Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

Koje pive preporučate? Probao sam jedino točeni Jelen na sajmu. :givemebeer:

 

Što se limenki tiče ili Jelen ili Lav (ima običan Lav u limenci a ima i onaj malo jači , tzv. Lav 7/sedmica koji ima 7,0 % alcohola) ,u principu limenka piva koša od 40 do 60 RSD ... Imaš relativno blizu pumpu,sad je malo komplikovanije objasniti jbg,ali imaš na dosta mesta od stadiona ka gradu(pa i u samom gradu) trafika i radnji sa pivom i ostalim sredstvima :),a to ti je prilika da ubiješ vreme do voza,prošetaj se malo do grada,blizu ti je i Glavna Železnička Stanica,na svega 5/10 min. od glavnog Gradskog Trga,tako da nema šta da brineš ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ufff, odlicno! Kod nas su u limenki pive duplo skuplje. :-( Ma doci cu vec ujutro tak da uspim razgledati grad. Gdje mi je najbolje, tj. najsigurnije razmijeniti eure? Vjerojatno u bankama, jel? Kako se krecu cijene cigareta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, glavna zeleznicka stanica je odmah uz Savu.

 

Najlaksa varijanta ti je naravno taxi :) obzirom da zaista nije daleko.

 

A ona "komplikovana" varijanta je:

 

- kad stignes prodji kroz zgradu i na izlazu bi trebao da vidis jednu veliku ulicu (Nemanjina) koja ide malo uzbrdo

 

- ides tom ulicom 5-6 minuta i kad dodjes do velike raskrsnice sa Kneza Milosa (videces zgrade porusene u bombardovanju 99) ides desno do prve stanice gde treba da sacekas trolejbus 40 ili 41

 

- i posle 5 - 10 minuta voznje eto te kod stadiona - stadion je sa leve strane

 

Ako ti ovo zvuci komplikovano pogledaj (ovo sto sam ti rekao) preko google map-a bice ti sve jasnije.

 

 

 

 

Ja sam mislio da je zeljeznicki/autobusni kolodvor jedno 3 km udaljen od stadiona!?!  Jedno 30 minuta pjeske??

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, odlicno! Kod nas su u limenki pive duplo skuplje. :-( Ma doci cu vec ujutro tak da uspim razgledati grad. Gdje mi je najbolje, tj. najsigurnije razmijeniti eure? Vjerojatno u bankama, jel? Kako se krecu cijene cigareta?

 

Centar granda je udaljen 10-tak minuta od zel stanice pa ces moci da obidjes dosta, ako dolazis rano a i u gradu ima dosta kafica pa ces i tu moci da se "natankujes gorivom". Iz centra inace polazi trolejbus 40 i 41 kojim dolazis na koncert

 

Sto se tice novca - svejedno je gde ces promeniti evre - banku ces pre primetiti od menjacnice, ali mislim da u banci traze licnu kartu.

 

 

Ja sam mislio da je zeljeznicki/autobusni kolodvor jedno 3 km udaljen od stadiona!?! Jedno 30 minuta pjeske??

 

Tako nesto, medjutim ima jedan deo (Mostarska petlja) koji nije bas za pesacenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centar granda je udaljen 10-tak minuta od zel stanice pa ces moci da obidjes dosta, ako dolazis rano a i u gradu ima dosta kafica pa ces i tu moci da se "natankujes gorivom". Iz centra inace polazi trolejbus 40 i 41 kojim dolazis na koncert

 

Sto se tice novca - svejedno je gde ces promeniti evre - banku ces pre primetiti od menjacnice, ali mislim da u banci traze licnu kartu.

 

 

 

 

Tako nesto, medjutim ima jedan deo (Mostarska petlja) koji nije bas za pesacenje.

 

A pogotovu nije noću za pešaćenje ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pricaj nam malo detaljnije kako je bilo u Bidimpesti ...

