Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dodjoh do jednog zakljucka: ovaj album je do te mere fantastican da coveku prosto bude zao kad shvati da nece moci ceo da se izvodi uzivo, nego ce na koncertima samo biti svirane maksimalno 3-4 pesme i cao. Toliko je dobar da se uopste ne bih bunio kada bi ga svirali u celini i celosti.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshto ste utanjili sa utiscima. Mislim, svima se naravno svideo album ali ochekivao sam da vidim neke komentare vezane za to koje su najbolje pesme, koje ce se izvoditi uzhivo ili tako neshto, uglavnom svima je album vrh i to je to. :D

Nakon svesnog pauziranja od albuma par dana reshih da ga pustim za neki finalni utisak nakon shto se slegao. :)

Evo neke kao mini recenzije, tj vishe lichnog osvrta na sve i ocena song by song.

 

Sampo - Odlichan opener. Jednostavno pesma koja ima sve elemente dobre pesme. Za razliku od druga dva albuma iz Joutsenove ere ovo je najsporiji opener, odmah se i naslutio " mekshi " album shto se ispostavilo tachnim, album je dosta mek i lagan ali na svu srecu to se nimalo nije odrazilo na kvalitet. Refren u ovoj pesmi je odlichan, jedan od onih koji nece nikad dosaditi. ;) Tomi prosto fantastichan, chak neka melaholichna boja glasa koju nismo imali prilike da chujemo chini mi se. Veoma zanimljivo da je prva pesma a pored toga i najduzha na albumu, shto nije chest sluchaj da se sretne bar kada su u pitanju ovi pravci metala. ;) Ocena : 8,5/10

 

 

Silver Bride - Kao shto vec znamo prvi single i pesma koju smo svi chuli i pre izlaska albuma. Po meni to je i najveca mana ove pesme ( kad joj je ovo najveca mana odmah se vidi da je pesma odlichna :) ).

Pesma inache nema nishta spektakularno i da nije vec vidjeno ali pored toga vrlo pevljiv refren i catchy melodija. Chak bih rekao prava pesma za single. Lichno moj omiljeni deo je pred kraj deo sa growlom. ;) Ocena : 8,5/10.

 

 

From The Heaven Of My Heart - Uh, kako da pochnem sa prichanjem ovako jakih utisaka. Meni lichno omiljena pesma ( u opisu sledece pesme videcete i zashto :D ), prvih dva minuta ove pesme su mi verovatno najbolji deo na albumu ( zadrzhacu se na rechi albumu, ali utisak je da prelazi samo okvire albuma, tj odavno nishta nisam chuo u chemu sam vishe uzhivao ). Extaza mi je na stihu " I was cast to distant Pohjola ", to je onaj fazon kada vam za uho zapadne jedan stih za koga mislite da je savrshen, a iz nekog ni vama znanog razloga. Jednostavno nekada bih samo taj stih mogao da slusham sat vremena. :D

Pesma je opet manje-vishe standardna po pitanju neke virtuoznosti i komplexnosti ali atmosfera i emocije koje nosi su neverovatne, jednostavno ima dushu. Solo je isto tako predvidiv ali tako se savrsheno uklapa. Lepota jednostavnosti, neshto shto retko koji band ima. Vokal neverovatan, moram to i ovde da naglasim, jache je od mene. Ocena : 9,5/10.

 

 

Sky is Mine - Pesma koja me je nauchila jednu vrlo bitnu stvar. Od sada necu vishe nikada preslushavati single ili pesmu po hiljadu puta koja je procurela a da nemam ceo album. ;) Toliko sam je slushao da sam je skoro preskakao kada je izashao album ( ne zato shto mi je dosadila vec sam vishe bio zheljan ostalih pesama ). Pesma je fenomenalna, sve prshti od emocija. U jednoj rechi - perfektno, da sada ne preprechivam pesmu jer smo je svi chuli. Ocena : 10/10.

