Jump to content

BITKA ZA UNDERGROUND JE POCELA


oNe

Recommended Posts

Ej, Durumane, ma nismo negativni, ja ću prva da dođem tamo i da kampujem ako treba, i nadam se da su oni potpisi koje sam skupila došlo do vas, samo ističem da se ne borimo protiv turbo folka, mene lično boli štikla za turbo folk, neka sluša ko šta hoće, sve dok nema obaveze i monopola nad nekim tamo papirima koji vam trebaju da svirate u okruženju, šta nas briga za turbo folk.

 

Druga stvar, mislim da ne treba ići uopšte na tu stranu jer šira populacija ne razume "underground" već nas ionako etiketiraju na prvu loptu, već vidim kako jutarnji program intervjuiše bakute po pijaci koje pričaju o "drogerašima" itd. Mene lično boli uvo ko šta o meni misli, samo kažem da prosto treba voditi računa o tome kakvom konotacijom dajemo plodno tle da se ceo event oboji, a sve sa samo jednim ciljem: brže oslobođenje od jebenog papira. Pi Ar, nothing more nothing less.

 

Treba se fokusirati na oslobođenje mladih bendova i podršku države koja im je preko potrebna. Ukidanje monopola Udruženja estradnih umetnika nad izdavanjem papira. Treba tući oružjem, da u Srbiji ima toliko i toliko mladih bendova koji po tim glupavim propisima treba da plate toliko i toliko godišnje, i kome idu te pare, i odakle tim bendovima toliko kinte kad se zna da je prosečna plata.... rrrr.. itd. Pa tražiti liberalizaciju.

 

 

 

Inače slažem se donekle da je 2 dana možda mnogo, možda je bolje napraviti feštu i izubijati grad 1 dan al' da bude maraton, od podne do ponoći, sve po spisku, sa policijom i zablokiranim prilazima od Bulevara M.Pupina i sve, busevima koji trče od štajge do Arene itd.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna ideja. Neka bude 2 dana, eto vise materijala za naknadnu medijsku eksploataciju. Mini kamp, pa ekipe sa kamerama, intervjui, da se cuju i vide stavovi ljudi iz backstagea i publike. Treba ostaviti utisak, pritisnuti javnost, dakle sto duze to bolje. Festival. Sto se mene licno tice, moze i 2x godisnje do kraja vremena, zasto da ne?

Odlicna stvar ako ce to neko zaista da gura.

 

 

 

 

 

 

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema veze uopšte gde je, samo neka bude.

 

Ako je free doći će svi frikovi grada i šire. Pa bio si u subotu, ako se u Starčevu okupilo, koliko je po tvojoj proceni bilo, jedno 3 hiljade ako ne i jače?.. onda će Bg glat da napuni bar parter Arene.

 

 

Dve stvari su važne a to je publicitet i nivo organizacije.

Podrške neće da manjka :da:

 

 

edit:

u stvari baš bi bilo super da bude u Areni jer novi prostori pripadaju nama! Od plata sviju nas je zidana ta Arena, i zašto da mislimo da smo mi dobri za neku staru manju halu, kad treba da budemo frontalno prisutni! Ne pljujući nikoga i ne napadajući nikoga lično, pritom.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ti to sudiš po vašoj publici :P šalim se

 

Mislim da je Duruman upravo takav pakleni plan imao na umu. Evo neka kaže...

 

 

Nego, gledam u Starčevu, kad bolje razmislim onuda je prodefilovalo mnogo više od 2-3 hiljade ljudi, jer se publika bukvalno smenjivala... ja sam na Pušenju bila na tribinama, pred Idijote sam komotno prišla do drugog reda, bez guranja i laktanja, pa se naravno posle napunilo :D Sigurno će biti tako i na ovom događaju, treba računati da će ljudi doći na ono što ih zanima da vide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tašmajdanski stadion nosi priličnu simboliku...u okolini je nekoliko objekata od kulturnog značaja, stadion prima nekoliko hiljada ljudi, izdržao je odlične koncerte, a pritom se godinama ne izgrađuje i ne obnavlja. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono stvarno onaj ko zivi od toga svira tezge, i sl taj ese uclanio platio i sl boli ga...

