Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

jebi ga.. sto je najgore od svega, evo recimo ovdje pominjase nekoliko puta Dior sminku. nisam ni ja expert za sminku, ali gledala sam milion malih dokumentaraca i citala gomile clanaka o tome da recimo nema potrebe za maskaru dati vise od 10 dolara, u smislu - isti sastojci idu u smjesu, samo je u drugom pakovanju.

 

Potpis.... npr. vecina Dirovih pudera su komedogeni, ali se ljudi tripuju zbog etikete, autosugestija je mocna stvar... Imala sam i ja tu fazu (pre 5-6 god), kupila sam Chanel kremu i Clinique tonik koji su mi sprzili kozu jer su prepuni alkohola. Sad sam freak za citanje recenzija na internetu :) tako da gresaka u kupovini vise nema... Drugarica mi radi u jednoj ekskluzivnoj parfimeriji u BGD, stalno ide na treninge i seminare i probala je sve zivo, ali ni sama recimo ne koristi Dior preparativnu kozmetiku jer joj izbijaju bubuljice. Meni smeta kad promase elementarne stvari u formulaciji kreme - nabudze previse alkohola recimo. Takodje, malo je aktivnih sastojaka koji su podrzani istrazivanjima (naucnim), sve ostalo je marketing i prodavanje macke u dzaku. A Yves Saint Laurent, Lancome, Helena Rubinstein itd. su sve L'oreal-ovi brendovi. Ista firma, druga etiketa. Meni neuporedivo vise odgovaraju ovi 'apotekarski' brendovi tipa Avene - zna se sta oni stavljaju, sa sajta mogu lepo da se downladuju rezultati njihovih testiranja i istrazivanja (recimo za retinaldehid, sastojak koji najcesce koriste) a i recenzije na MakeupAlley kao glas kupaca u kranjoj liniji potvrdjuju sta je efektivno a sta ne. A to u velikom broju slucajeva nikakve veze sa cenom nema. Zato su meni Chaneli, Diorovi, Iv Sen Loreni i ekipa (uglavnom) veliki turn off :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shamandalie

 

ma kakvog poslednjeg milimetra! nijednu nisam do poslednjeg iskoristila. rumenila i maskare trošim do poslednjih tragova, ruževe i senke ne :P par meseci, to je to. max 6 meseci i retko kad se vratim na istu...

 

nepostojana sam ko vargovi avatari.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, ne vidim problem, meni je Dior zaista radio posao, a probala sam razne pudere, stvarno mi je bio najbolji.

Sve se pogodilo i nijansa i postojanost i sve.

Sad to ne znaci da ako kupim neki za mnogo manje pare da ce biti losiji, ne mogu da kazem, nisam probala SVE pudere na svetu, mozda ima 500 x boljih za manje pare, ali jos nisam nasla.

To je cela poenta, ne zato sto je to jebeni dior, jebe mi se, nego prosto se tako ispostavilo da je stvarno dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni ja ne potrosim nikada do kraja make up kitove. Uglavnom ih dam mami ili nekoj deci od rodjaka, psoto je devojcicama to zanimljivo- dosta boja, senke itd...

Inace, pred Novu Godinu postala sam ponosni vlasnik ovog Bottega Verde kita:

104136.jpg

 

U njemu je: 35 senki, 4 kamena pudera, 6 rumenila, 4 lip glossa (isprobala ih, postojaniji su nego ruzevi i nanose se cetkicom), 1 maskara, 1 olovka za oci, 1 olovka za usne, 2 duple cetkice za senku, 1 cetkica za usne, 1 cetkica za rumenilo i ogledalo:)

 

Kvalitet je proveren, a nijanse su bas po mom ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis.... npr. vecina Dirovih pudera su komedogeni, ali se ljudi tripuju zbog etikete, autosugestija je mocna stvar... Imala sam i ja tu fazu (pre 5-6 god), kupila sam Chanel kremu i Clinique tonik koji su mi sprzili kozu jer su prepuni alkohola. Sad sam freak za citanje recenzija na internetu :) tako da gresaka u kupovini vise nema... Drugarica mi radi u jednoj ekskluzivnoj parfimeriji u BGD, stalno ide na treninge i seminare i probala je sve zivo, ali ni sama recimo ne koristi Dior preparativnu kozmetiku jer joj izbijaju bubuljice. Meni smeta kad promase elementarne stvari u formulaciji kreme - nabudze previse alkohola recimo. Takodje, malo je aktivnih sastojaka koji su podrzani istrazivanjima (naucnim), sve ostalo je marketing i prodavanje macke u dzaku. A Yves Saint Laurent, Lancome, Helena Rubinstein itd. su sve L'oreal-ovi brendovi. Ista firma, druga etiketa. Meni neuporedivo vise odgovaraju ovi 'apotekarski' brendovi tipa Avene - zna se sta oni stavljaju, sa sajta mogu lepo da se downladuju rezultati njihovih testiranja i istrazivanja (recimo za retinaldehid, sastojak koji najcesce koriste) a i recenzije na MakeupAlley kao glas kupaca u kranjoj liniji potvrdjuju sta je efektivno a sta ne. A to u velikom broju slucajeva nikakve veze sa cenom nema. Zato su meni Chaneli, Diorovi, Iv Sen Loreni i ekipa (uglavnom) veliki turn off :)

