Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da da...setite se Karelian Isthmus albuma....Ponovite gradivo i ne pominjite vise Charon. Amorphis nije samo Eclipse, vec oni zive preko deceniju i po.

Ako aludiraš na moj post s prethodne strane onda si se malko zbunila. :ph34r:

Charon je izdao album 2005., malo poslije u klubu čujem pjesmu "House Of Sleep" (na prethodnoj strani sam napisala Born From Fire, al' je ipak House Of Sleep) koja me je na tren bacila da je Charon, ono, pitam se kad prije izbaciše album, nit' su najavili a nit' su vala vremena imali ( :rolleyes: ), kad ono Amorphis. :lol:

A pazi, to je samo tad, poslije fino preslušah album, i normalno, veze s Charon-om nema, pogotovo s Sentenced-om, a Poisonblack neću da spomenem.

Nego ovaj Prince Of Darkness brka bendove, a evo sad i države... Čuj "Lik peva u stilu Charon, Sentenced i Poisonblack." Pa Bogovi moji, ta tri benda su međusobno povezana (mislim na članove u bendu), pa si možda sve pobrkao, moraš ih puno bolje poslušati pa ćeš vidjeti razliku među njima a da ti ne govorim razliku između Amorphis-a i svaka ta tri benda posebno. Jbt., prvo projekat Poisonblack je nastao od dvojice vokala, Ville-a i JP-a (ex-Sentenced i Charon), 2000.god., sramota je to porediti brate mili... Charon gothic metal, JP-ev glas pravo dubok, Ville ima hrapav, pa zna i on dubok napravit, s alkoholom ili bez i opet nema veze s Tomi-jem... Da mi je samo znat na osnovu čega si to zaključio...

Druga i najbitnija stvar, diskografija Amorphisa je stvarno unikatna, ja još nisam naišla na neki bend da im je muzika slična njihovoj (ili obrnuto), a ne daj Bože ista, odnosno "kopirana", da se izrazim na tvom jeziku.

"Elegy" (14.05.1996.)... Cijeli album fantastičan, originalan, Progressive/Heavy Metal s clean i growl vokalom, Poisonblack tada na tuti bio, Charon tada na tuti bio, a Sentenced tek 11.11.1996. izdaje "Down", koji su eto bar koliko toliko po žanru slični (Elegy i Down), pa ti sad pričaj ko koga kopira... :rolleyes: To je samo slijed događaja izbacivanja albuma, iako ta dva albuma veze s vezom nemaju po meni, po tebi - ne znam. ;)

I da, znam da je Sentenced stariji od Amorphis-a godinu dana, al' su žanrovski prije njih skrenuli s puta. :da:

 

(Pažnja: Ovim poređenjem ne umanjujem Sentenced kao bend, jer nemaju lošeg albuma, tkđ je njihova muzika unikatna, i tako opet nema govora o kopiranju. Samo da ne pomisliš šta. :razz: Volim ja i Charon, da ne pomisliš šta. :lol: )

 

A sad vala, ako ne skontaš da je ""Lik peva u stilu Charon, Sentenced i Poisonblack." besmisleno, idi u ormar i druži se s ofingerom. :lol::rolleyes:

 

Pozdrav Prinče Tame, i bez uzrujavanja. :Dwelcomens2.gif

 

EDIT:

Al' se raspisah, nema me sljedećih par stranica... ^_^

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskuliraj malo. Znam ja ko peva u Poisonblack, zato sam ih i pomenuo. Što se tiče Amorphis-a i Sentenced, oni su prošli kroz vrlo sličnu evoluciju, samo ne znam ko je od koga video. U početku melodični death metal, kasnije neka kombinacija gothic rock-a i heavy metala. S tim što je Amorphis zadržao growl vokal, ali u znatno manjoj meri. Imam utisak da je pojava HIM-a i komercijalni uspeh koji je taj bend postigao uticala i na Sentenced i na Amorphis da polako menjaju zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojava HIM-a uticala na Sentenced i Amorphis??? :blink: :blink: :blink: Dečko, vešto nas zaj'baješ!

E zbog ovog "iskuliraj malo" ću bit stroža, fino rekoh da se ne uzrujavaš. :rolleyes:

Bože sačuvaj kakvo imaš razmišljanje, znači znala sam da je to u pitanju, al' nisam "željela" biti sigurna, ako je to ikako moguće...

