Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zao mi je sto moram da repliciram, jbg...Nemam nista protiv HIM, ali zajebite njih u ovoj prici, jer su i Amorphis i Sentenced mnogo ranije promenili zvuk nego sto su se HIM na sceni i MTVju probili sa obradom Wicked Game. To da su njih u komercijalizaciji sledili pomenuti bendovi, potpuno je besmisleno!

Bas me zanima kako bi reagovao Ville Laihiala kad biste ga uporedili sa kolegom iz HIMa...

 

nije bas tacno. sentenced je krenuo stopama HIM-a. vratili su se razumu, pokoj im dusi...

Amorphis je sa Tuonelom lutao trazeci novi pravac, a uspeh nekog novog komercijalnog trenda naveo ih je da naprave Am Univerzum. I dan danas mi je zao bacenih 100 dinara na taj disk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne.

 

Am Universum je nastao kao najblizi omaz vecnim inspiracijama, Pink Floyd i Hawkwind.

 

hawkwind nisam slusao, pa ne znam.

pink floyda tu nema. perunko je veci omaz pink floyd-u od AM U-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama, smorio se Pasi pa i nije nešto album ispao kako treba, to sam čitala negdje.

 

@Prince Of Darkness

Tim postom si sam odgovorio na sva moja i tvoja "skrivena pitanja". I upravu si. Zašto ne dolazim? Zato što ne znam dovoljno o tome da ulazim u diskusiju, e to si i ti trebao pomisliti prije nego si napisao onu rečenicu zbog koje je krenula diskusija, i sve bi bilo uredu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poshto vidim da se komentarishe am universum, moram i ja da bacim koji post ;)

 

koliko sam skontao, dosta ljudi ubraja ovaj medju, pa da se grubo izrazim, najloshije amorphis ostvarenje, ne znam iz kog razloga. no stvar je lichnog ukusa. :zeleni: meni lichno je to njihov omiljeni i album koji sam preslushao najvishe puta.

 

setjam se spota za alone (odavno ga nisam gledao), pasi-ja (valjda) kako skache u bazen, i njegove smeshne poze pre skoka. :lol: nekako mi je ceo taj spot ostavio mrachan utisak o albumu, sve dok nisam chuo ostale stvari. i dok nisam chuo saksofon i u ostalim stvarima. moram priznati da me je u pochetku jako zbunjivao (chitaj odbijao), ali kasnije je sve doshlo na svoje mesto. :azal:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amorphis je uspeshno zalutao sa Tuonelom shto se mene tiche...

Lichno,omiljeni album,a znam josh gomilu fanova Amorphisa koji misle isto...

Am jeste bio mali promashaj,mada su malo sa Sun,a pogotovu sa Eclipse uspeli da se vrate na kolosek!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm...

 

Samo Elegy i Tales... u listi naj albuma. Ostali su OK, ali ova dva su nedodirljiva. Elegy je revolucija u muzici. Isto tako i Tales malo ranije. Sve posle je smeksano, predvidivo, pomalo dosadno i razvodnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Alone jedan od najvecih hitova kada su u pitanju neke komercijalnije pesme. A i ceo album je nekako nabijen emocijama, ne bih se slozila da Pasi deluje smoreno. Taj covek me uvek odusevljava.

Pa i nije smorena na am universumu,vec na far From The Sun xD

Inace,meni je Am Universum omiljeni album,obozavam ga:D

ne znam kako nekome moze da bude zao 100 kinti za cd xD Ja kupila original xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

AMORPHIS – Silent Waters European Tour

Special guests: Swallow The Sun, Insomnium

Presented by Metal Hammer Germany

 

13.11. Musikzentrum, Hannover (DE)

14.11. Zeche Carl, Essen (DE)

15.11. Columbia Club, Berlin (DE)

16.11. Alte Spinnerei, Glauchau (DE)

17.11. Club Vaudeville, Lindau (DE)

18.11. Z7, Pratteln (CH)

20.11. Roxy, Saarbrücken (DE)

21.11. Metropolis, Munich (DE)

22.11. Colos-Saal, Aschaffenburg (DE)

23.11. Helling, Utrecht (NL)

24.11. Dordrecht Bibelot (NL)

25.11. Biebob, Vosselaar (BE)

27.11. Sticky Fingers, Gothenburg (SE)

28.11. Rockefeller, Oslo (NO)

29.11. Klubben, Stockholm (SE)

01.12. Nosturi, Helsinki (FI)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...