 

Ozbiljno? Nisam to znala. Koristila sam doduše samo njihov bronzani puder preko vichy pudera...

Nego, daj linkove, daj daj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bottega verde nisam probala još

 

pupa mi je jedno vreme bila zanimljiva ali me smori to mazanje prstima pogotovu kad sam negde "on the go" pa nemam baš priliku da operem ruke a ne volim da brljam prstima po licu

 

 

Ja bas iz tih razloga preferiram make up kitove. Kad putujem ne moram da nosim 1000 stvari, vec uzmem to jedno i u njemu mi je sve sto mi je neophodno. ja vec duze vreme koristim Bottega Verde, ali malo teze dolazim do nje, posto je u kod nas u prodavnicama bezobrazno skupa. Ali, posto mi najbolja drugarica zivi u Italiji i obe koristimo njihove proizvode, ja 1.2 puta godisnje iskoristim promocije i narucim paket vrednosti 40-50 evra, koji mi ona donese kad dolazi ovamo. I veoma se isplati, jer sam tako kupila kreme koje u prodavnicama kostaju 35-40 evra za samo 5 evra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

super ako možeš sve da uklopiš. meni nekako u tim make-up kitovima odgovara svaki put samo 2-3 stvari pa mi ostane preko 60% neiskorišćeno, i uvek mislim kako u stvari nosim sa sobom sve to i što koristim i što ne koristim

 

ne znam kako mi uspeva, ali specijalista sam da razvalim te kutije u kojima se nalazi pa mi se prospe po torbi pa onda imam danima tragove od pudera ili rumenila po tehnici ili kišobranu što primetim tek kad padne kiša pa ga otvorim a on sav šaren od prosute šminke

 

čarolije ženskih tašni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, jedno vreme su na jednom drugom forumu svi hvalili Diorov tecni puder Forever, cak sam i ja razmisljala da ga kupim. Kao, veoma je postojan, lice izgleda super i dobar je za kozu sa prosirenim porama... paradoksalno, takodje je i komedogen. Ja sebi ne mogu da priustim taj luksuz da stavljam na lice nesto sto pravi jos vece probleme... Posle smo trazili da vidimo ima li Dior neki nekomedogen puder, mislim da je "Pure Light" nekomedogen ali nisam 100% sigurna, pogledacu kasnije na makeupalley.com. Za sve na netu ima lista sastojaka i lako moze da se proveri da li je komedogeno ili ne... sto mislim da je narocito vazno za one koji koriste puder svaki dan ili imaju problematicnu kozu.

 

Hm, da dam linkove za...? :D Pomenula sam vise stvari ne znam na sta tacno mislis..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojke, za podočnjake, probajte collistar korektor, meni je on najbolji do sada.

 

A ima i jedna fora: naneseš korektor, pa MALO, znači MAAALOOOO roze sedefaste senke, i posle toga ide puder dalje normalno.

 

Velika je razlika, bar meni, ja imam tamne podočnjake :da:

 

Ja trazim neku kremicu koja moze malo da ih ublazi jer se ne sminkam. Ni malo. Ni puder. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis.... npr. vecina Dirovih pudera su komedogeni, ali se ljudi tripuju zbog etikete, autosugestija je mocna stvar... Imala sam i ja tu fazu (pre 5-6 god), kupila sam Chanel kremu i Clinique tonik koji su mi sprzili kozu jer su prepuni alkohola. Sad sam freak za citanje recenzija na internetu :) tako da gresaka u kupovini vise nema... Drugarica mi radi u jednoj ekskluzivnoj parfimeriji u BGD, stalno ide na treninge i seminare i probala je sve zivo, ali ni sama recimo ne koristi Dior preparativnu kozmetiku jer joj izbijaju bubuljice. Meni smeta kad promase elementarne stvari u formulaciji kreme - nabudze previse alkohola recimo. Takodje, malo je aktivnih sastojaka koji su podrzani istrazivanjima (naucnim), sve ostalo je marketing i prodavanje macke u dzaku. A Yves Saint Laurent, Lancome, Helena Rubinstein itd. su sve L'oreal-ovi brendovi. Ista firma, druga etiketa. Meni neuporedivo vise odgovaraju ovi 'apotekarski' brendovi tipa Avene - zna se sta oni stavljaju, sa sajta mogu lepo da se downladuju rezultati njihovih testiranja i istrazivanja (recimo za retinaldehid, sastojak koji najcesce koriste) a i recenzije na MakeupAlley kao glas kupaca u kranjoj liniji potvrdjuju sta je efektivno a sta ne. A to u velikom broju slucajeva nikakve veze sa cenom nema. Zato su meni Chaneli, Diorovi, Iv Sen Loreni i ekipa (uglavnom) veliki turn off :)

