Jump to content

BITKA ZA UNDERGROUND JE POCELA


oNe

Recommended Posts

Niko nije rekao da treba da se krijemo kao misevi,ja prvi nisam za to nikada ali ako je vec ministar obecao razgovor u kancelariji,dao neko objasnjenje sacekajmo da vidimo sta ce biti sa tim najpre,najlakse je izaci na ulice i ostalo.Nista ti neces promeniti sto ces napraviti protesnu setnju ili sta vec iste sekunde i skrenuti paznju medijima i nekim pojedincima (vecinu ljudi u zemlji boli levo jaje za tvoj bend i ono sto sviras i kako se definises) o tvom problemu.Krene se najpre konstruktivnim i demoktarskim putem,ako ne ide postoje i druga resenja.Sto se tice diskriminacije u Srbiji,uvek ce je biti u svakom pogledu jer smo mi mega seljaci sa urodjenim losim navikama,neobrazovanjem,koji kaskaju za svetom 15 godina i vise,itd. To nece niko promeniti.To je jednostavno mentalni sklop prosecnog srbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno mislim da za sve postoji neki razuman rok pa tako i za gospodu ministre.Mi kao nekakva nazovi kriticna masa mozemo da postavimo neki rok do kojeg trazimo da se ispune obecanja i da se rese problemi u protivnom ides na ulicu i pravis proteste i sve sto ide uz to.Tako barem ja gledam na stvari.Pokazes najpre malkice i trunku razumevanja cisto da ne ispadne posle kako smo mi nekulturni i kako smo neki divljaci

 

nisi u pravu. tvoj defetisticki i pasivan stav ne doprinosi nicemu. ako se mi ne dignemo na noge i pustimo glasa, kao da ce nekog boleti uvo za nas problem.

 

edit: ulete mi duruman

 

Ne citas lepo o onome sto pricam.Donosis brzopleto zakljucke.Niko ovde nije pasivan samo ima drugaciji sistem (plan) kojim pristupa problemu.Samim tim sto smo se iste sekunde obratili ministru i medijima je nas prvi korak....sledeci je njihov i mi ga cekamo....ako treba napravicemo jos jedan...u tome je poenta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci cela srbija i svi muzicari sirom srbije treba da cekaju da se ispuni neko obecanje koje je okaceno na sajtu ministarstva kulture.

ti nisi ni svestan koliko je ovo ozbiljna stvar i koliko moze da potraje. nije samo baal koji je poslao pismo pogodjen tim, svi su podjednako pogodjeni i svaciji glas treba da se cuje. treba sve uciniti sto je u nasoj moci da se ljudi osveste po tom pitanju i da javnost stane na nasu stranu sto uopste nije lako postici u ovo vreme kad nastupa kriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

manje price, vise akcije. Ne treba upadati u taj pasivni demokratski sablon da ce se stvari resiti same od sebe ako se fino postave jer nece! Ovo je Srbija. Novi Sad nema ni jedan bioskop a planira se i zatvaranje dva pozorista. I sta sad? Mislis da je nekog ministra boleo kurac kad su mu pisali da im pomogne i ne dozovli to? Isto je bilo - sredicemo, sve ce biti ok i sta? Nista. Nikom nista. Bioskopa nema, tu se gradi neki poslovni prostor i cao djaci. Tako ce isto da se desi i sa ovim, cekacemo neki odgovor i neku sednicu i koznasta, onda ce lepo gospoda da uvedu novi zakon jos gori od ovoga i dovidjenja. Kultura u wc solju, mozgove nazad u 1389. i onda tek nema poente praviti protest. I gde je vec ta peticija? Znate kad je izasla peticija za one novosadske bioskope? Dva dana po zatvaranju oba kad vise uopste nije bila vazna.

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

narafski. Mene zanima da neko ko je zvao UEUS tacno objasni sta su mu rekli i sta oni misle o celoj ovoj stvari. Mozda i sa njima moze neki dogovor da se uspostavi da povuku doticnu clansku kartu sa Hrvatske granice. Nama eto propala turneja po hrvatskoj Osijek, Zagreb, Karlovac, Rijeka zbog ovog sranja. :(

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes biti navalentan sa vladom jesi normalan.

 

kad neko dodje na razgovor sa ministrom sta ce reci? u ciji ce ime da govori?

treba da svima buda jasno ko su ti muzicari koji su ugrozeni, treba da bude jasno da mi zapravo postojimo. izacicemo na ulice i pokazacemo svima ko smo sta smo i na koji nacin smo ugrozeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre,ti bi da ne budes navalentan sa vladom/ministrom i da ne vodis razgovor ali bi da pravis protest sa druge strane koji bi imao mozda uticaja na tog istog ministra kulture da izdejstvuje zakon neki u tvoju korist :) Gde je tu logika realno? Pa tebi je onda vise u cilju da se setkas ulicom,cirkas pivo,druzis se sa ljudima i eventualno gledas neki bend nego li sto ce neko da izdejstvuje sastanak u ime vecine,da pokusa da napravi dogovor neki.Ja jos do sada ni jednom nisam video da se problem sa papira selio direktno na ulice nego najpre iz kabineta ministra kada doticni ne ispostuje dogovore i nije voljan da nadje resenje pa se onda pritiska javnost do maksimuma na razne nacine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre,ti bi da ne budes navalentan sa vladom/ministrom i da ne vodis razgovor ali bi da pravis protest sa druge strane koji bi imao mozda uticaja na tog istog ministra kulture da izdejstvuje zakon neki u tvoju korist

