iritacije veoma osetljiva koža zahteva mudro balansiran program čišćenja i nege.

Svi proizvodi su izrađeni od lekovitog bilja vrhunskog kvaliteta gajenog bez upotrebe pesticida i herbicida.

 

* ne sadrži veštačke mirise, boje i konzervanse

 

* ne sadrži silikone, parafin ni druge sirovine dobijene preradom nafte

 

* dermatološka ispitivanja su potvrdila dobru podnošljivost i efikasnost proizvoda

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је сјајна идеја. Ако је могло о корпспејнту, може и тема о козметици.

Али нећу је ја отворити, јес' па да после испаднем женски петко. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:zuba:

 

Од прекјуче и не шетам више манекенку.

У сваком случају боље да се дечурлија угледа на мене, уместо на Гаала & Нергала. :red:

 

Ајмо козметикатопик .... Smorcock, Double Fire ... интервенишите. :mhihi:

Ја ћу само повремено да вирнем, како бих био у току, за поклоне неким будућим манекенкама. :cool:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам италиано, мораћу код конте Марија Марка Дел Тинторета на часове. :mrgreen:

У сваком случају, свиђа ми се ово ''интимо.'' :wub:

 

Цена надам се повољна ... а и да није, ту су лаки кеш кредити. Отом потом, бићу јачи него икад ја. :cool:

 

едит: Муи грацие на препоруКи. 2433_smiley_face_with_flower.gif

Edited by Вуду Соло Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је сјајна идеја. Ако је могло о корпспејнту, може и тема о козметици.

Али нећу је ја отворити, јес' па да после испаднем женски петко. :redface:

 

Na zahtev clanova, tema o kozmetici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...