korisno...

 

nisam se nikad previse unosila u kozmeticke proizvode, verovatno zato sto vec godinama koristim iste preparate kako za lice tako za telo... ne volim da experimentisem. nekako sam imala srece da nadjem odgovarajuce kremice i drzim ih se... jedino sto volim da promenim a i to je baaas retko su parfemi...

 

svi kozmeticki proizvodi su manje ili vise macka u dzaku, samo zavisi koja macka odgovara tvom tipu koze... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: ja sam debil :)

 

 

E, da, kremice, volim ona cudesa koja kao peru lice, imalo efekta ili ne, ja se posle skidanja sminke i pranja lice npr Neutrogenom osecam svezije :) Dok se ja osecam bolje, nema veze da l' ima efekta :)

Edited by VeronikaJeOdluchilaDaUmre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve.. ehehe :)

Kako se na temi o odeći povela priča o puderima beats me.

 

Idem da overim taj sajt tvoj.

Daj linkove za sve što imaš zanimljivo, ja volim da znam šta kupujem.

 

 

Evo onda da bacim par linkova...

 

www.thebeautybrains.com - ovo mi je genijalan blog, doduse malo nepregledan, ali kucajte u search ono sto vas zanima. Pisu ga hemicari koji rade u kozmetickoj industriji, za razbijanje predrasuda je dobro samo tako :)

 

www.makeupalley.com - idete na 'product reviews'. Mislim da je neophodna registracija nazalost... Ja zivim na tom sajtu :redface::redface:

 

jja.blog.hr - blog koji pise zena iz Hrvatske, idite na deo "Kozmetika petkom", stvarno sjajni tekstovi (linkovi su sa leve strane)

 

www.cosmeticscop.com/learn-paulas-choice.aspx - Paula Begoun, takozvani 'cosmetic cop', puno korisnih informacija

 

-------------------------

 

Sto se krema, sastojaka i 'macke u dzaku tice'... Poenta je ne ponashati se kao glupi potrosac :) sto ja mislim da i nije tako tesko... Npr. Smorock pomenu onaj Garnierov roll-on sa kofeinom, postavlja se pitanje - postoji li neka naucna studija koja dokazuje efektivnost kofeina za poboljsanje cirkulacije ili cega vec u podrucju oko ochiju - mislim da je 99% shansa da ne postoji i da je cist marketing u pitanju. Ima jos slicnih "magicnih" sastojaka tipa - kavijari, biserni prah, zlatne niti bla bla (cuvene besmislene kreme tipa La Mer) - ciju delotvornost ne dokazuje nijedna studija (sem eventualno onih koje su finansirale same kompanije). Ali zato fala Bogu ima sastojaka koji su potvrdjeni u tom smislu, a to je sledece...

 

1. Glikolna kiselina iliti AHA (ovo sam videla da je Double Fire pominjala relativno skoro) - vrsi hemijski piling tj. ubrzava ciklus obnavljanja celija pa koza izgleda zdravije, glatko, moze (i ne mora) da deluje na porice i borice, u kremama ima AHA od 2% do recimo 12% a kozmeticari i dermatolozi rade tretmane sa jachim koncentracijama. Primer su Avonovi tupferi sa 10% glikolnih, Anew Clinical kolekcija, Retexturizing peel se zove (koristila sam ih decembra meseca). Povecava osetljivost koze pa je pozeljno koristi samo nocu, a preko dana nositi kremu sa SPF (najmanje 15)

 

2. Salicilna kiselina ili BHA - takodje vrsi hemijski piling ali je blaza i manje iritantna od AHA, dobra je za mitisere, problem je sto se cesto stavlja u lose formulisane proizvode (primer - Clean and Clear losion za mitisere, jeste da on sadrzi BHA ali takodje i genijalnih 40% alkohola :icon_ne: chemu to...) i proizvod mora da ima odgovarajuci pH ili salicilna ne moze da deluje