 

ne mozda, nego ce sigurno imati uticaja. javno mnenje i mediji ce vrsiti takav pritisak da nas nece moci samo ispaliti. nismo mi duzni nista da cekamo ovdje. promene treba da se dese koliko sutra, a dok se ne dese mi cemo da negodujemo.

uostalom, plan je da se ministru odnese peticija sa par hiljada potpisa i onda citava prica poprima drugacije obrise

 

edit: dok u razgovoru i korespondenciji sa ministarstvom sve naravno mora biti na finjaka. svaki direktan pritisak bi bio poguban

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj odluci se u tvom slucaju,ili ides najpre kod ministra na razgovor sa potpisima ili ides odmah na ulice? Ne moze i jedno i drugo istovremeno.To ti isto dodje kao kada uzmes i odvalis nekoga od batina a onda kada si ga vec prebio mu kazes zasto si ga u stvari tukao.Postoji neki normalan redosled i tok dogadjaja aman :) A bogami varas se jako ako mislis da ce mediji i javno mnjenje tek tako da vrse pritisak u tvoju korist.Da su hteli do sada bi se vec makar malo zauzeli a ocigledno nisu jer je problem po njima ocigledno nedovoljno velik u celom ovom sistemu i okruzenju a veruj mi jako dobro su informisani.Ne znam koji je tvoj plan da se mega zainteresuje javnost da da podrsku rokerima ili ti alternativnim muzicarima kako to ovde nazivamo,kada vecinu boli dupe za tebe i tvoju muziku realno gledano.Pored silnih problema,njima bitnijih stvari sada ce da razmisljaju o tebi kako ne mozes u Hrvatsku,a eto fin si i sviras za dz.

Kada te ministar izradi onda treba javnosti na neki inteligentan nacin staviti do znanja da najpre postojis,da imas neku ideju iza sebe pa tek onda pritiskati polako tu javnost kojoj je sve ovo spansko selo (ukljucujem ovde i neke medije bogami) nekim koncertima,vecim peticijama,javnim obracanjima,ukljuciti u to neke poznate ljude i javne licnosti itd. A to sve ne dolazi preko noci kako ti zelis i mislis da treba vec postepeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Support.

 

Evo jedne strofe moje za support: :D:rockdevil:

 

Singing a most truthfull lie

Resisting through paradox

Surviving vortex of hell

Chemical terror on cortex

You're singing your power words

Bulding bridge over madness through tell

 

Ako treba neka pomoć, zivnete me na personal mesaž..

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm..mora da se to dogovorimo svi malo preciznije..

 

sta god da zatreba slazem se sa kolegom graulom :) samo javite recite, al dajte vise da se nadjemo pa da vidimo kakav plan svi da sprovodimo...

 

nesmemo svako na svoju stranu - tako samo slabije moze da delujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta se desava? ima li nekih vesti?

 

edit: uglavnom, novosadjani su utvrdili da se mora postojati neko udruzenje da bi se mogao desiti protest a da ih policija ne otera - retardirano

i sad su ja mislim izgubljeni, ne znaju sta ce, bar vecina njih

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stvarno, osecam miris odustajanja u vazduhu :huh:

i onaj forum je kanda zamro. mozda jer je sad aprilski rok pa svi imaju pametnija posla nego da se bave nekim stvarima koje ih se ionako momentalno ne ticu (mislim, od tih 30 bendova sto su se prijavili za svirku, koliko ce ih realno ikad ici u hrvatsku?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo odustali, nego je mene malo sa'vatala bolest ovih dana pa sam malo zabušavao, izvinjavam se. :mrgreen:

 

Evo peticije, možete je downloadovati sa bilo kog od ovih linkova, ja preporučujem download sa box-a:

 

http://www.box.net/shared/ulitfox5le

http://www.mediafire.com/download.php?djdinihz2qh

http://rapidshare.com/files/218313320/peticija.doc

http://www.sendspace.com/file/o11d4v

http://www.megaupload.com/?d=WD1HHC91

http://netload.in/dateifbAlSwCFPb/peticija.doc.htm

http://depositfiles.com/files/e1j6qrwx1

 

Kada mislite da ste sakupili dovoljan broj potpisa pošaljite mail na [email protected] da vam kažem na koju adresu da pošaljete peticiju ili da se nađemo negde u Beogradu da mi date peticiju lično. Btw. drugu stranu peticije štampajte proizvoljno koliko vam treba, to se podrazumeva, naravno. Delite peticiju svuda, svirke, ulica, žurke, mi ćemo 11. aprila uveče na našoj svirci (skc livingroom, hesus attor, consecration i organized chaos 22h) na ulazu staviti, pa ko želi nek se potpiše. Nemojte se potpisivati više puta na peticijama od različitih ljudi. :)

 

 

Inače, sutra preko dana dajem izjavu za Pesčanik, mislim da je poznato koliko je slušana ta emisija, tako da se nadam da će i to malo da pokrene. Takođe su nas kontaktirali da gostujemo na Studio B, videću da sutra popričam sa tom devojkom što nas je kontaktirala. Danilo je danas nešto spominjao za B92 kada sam razgovarao sa njim, valjda nisam pogrešno razumeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...