Znači, po tebi su se kopirali jer su mijenjali žanrove u isto vrijeme?? Ne znaš ko je od koga vidio??? Lupam, jedan bend svira heavy metal '97.god., drugi bend ga je kopirao u '98. god. jer je pobogu prešao s Melodic/Death-a na Heavy?? :blink::wacko: Svaka ti čast, sad se svi generalno kopiraju, po žanrovima.

Pa ti čovječe nisi normalan. Izvini, al' stvarno ostavljaš dojam k'o da je devetogodišnjak pisao.

Izgradila ja kuću, i poslije godinu dana vidim neki lik izgradio sebi kuću potpuno drugačiju od moje, al' je svejedno kopirao moju, jer je za Boga milog koristio iste cigle, opeku i blokove. :rolleyes:

 

A što se tiče HIM-a: :icon_neutral:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da...setite se Karelian Isthmus albuma....Ponovite gradivo i ne pominjite vise Charon. Amorphis nije samo Eclipse, vec oni zive preko deceniju i po.

 

apsolutno se slazhem sa ovim :da:

 

i evo, u prilog temi:

djea-1.jpg

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti da iskuliraš. Ako si sigurna u svoje poznavanje metala, u šta ne sumnjam, jer si mlađa i perspektivnija, trebalo bi da budeš smirenija od mene.

Nisi dobar, izvlačiš se! :lol:

 

@korovjov

Fino, fino. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Furija- jako si dobro objasnila sve sto je bilo potrebno, vidi se da si pravi fan pomenutih bendova. Meni su Sentenced i Amorfis medju omiljenima, slusam ih od osnovne skole, a imam bogami podosta godina, tako da sam pratila njihove karijere i sve sto se sa njima desavalo. Ne treba zaboraviti ni personalne promene. O samoj tematici i da ne govorim, Amorphis peva o Kalevali, ako je nekom potrebno, poslacu mu i tumacenja svih njihovih tekstova, ukoliko govorite ruski tu su i prevodi, a Sentenced cu morati da citiram:

 

"It's the last one you will get!!!

I'm the Suicider dying every night and day

Killing me is not enough to make me go away

I'm the Suicider seeking for the End of Life

(But) killing me is not enough to cease the flame inside

'Thus I kill and thus I`ll die'

Thus I will live for all time"

 

"Not enough to melt the ice

Tiny minds and virtuous whores

Bunch of morons with a cause

"Jesus saves?" - We will piss upon your graves"

 

Dakle, preslusajte sve albume, jer Amorphis nije jednako Tomi. Prince, nemoj upadati u diskusije jer ovog puta nisi u pravu i savladaj malo bolje gradivo.

 

 

 

@Korovjov- Svaka cast, brate!

 

Jedva cekam da cujem taj novi singl, vec mi se sam naziv jako dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Furija- jako si dobro objasnila sve sto je bilo potrebno, vidi se da si pravi fan pomenutih bendova. Meni su Sentenced i Amorfis medju omiljenima, slusam ih od osnovne skole, a imam bogami podosta godina, tako da sam pratila njihove karijere i sve sto se sa njima desavalo. Ne treba zaboraviti ni personalne promene. O samoj tematici i da ne govorim, Amorphis peva o Kalevali, ako je nekom potrebno, poslacu mu i tumacenja svih njihovih tekstova, ukoliko govorite ruski tu su i prevodi, a Sentenced cu morati da citiram:

 

Dakle, preslusajte sve albume, jer Amorphis nije jednako Tomi. Prince, nemoj upadati u diskusije jer ovog puta nisi u pravu i savladaj malo bolje gradivo.

Hvala na lijepim riječima. ;) Lijepo što im pratiš karijeru tako dugo, divim ti se.

Inače, "Eclipse" jeste genijalan, al' Pasi je Pasi, nezamjenjiv! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasi i dalje 'be kevu,ali u Shape of Despair i Ajatarra :rockdevil:

Ne znam,meni je covek na Am Universum i Far away...zvucao smoreno,neinspirisano...Tomi je super osvezio zvuk,sto se lepo cuje na Eclipse.

Ocekivanja za novi su ogromna...to me malo plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ti je "Far Away?" :ph34r: Možda misliš na "Far From The Sun"? :ph34r:

Doduše, tu si i upravu, nekako mi je AU i FFTS dosadnjikav, a možda im nisam dala više prilike, ne kažem da su loši, samo su mi slabiji malo od ostalih... Pa i pročitala sam negdje da mu je dosadilo, kao lik se smarao i tako to.