 

3. Retinoidi - jedina stvar koja dokazano deluje na bore, u dubljim slojevima koze. Ujednacava ten, dobra ja za zapushene pore. Takodje i za bore i za oziljke jer utice na proizvodnju kolagena u kozi. Npr. Diacneal krema od Avene sadrzi 0,1% retinaldehida i 6% glikolnih kiselina - kod moje komsinice sa veoma problematicnom aknoznom kozom ta je krema napravila doslovno chudo. Isti sastojak (retinaldehid) Avene stavlja u svoje anti-aging kolekcije (u kombinaciji sa hijaluronskom kiselinom na primer, kolekcije: Ystheal, Eluage).

 

4. Kreme sa SPF - otprilike nesto najbolje sto mozete da uradite za svoju kozu u smislu prevencije.

 

5. Antioksidansi - ovo je relativno noviji "hit", taj trend je popularisao americki doktor Nicholas Perricone, tako da sada ima dosta krema sa antioksidansima (primer - Clinique Repairwear losion). Oni stite celije od slobodnih radikala sto znaci da bi trebalo da usporavaju starenje... Ipak, verujem da je i dalje bolje unositi ih preko hrane (voce i povrce). Krema mora da bude dobro zapakovana da bi oni 'opstali', dakle nikako u teglici.

 

Izvinjavam se ako je post dugacak, to je otprilike suma summarum nekih stvari koje sam citala u poslednje vreme pa verujem i da ce nekome koristiti... (i izvinjavam se ako je nesto nejasno, pao mi je secer dok sam ovo otkucala :) ) A o ovome sto sam pisala cete naci puno puno informacija u linkovima koje sam stavila iznad.

 

edit: glavno zaboravih... lista komedogenih sastojaka: http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm

Edited by Baba Dzonga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno vam se desilo da kupite nesto sto se reklamira ili nesto sto bi trebalo da je super, ap da se razocarate jer shvatite da vam to uopste ne odgovara i da je reklama bila samo navlakusa, jer efekti koji su vam obecani uopste ne postoje.

Ranije sam pominjala Genera balzam za kosu od kamilice, cena neka smesna, pakovanje od pola litra, kad udjes u radnju ne padne ti nikada na pamet nesto tako da kupis, ali ako se "prevaris" i isprobas, shvatices da zaista vredi. (Mislim da je Double Fire potvrdila tu konstataciju)....Tragajuci za svim i svacim mogu slobodno da tvrdim da su svi proizvodi Genera sasvim ok! preporucujem intimni sapun od sleza i lipe, ima prijatan miris i veoma je blag, a pakovanje je od 300 ml. Uostalom, pogledajte njihov sajt, prosto neverovatno za italijane, ali imaju i englesku verziju: http://www.fairness.it/en_linea_genera.php ali kako vidim nisu stigli da prevedu za sve proizvode.....a imaju prakticno sve- od pena za kupanje, preko muskih kolekcija do proizvoda za zastitu od sunca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam potvrdila, sjajna je :da:

inace ovaj sampon i pakovanje Kerastase mogu da bacim. prilicno sam sigurna da ne cackam kosu nista vise nego inace a masti mi se duplo brze. mada izgleda nekako bolje. mozda je samo sampon sranje. mada, glupa sam, izgleda bolje jer se hrani duplo jace sebumom :D

anyway ma kolko los bio po sastavu, vracam se na Pantene (ili onaj potpuno providan sto "ne ostavlja nista za sobom" ili sa tamno sivim poklopcem, za volumen).

Collistarov za volumen (sedefasta boca, jarko zelen chep) je bio genijalan takodje al je skuplji.

 

jedva cekam da MAC kozmetika dodje kod nas (mada ne vidim zasto bi, ocigledno nekome odgovara da ne dodje, maltene jedini ih ne uvozimo) jer konacno imam (doduse vec duze vreme) sjajan korektor i senke.

moram da pohvalim i Shiseido rumenilo i set senki. Prve "komercijalne" senke koje ne moram da kvasim da bi izgledale "jako". Do sad sam to mogla samo sa "cistim pigmentima" tipa Medusa's Makeup, MAC i sl. Rumenilo je san snova, prvo koje nije ni tamno ni jarko (posto sam jako bleda), vuce na breskvu a ne na roze, roze na svetlom uglavnom izgleda praseci. Ne bi trebao da bude poduhvat naci takvo rumenilo ali kod nas se sve uvozi za pregorele sargarepe, znate i same...