 

 

Majestic Beast - Po meni jedna od loshijih pesama na albumu. Verovatno se sada mnogi nece slozhiti jer sam video da je gotivite ali meni je suvishe monotona i prosto recheno nezanimljiva. Ne lezhi mi bash onaj glavni riff. Bash shteta jer sam vishe ochekivao od pesme gde preovladava growl. Onaj deo sa clean pevanjem u drugoj polovini pesme je dobar. Sve u svemu, nisam odushevljen. Ocena : 6/10.

 

 

My Sun - Ovde vec pochinje drugi deo albuma koji mi je na prvo slushanje bio znatno loshiji od prvog dela. Srecom, svakim sledecim slushanjem su pesme postajale sve bolje tako da mi je ovaj drugi deo mozhda i bolji od prvog. :D My Sun se odlikuje pre svega neverovatnim refrenom i sve u svemu vrlo dobra pesma. Ocena : 8/10.

 

 

 

Highest Star - Jedna od loshijih pesama, ako ne i najloshija i po meni pesma sa ubedljivo najnezanimljivijim refrenom. Chak se usudjujem da kazhem da je refren jako losh, shto nekako chini pesmu znatno loshijom jer ionako nema shta puno da ponudi shto se tiche bilo chega. ;) Ocena : 5,5/10.

 

 

Skyforger - Odmah nakon uvodne folk deonice je bilo jasno da pesma ne mozhe biti losha ali samo oni sa najvishim standardima su mogli da ochekuju da ce biti ovoliko dobra. ;) Toliko promena raspolozhenja, ritma, emocija nema nijedna pesma na albumu. Svaka sekunda je napravljena tako da drzhi pazhnju i ovo je bukvalno 5 minuta i 15 sekundi extaze. :D Jedna zanimljivost, na stihu " I see them all come together " mi se chinilo da kazhe " why silver moon come together ", ako obratite pazhnju bukvalno mozhete da chujete ove rechi shto sam ja pomislio. :D Ocena : 10/10.

 

 

Course Of Fate - Favorit iz senke rekao bih. Posle Skyforger-a album se ponovo vraca u mirnije vode i to na kakav nachin. Refren je neshto neopisivo. Jedna od onih pesama koje nikada nece dosaditi poput " The Smoke " ili " Stone Woman ". Ocena : 9/10.

 

 

 

From Earth I Rose - Zanimljiva pesma i vrlo solidna ali posle onakvih hitova je pala u drugi plan. Medjutim sigurno je da ce se slushati jer nikako nije monotona, ne znam shta to privlachi kod nje konkretno ali definitivno ima neshto. Ocena : 7,5/10.

 

 

Album Skyforger generalno - Odlichan album, mekshi nego shto se ochekivao, ima nekih novih elemenata ali tu je taj Amorphis zvuk. Melodije vrlo catchy i slushljive, rechi ne treba preterano komentarisati jer je to opet standardni dobri Amorphis, ali ono shto me je fasciniralo je kako je otpevan album. Svi smo mogli da se uverimo u Tomijeve kvalitete i pre ovoga, i u njegovo pevanje sa vishe razlichitih stilova ali taj chovek je prosto neverovatan, mislim da je sada doneo josh neke nepokazane kvalitete. Kao da je zheleo shto emotivnije da otpeva svaku pesmu shto mu je uspelo. ;)

Shto se tiche ocene mozhda ce neko misliti da je relativno niska ali tako ocenjujem poshto su mi 9 ili 9,5 najbolji albumi koji se pojave npr jednom u 4-5 godina ( a Amorphis je imao jedan takav pre 3 godine :P ). Trebalo bi i chudo da se desi da ne bude album godine, a vec je do nogu potukao meni lichno omiljene albume ove godine Candlemess - Death Magic Doom i Eternal Tears of Sorrow - Children Of The Dark Waters jer je SkyForger jedno duplo bolji.

 

Ocena : 8,5/10.