Jest Tomi osvježio, al' me tako sljedeći zanima nenormalno. Ne očekujem ništa, baš sam nekakva neutralna, jer kakve albume izdaju možeš svašta da očekuješ. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, samo polako. :D Nego, ok ako ti je najgori, al' priznaj da je prva pjesma "Day Of Your Beliefs" dobra! :bigblue: Koga god sam pitala, svima je samo ta dobra, a ostale su ili na fazon te ili su malo smor. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево да се мало убацим и ја. Данас сам пустио Аморфис после дужег времена. "Ам Универзум" беше албум. И ок је. Чак се свидело и мом ћалету. :D А на "Далеко од Сунца" Паси звучи некако сморено, слажем се. Криво ми је што више није у групи јер ми се ђасви његов глас. Није ни Томи лош, али Паси је Паси. Последњи албум ми је ђене-ђене. Несам га слушао много, тако да је то тренутни утисак. Кад га малко средим јавићу вам.

Што се тиче новог албума и ја сам знатижељан. Мада ни ја не очекујем превише.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Furija- jako si dobro objasnila sve sto je bilo potrebno, vidi se da si pravi fan pomenutih bendova. Meni su Sentenced i Amorfis medju omiljenima, slusam ih od osnovne skole, a imam bogami podosta godina, tako da sam pratila njihove karijere i sve sto se sa njima desavalo. Ne treba zaboraviti ni personalne promene. O samoj tematici i da ne govorim, Amorphis peva o Kalevali, ako je nekom potrebno, poslacu mu i tumacenja svih njihovih tekstova, ukoliko govorite ruski tu su i prevodi, a Sentenced cu morati da citiram:

 

"It's the last one you will get!!!

I'm the Suicider dying every night and day

Killing me is not enough to make me go away

I'm the Suicider seeking for the End of Life

(But) killing me is not enough to cease the flame inside

'Thus I kill and thus I`ll die'

Thus I will live for all time"

 

"Not enough to melt the ice

Tiny minds and virtuous whores

Bunch of morons with a cause

"Jesus saves?" - We will piss upon your graves"

 

Dakle, preslusajte sve albume, jer Amorphis nije jednako Tomi. Prince, nemoj upadati u diskusije jer ovog puta nisi u pravu i savladaj malo bolje gradivo.

@Korovjov- Svaka cast, brate!

 

Jedva cekam da cujem taj novi singl, vec mi se sam naziv jako dopada.

 

Stihove iz The Suicider sam neko vreme imao u potpisu i vrlo dobro znam o čemu peva Sentenced, a o čemu Amorphis. Pošto ja te bendove slušam znatno kraće od većine vas koji učestvujete u diskusiji, normalno je da neke stvari nisam pratio i ne znam ih baš najbolje, ali zato uvek mogu da se obavestim od onih koji znaju to bolje od mene. U ovom slučaju sam se obavestio dovoljno dobro - ja sam imao predstavu o Amorphis-u kao o death metal bendu, dok mi nisu rekli da treba da preslušam novije albume, kako bih video da su promenili zvuk i da sada liče na Sentenced. Kad sam čuo Eclipse, shvatio sam da je to tačno. Druga stvar koju su mi objasnili, a koja se takođe pokazala tačnom je da je očigledno da se ni Amorphis-u, ni Sentenced, death metal koji su u početku svirali nije isplatio, pa su promenili pravac. Ovo je naročito postalo izraženo otkako su njihovi sunarodnici iz HIM-a počeli da beleže komercijalni uspeh svojim radovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazi druže, zašto tebi uopšte DRUGI govore? Jedina i najbitnija greška. Ha!

Zašto se ne bi isplatio, znaš li ti koliko ima fanova ovih prvih radova Amorphis-a i Sentenced-a? Očito ne znaš. Ok. Šta ima veze, ne moraju samo Death metal svirat, neka otkrivaju čari i drugih žanrova.

Šta je sa prvim vokalom Sentenced-a? Taneli-em? Tada su svirali taj neki Death. Pa može biti da je promjena nastala kad je Ville upao? Jest. Pa to su sve normalne promjene u bendu, životu, zašto to definisati kao "kopija"? Totalno besmisleno.