 

 

Sad sam se vratio iz Peste.Ma,bilo je ludilo,ali stvano.Pocev od kupovine tour majica,bilo je potrebno musko krljanje da se probijes do pulta i opet da izadjes,znaci guzva neopisiva(nema poredjenja sa kupovinom Maiden majice kod nas u Areni).Al majice su do jaja.Na parketu(ili koja je vec podloga bila) sam bio oko 7,tu sam upoznao dosta stranaca(ne Madjara) i coolirao sa njima,bas fina atmosfera.Oko 8 poceli su svirkom oni Irci sto su bili predgrupa i Stonsima kod nas,Answer.Raja ih je uglavnom ignorisala,ja takodjde.I tacno u 9 svetla se gase i krece onaj crtac sa pomahnitalim AC/DC vozom,ekstaza pocinje i konacno pojavljuje se ogromna AC/DC lokomotiva i bend.Nastaje zestoko krljanje(potrebna dobra kondicija i strucna upotreba laktova) i to traje do recimo 7 pesme.E,onda vec ovi sto nemaju kondicije se polako okrecu i odlaze nazad,tako se meni otvorio put do same sipke sektora B(odlican vizuelan preglad bine).Sto se tice set liste,bila je ista kao na Americkom delu toura samo su dodali Shot Down In Flames,dakle ukupno 19 pesama.I ja se slazem da mnogo stvari(5) sviraju sa Black Ice-a ali jebi ga,promovisu ljudi novi album.Sto se tice "zelja i cestitki" pa naravno da svako od nas ima neke svoje favorite koje bi zeleo da cuje ali verujte i sa ovim bicete zadovoljni.Finis je furiozan,You Shook Me All Night Long,T.N.T,Whole Lotta Rosie ,Let There Be Rock (tu Angus solira pa ubija jedno 10 minuta i tu ide onaj deo kad je na platformi koja se podize),i na bis Highway To Hell i naravno For Those About To Rock (We Salute You),topcine dobro gruvaju.Raja sve vereme peva(znaju tekstove) i skacu.Kolicina energije koju AC/DC proizvode i projektuju na publiku je neverovantna,sound maksimalno mocan a sto se tice ikonografije sve je tu,i Pakleno Zvono(sa koge se Brajan kesa) i Rosie i naravno topovi.Sa bimova idu zanimljive animacije i slike tokom War Machine,Let there be rock itd.Nikad nisam video toliko srecnih ljudi na jednom mestu posle koncerta.Sto se mene tice osecaj srece i usicenja je trajao bar 2 dana.Koncert je zavrsen tacno u 11.Dakle 2 sata prvoklasnog R'N'R-la.Ne propustite Beogradski koncert.

 

Kako si uspeo da nabavish kartu kad se koncert rasprodao za par dana? Preko neta?

na JNA bi koncert trebao biti i bolji, bar shto se tiche atmosfere, jer ce biti stadionski. :)

 

 

Da,preko neta.Bilo je svakakvih peripetija dok nisam uspeo.Al najvaznije je da sam uspeo.

 

Cenim da si se u slucaju moje keve zajebao u proceni. ;)

 

Kakva je bila set lista?

 

Pa,moguce.Al ko zna mozda tvoja keva vodi tajni zivot i ima sva legalna + bootleg AC/DC izdanja. ;)

 

Kako si uspeo da nabavish kartu kad se koncert rasprodao za par dana? Preko neta?

na JNA bi koncert trebao biti i bolji, bar shto se tiche atmosfere, jer ce biti stadionski. :)

 

 

Pa,trebao bi,bice vise ljudi plus Open Air varijanta.Ali,pod uslovom da bude pun i jos vaznije da to sve budu fanovi kao sto je to bio slucaj u Pesti.Ako tako bude,bice zurka za nezaborav.

 

Hail,Hail to the good times.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pre toga da se ponadamo da ce biti tako dobrih koncerata kad omatorimo

 

stvarno se oduševim za sve pare kad vidim neki rockerski par baba&deda drže se za ruke na koncertu ovog kalibra.

 

tako ću i ja jednog dana nadam se. :pivopije:

Edited by aldj011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karata ima pun kurac :D :D ja zamenio za stajanje a desno :D

Hahahhaha....i ja sam svoju kartu zamenio za A desno !! :pivopije:

 

 

Ulaznica ima za sve sektore...dete im lopovsko !! Ili ce biti krkljanac...ili prodaja nije isla perfektno kako smo mislili :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jebeš ga ja neću da menjam moje stajanje levo

ko menja ukenja :pivopije:

 

istini za volju, mrzi me da se jurcam. lepše mi levo. šta kao doći ću petnaest sati ranije da s' uguram u fan pit, 'oću sutra malo :) idem pravac s posla, u sve sakou i sa laptopom na leđima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...