 

 

" I was cast to distant Pohjola " ... :wub:

Edited by TopOfTheMorning

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vreme odmice, meni se kao glavni favorit izdvojila naslovna pesma, a odmah za njom "Course Of Fate", pa su i sve ostale tu negde. Meni je, npr, "Highest Star" refren bas super. ;)

 

Sto se tice sviranja pesama uzivo, naslovna pesma mi se cini kao najbolja pesma za live izvodjenje koju su ovi ljudi ikada napisali, gre'ota bi bilo da je ne sviraju. Joooj, onaj poslednji deo pesme, od "I forge the horizons..." pa do kraja... Mogu misliti kako bi to zvucalo. :wub: :wub: :wub: Usr'o bih se. :)

 

Ja, licno, nemam pesmu koja mi se nije svidela na albumu, mozda su mi malo manje legle "My Sun" i "Sampo" ali su mi i one super, jednostavno su mi sve ostale bolje. ;)

Cini mi se da tekstovi imaju nesto zajednicko sa "Silent Waters" pricom, posto se opet spominje River of death, ali za to treba sacekati posebno objasnjenje.

 

Nego, jel' se samo meni cini koliko ritam na bubnju u "Silver Bride" podseca na "House Of Sleep"? Provalite taj uvod i ritam... Meni jako lici.

 

Ocena? Subjektivno i objektivno - Desetka, bato. Ocena rezervisana za albume koji jednostavno pisaju na kompletnu aktuelnu produkciju i koji ce se vrteti jos duuugo u mnogo cijim zvucnicima, bez obzira na licne ukuse i favorite. :da: :da: :da:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vreme odmice, meni se kao glavni favorit izdvojila naslovna pesma, a odmah za njom "Course Of Fate", pa su i sve ostale tu negde. Meni je, npr, "Highest Star" refren bas super. ;)

 

Sto se tice sviranja pesama uzivo, naslovna pesma mi se cini kao najbolja pesma za live izvodjenje koju su ovi ljudi ikada napisali, gre'ota bi bilo da je ne sviraju. Joooj, onaj poslednji deo pesme, od "I forge the horizons..." pa do kraja... Mogu misliti kako bi to zvucalo. :wub::wub::wub: Usr'o bih se. :)

 

Ja, licno, nemam pesmu koja mi se nije svidela na albumu, mozda su mi malo manje legle "My Sun" i "Sampo" ali su mi i one super, jednostavno su mi sve ostale bolje. ;)

Cini mi se da tekstovi imaju nesto zajednicko sa "Silent Waters" pricom, posto se opet spominje River of death, ali za to treba sacekati posebno objasnjenje.

 

Nego, jel' se samo meni cini koliko ritam na bubnju u "Silver Bride" podseca na "House Of Sleep"? Provalite taj uvod i ritam... Meni jako lici.

 

Ocena? Subjektivno i objektivno - Desetka, bato. Ocena rezervisana za albume koji jednostavno pisaju na kompletnu aktuelnu produkciju i koji ce se vrteti jos duuugo u mnogo cijim zvucnicima, bez obzira na licne ukuse i favorite. :da::da::da:

Neku noć sam to provalio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su, izgleda, strucnjaci za to. Kad se samo setim koliko mi je vremena trebalo da nadjem dobar rip "Eclipse"-a na kojem nema onih prekidanja na "The Smoke" i "Empty Opening"...

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al nije fora da jebeno skinem album s interneta, ako sam kupio original onda slusam sa diska, mislim jbg, znam da im je tako najlakse. Nadam se da ce izbaciti neki digipak sa normalnim zvukom.

Al ok, pozitivna strana je sto mu to daje na unikatnosti :D

Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije album ako ne mozes da ga drzis u rukama, to je moja politika :da:

 

+1

 

Inače, sa zvaničnog sajta:

 

The good news is that Nuclear Blast are working hard to get replacement CDs for people who want to exchange their copy.
Edited by Gojk O)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...