Hm, Blind Guardian je znači kopirao neki Progressive bend sad s ovim novim albumom ATITM? E tako ja shvatam tvoje razmišljanje. Znači, "nisu" postigli ništa s prethodnim radovima pa ubacuju Progressive elemente u svoj album. M' da. :rolleyes: Biće da ih nešto novo ništa ne zanima, te tako kradu od drugih. :rolleyes: A vjerujem i da je HIM i njihov "komercijalizam" uticao na njih, jer je Hansi rekao da refren u pjesmi "This Will Never End" baca na Gothic vode, te ja zaista mislim da je to kopiranje. :rolleyes: Procesor na Khanov glas nije eksperimentisanje već kopiranje nekog novog Dance benda, a može biti i da mu je Dani Filth uzor. :rolleyes: Čista kopija! :rolleyes: Svi kopiraju jedni od drugih, nemaju šta raditi, jer oni nisu pobogu profesionalni muzičari, već rudari koji čekaju da se neko prokomercijalizuje, pa pomoću njih prave muziku, jer, je l', muzika im je hobi a krampa profesionalnost. M' daj, mani se te priče.

Kakvo razmišljanje Bogovi mili, još nije tvoje kako kažeš, već ti drugi govore.

 

Ja sam imala predstavu o jabuci da je kisela, dok mi nisu rekli da ima i ona slatka crvena kako bih uvidjela da su one crvave, te da liče na trešnje. Kad sam ih probala, shvatila sam da je to tačno.

Kakvo glupo razmišljanje.

 

P.S. Evo ponovo preslušah "Eclipse", identičan Sentenced-u, kako li mi je samo to promaklo. :rolleyes:

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ti sve znaš, pa niko ništa ne mora da ti kaže. Još kad bih ja imao vremena da se udubljujem da bih zapazio sve te detalje o kojima govoriš. Ako ću se i udubiti, uradiću to kod nekoliko bendova koje stavljam na vrh svoje liste, a Amorphis je daleko od tog vrha. Što ti ne dođeš na temu Alice Cooper, recimo, pa da raspravljamo u koliko je navrata, kako i zašto Alice menjao zvuk? Ja sam hrabar i usuđujem se da vodim diskusiju i o bendovima koje nisam mnogo slušao i nema ničeg lošeg u tome što se ponekad pozovem na ono što drugi kažu. Zašto inače služe recenzije koje čitam? Njih pišu ljudi koji imaju daleko duži metalski staž od mene - što bih se ja pravio pametniji od njih, pogotovo ako mi utisak koji sam i sam stekao govori da su u pravu po nekim pitanjima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je neko pričao da će se ovolika polemika stvoriti na Amorphis temi, ne bih vjerovala.

Elem, Prince, ako ti pomenuti bend nije toliko važan, čemu tolika nervoza? Ma, nema, boli to što kažu da Amorphis nije sličan s Charon-om. :rolleyes:

Ovo za recenzije je tačno, ali bi trebalo imati u vidu ko ih sve piše. Sjećam se da mi je Olja (Shamandalie) jednom rekla, i to upravo za Amorphis, kako je u jednom finskom fanzinu, što li je već, vidjela recenziju za njih, te da su ih okarekterisali kao Pop-Metal. OK, tako piše u recenziji, još je napisao neki Finac, moram da uvažim to. bunny.gif

Edited by Bride Of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto moram da repliciram, jbg...Nemam nista protiv HIM, ali zajebite njih u ovoj prici, jer su i Amorphis i Sentenced mnogo ranije promenili zvuk nego sto su se HIM na sceni i MTVju probili sa obradom Wicked Game. To da su njih u komercijalizaciji sledili pomenuti bendovi, potpuno je besmisleno!

Bas me zanima kako bi reagovao Ville Laihiala kad biste ga uporedili sa kolegom iz HIMa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo Amorphis-a, oni su bili prvi bend (ako izuzmemo Nocturnus - The Key) koji su ubacili klavijature u death metal i da je to, ne samo imalo smisla, nego i valjalo itekako.

 

Eh, kad se setim tog decembra 1995. kada sam pustio prvi put Tales From The 1000 Lakes na kaseti.. :D

 

ono zbog cega je Amorphis vazan (pored mesanja Allman Brothersa i death metala) je i prvo ubacivanje clean vokala u death/doom muziku, pesma Into Hiding.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...