 

Nije mi jasan fenomen da kad udjem u (mogu da potpisem krvlju) BILO KOJU nasu parfimeriju i kazem ovako "dobar dan. kao sto vidite imam jako svetao ten. da li imate slucajno dovoljno svetao puder?" odgovor uvek bude "naravno! evo ovaj!" i dobijem nesto sto ni Seka ne bi stavila. Druga greska je da ne razlikuju da li ti koza vuce na roze ili zuto. Treca da ti 2/3 prodavacica daje puder koji nije za tvoje godine (npr neki YSL kacamak). I posle se neko krsti sto porucujem non stop stvari s neta i kad putujem potrosim 300eur na sminku.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je mnogo svijetla koza sto ne probas bare esentuals?

ali to samo u slucaju da nemas problema s aknama, ili teskim crvenilom ili slicnim koznim zajebancijama koje treba da se lijece a ne zatrpavaju cementom.

 

dosta ljudi ne voli, ali to su uglavnom debili koji misle da ce upalni proces moci nekako da se pokrije puderom, ili ako je koza premasna i teska za odrzavanje, pa jos s puderom dobijes izgled kao da nosis neku masku.

ali to se desava vjerovatno s velikom vecinom pudera.

 

 

bare esentuals je lagan na kozi, trajan, lako se skida, i djeluje neprimjetno, na meni licno djeluje kao da nemam puder.

ovdje je recimo sunce 360 dana godisnje i prilicno je toplo, koza se znoji a svaki puder se znojenjem nekako skida i nestaje poslije nekoliko sati. bare esentuals je bas perfektan za svaki dan, ravnomjerno se nanosi, i ne osjetis da ga imas, i stvarno je postojan. i dugo traje. i ako imas kombinovane zone po licu (suvlji obrazi, oko nosa masnija koza i sl) - savrsen je - ubija onu masnocu, a tamo gdje koza suva kao da je hidrira. ne znam kako je to moguce, ali iz licnog iskustva pricam.

takodje, dobar je sto kazu - cim ustanes. ponekad, ne volim ni da stavljam sminku - mozda malo maskare samo, ali ako imas dobar puder, sve ostalo izgleda okej.

 

jedina mana koju nalazim jeste - obzirom da je u pitanju prah - prilicno pravi nered oko ogledala. to je mala cijena.

 

 

 

 

 

dalje, kritikuju kompaniju sto koristi lafo neke hemikalije blabla..... po licnom istrazivanju i onome sto sam citala, nisu nikakve hemikalije koje ostale kompanije vec ne koriste uveliko (loreal, revlon, estee lauder, lancome itd itd). tako da, ko oce organic produkte, ima i toga, samo po MNOGO vecoj cijeni. kao recimo Miessence (nisam probala ali planiram).

ono sto je velika konkurencija Bare Minerals jeste Sheer Cover - ni to nisam probala ali znam nekoliko starijih zena i mladjih riba koje koriste i rezultati su apsolutno savrseni.

razlika je u tome sto je sheer cover jeftiniji, ali oba rade odlican posao.

 

 

 

 

edit:

izvod iz jednog clanka

Critics complain about dryness and irritations. However, most dermatologists report that mineral makeup is less likely to cause irritation than traditional makeup because mineral makeups do not have the classical irritants such as binders, synthetic dyes, preservatives, and fragrances. "Makeup sensitivity is often the result of synthetic dyes, fragrances, and preservatives, so any makeup that eliminates these is going to eliminate some of the related problems," says Dr. Frew.The main ingredients of most mineral makeup are mica, zinc oxide, and titanium dioxide. Dr. Frew explains that because titanium dioxide and zinc oxid have anti-inflammatory properties, mineral makeup can have a claming effect on the skin. This is especially beneficial for patients suffering from rosacea and acne. Dermatologist Francesca Fusco, MD (Mt. Sinai Medical Center), agrees. "It's non-comedongenic, so it won't clog pores, and it's not going to aggravate an acne condition or cause a flare-up as easily as some traditional makeups can," says Fusco.
Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.everydayminerals.com

 

 

ako je neko alergican na hemikalije tipa Mica ili Bismuth Oxychloride (sto se obicno stavlja u pudere) - everyday minerals su otprilike ista stvar vizuelno samo sto koriste ciste sastojke (bar tako kazu). ako valja za vegans, valja kontam i za mene.. pa sam narucila besplatan kit (3 baze, 1 rumenilo i 1 korektor). postarina me samo izasla 3 dolara.

 

aj i to da probamo. mozda jeste manje otrovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...