 

za sirotinju i metal sportiste/ljude sa hobijem ..niko ne jebe dva posto , a ne znam ko bi i ocekivao drugacije, eee bato kapitalizam je to.

 

a za prostor manifestacije i sl, moze sve to , samo..."samo sto grad zabole kurac za to "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne bih da mracim, lepe su to ideje, dobro je imati entuzijazma, ali moje misljenje je da je sve uzalud. Sa prejakom mashinom ce se uhvatiti u koshtac predstavnici underground scene koja je toliko slaba da je bolje da je nema. Vidite i sami da i pored raznolikosti zanrova, mnostva bendova, mnogo snimljenih materijala, imamo najgoru mogucu posecenost koncerata, konstantno smo svi u minusu, koncerti stranih bendova se otkazuju... Kako mislite da se to popravi bilo kakvom peticijom? Jednostavno mislim da je sve to izgubilo smisao, ali mi tvrdoglavci to jos ne zelimo da priznamo sebi da Srpska Underground i Metal Scena no more...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mrači.

 

Pogledaj samo koliko na ovom forumu ima ljudi koji slušaju muziku i vole je :da:

 

I nije tačno da nemamo scenu. Pa šta kad su različitosti?! Da ih nema bilo bi mrtvački dosadno!

Što se posećenosti tiče, ovo će biti posećeno i te kako jer je cela poenta da se ulaz ne naplaćuje. Svirka je non-profit tj protestna. Cilj je oslobađanje od nepotrebnog papira i krađe članarina koje idu tamo-nekim-estradnim-umetnicima u džepove. Šic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja skapirao poenta manifestacije je da se privuku pre svega bendovi koji nisu andergraund i koji imaju vise stotina posetilaca na kocertima kao sto su brejkersi i slicno, a koje takodje pogadja ovaj "zakon".

 

lako se uz njih ufura i par manjih, ali poenta je da veci bendovi skrenu paznju na ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ja sa vama ljudi, ali setite se 5. Oktobra i akcije "Izadji na crtu" i gomile koncerata i akcija, i pogledajte gde smo sad sa "Grandom" i koliko je sve otislo u pogresnu stranu... Jednostavno nas ne zele, ne donosimo im pare kao folkeri & ostali, pa nalaze sve nacine da nas sklone... A i sami se secate skorasnjih protesta radnika, koji su sekli prste sebi, lezali na shinama, od tih radnika zavise, i nista se nije poboljsalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci nam, koliko nas ima?

 

A onda izracunaj u procentima koliko je to, u odnosu na populaciju(9 000 000) Republike Srbije

 

Da li ovaj tvoj post treba da znači da ne treba ništa da se protestuje ni održava i da treba samo da oplakujemo sebe i pričamo o ljudima koji seku sebi prste uz turbo folk na pinku? Ok. Ako je tako, onda ova tema verovatno treba da se gasi. Ja na svoju sreću, nemam TV već 14 godina pa ne mogu tako da razmišljam i to da radim :)

 

Edit:

Populacija RS nije odavno 9 mio. Ako je 7,5 u vrh glave. To znači da nas je procentualno više nego ranije! :pivopije:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, Duxa, emo guzice, nis' ti ne razumes :) Poenta je da svako radi ono sto je radio do sada, da se ne zalecu sa "uzvisenim" akcijama jer ce se dodatno razocarati... A i ti Duxa daj taj DP album vise ili cu da postanem emo :D

 

Pa ja to i govorim!

 

Preterana euforija na kraju nece dovesti ni do cega.

 

Gotov je omot, u avgustu jos dve pesme, pa mix, pa promo album! :)

 

p.s. Sorry za offtopic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...