Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

Nista lakse, ako ti je budzet neogranicen :haha:

Nego u Nevesinjskoj su otvorili salon sapuna i ulja http://belgradegroup.com/ , kao valjaju neku britansku firmu. Disk sapuna debljine 1cm je 350-600din :uhoh: Mirisna ulja 300, esencijalna 300-10000. Prijatna prodavnica, mirisi deluju prirodnije od Lush-ovih.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno sam u nekoj apoteci našla neke londessa lakove za nokte. Imali su fenomenalan izbor plavih lakova pa sam kupila par. Ispostavilo se da su neverovatno postojani i kvalitetni, a ono što me je najviše iznenadilo - u pitanju je domaći proizvodjač.

Preporučujem londessa color line lakove za nokte.

Sajt im je malo buđav, i ne vide se lepo lakovi al to je to..

 

Još jedan plus im je za pakovanje, preferiram te male lakove, njih cele potrošim,a kod večih pakovanja uglavnom pola bacim jer se stvrdne, ma koja marka da je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa težinom, stavi neki balzam koji se ne ispira, imas na primer Gliss kur

 

9391.jpg

 

od ovih sto se ispiraju kosa ce ti samo biti lakša. Najbolje kombinuj neki običan i neki koj se ne ispira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' pazi, to znaci da ces prati kosu skoro svaki dan, ako neces da izgledas kao... Nesto mnogo gadno xD

 

Btw, kad smo kod tih sto se ne ispiraju

 

Garnier+Ultra+Dolce+Conditioner.jpeg

 

Ne moz' ga isprati.

Edited by ~HaVoC~
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' pazi, to znaci da ces prati kosu skoro svaki dan, ako neces da izgledas kao... Nesto mnogo gadno xD

Što?

Koji moj uopšte stavljati bilo šta na kosu ako to znači da treba svaki dan da je pere onda?

Postoji razlika izmedju balzama koji se ne ispiraju, dakle nanose na suvu ili vlažnu kosu, i onih koje ne možeš isprati.

 

Ja sam ovaj Gliss koristila svaki dan umesto gela ili pene ili bilo čega drugog, da kosa liči na nešto kad ustanem. Prala kosu svaka 3 ili 4 dana, u medjuvremenu, uveče se temljno očešljam i kosa je svilenkasta.

 

btw Gliss je jeftiniji u DMu nego u Liliju. U stvari sve je jeftinije bilo gde nego u Liliju, čak i u Merkatoru :) bar ove stvari koje sam ja tražila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa zato sto pricamo o 2 razlicite stvari :S

Ovo na sta sam ja mislila je regenerator... Uglavnom, uzasno masti ispucalu i iskrzanu kosu, pomaze, i posle nekog vremena se koliko toliko oporavi, ali masti kosu u picku materinu...

A jedino sto sam koristila od tih balzama je bio sunsilkov za ispravljanje krajeva, elem, nista od toga mi nije otezavalo kosu, osim ovoga sto je mastilo mnogo...

Edited by ~HaVoC~
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljala regenerator samo na krajeve ili bliže glavi?

 

Koristila sam sve moguće sunsilkove, za "prirodne lokne", za ispravljenje, za volumen za ovo i ono, i svi su na mojoj kosi radili samo jednu stvar - lakše se raščešljavala, ništa od nekih drugih side efekata, na žalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel ima kod nas da se kupi Epsom salt? Googlanje epsom so beograd apsolutno nista pametno ne daje :D

Ah, kao magnezijum sulfat dobijam reklame za laksativ :haha: Sto i jeste jedna od primena...

Ne znam da li je uopste dobro za sve vrste rana tj zarastanja. Morska so bi isto trebala da bude dobra.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, lol :D Drugo, fascinantno je koliko moze da se lupa malic a da mu ama bas nista ne bude (meni je otisao palac). Trece, gorke soli nema nigde na stanju (a pitala sam na ovoj temi jer videh da je neki koriste za probleme s kozom lica). Cetvrto, nije mi ni trebala na kraju :ph34r:

 

Preporuka za Say Yes labelo od sumskog voca :wub:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas je to samo starinski naziv za labelo :haha:

 

secam se, ko klinci mogli smo u apoteci da kupimo grozdjanu mast u onim kutijicama

bile su okruglaste i one na srce

 

nu14.jpg

 

ali je pakovanje bilo jako neprakticno jer se mast brzo uprlja ili se kutijica otvori u dzepu.

mada meni je mama uvek kupovala labello, i to onaj zeleni od kamilice :)

 

Labello is a century-old brand of lip balm stick. It is produced by Beiersdorf AG in Germany and Austria. The labello lip care sticks are also sold under the name Labello Nivea, Liposan and Nivea Lip Care. Labello makes lip care products that are used for medical treatments, moisturizing, protection from sun or solely for cosmetic purposes.

The word "labello" comes from the Latin words "labium" ("lip") and "bellus" ("beautiful"). In German, in French and in former Yugoslav languages, the name is often used as a genericized trademark, just like ChapStick is in English.

 

@DF

kakvo je,"masnije" ili "vodenije"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...