Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

Prince of Darkness - onaj ko zivi izmedju nekakva tri dotrajala plakara u nekakvom sobicku u nekakvoj goloj egzistenciji (koju verovatno isplacuje drzava kao pomoc) i koji gastarbajterima i Amerikancima drzi predavanje 'ovako cemo drugovi'. Citaj, buduci anarho-fasista i lik koji ce se beskrupulozno otimati za vlast gazeci preko leseva ako samo ikako nacija ne drzi jedno oko na istom.

 

U tome što živim u sobičku i što mi je egzistencija skromna je moja prednost, a ne nedostatak. Meni ne treba obezbeđenje da izađem na ulicu, a smem da se vozim i gradskim prevozom. Mogu sasvim slobodno da se krećem kroz društvo čije funkcionisanje proučavam. Upravo zbog toga grešiš - neću ja da se BORIM za vlast, pa da zbog mene pola grada blokiraju i snajperiste na krovove zgrada postavljaju, kao zbog Džozefa Bajdena. Ja hoću da UTIČEM na vlast, pre svega svojim savetima, koji proizilaze iz mog znanja i analitičkih sposobnosti. Političari su samo vrh ledenog brega, oni formalno odlučuju, dok stručnjaci za politiku i međunarodne odnose ti koji zaista oblikuju političke odluke. Ali, šta ti znaš o tome, kad nisi bio u stanju da uočiš u kojoj meri je Kisindžerovo akademsko znanje uticalo na američku spoljnu politiku, i to decenijama.

 

Pravila igre ne mogu da menjaju oni koji i ne ucestvuju u igri. Dalje, pravila igre ne mogu da menjaju ni oni koji cesto ili redovno gube u igri.

 

U igri učestvujemo svi. Pri tome, niko ne može sasvim samovoljno da nametne pravila. I najjači je izložen raznim ograničenjima. Ja nemam nameru da menjam pravila, već da proučim sistem u okviru koga ta pravila funkcionišu. Kad sistem bude prestao da funkcioniše, pravila će morati da se menjaju, ili ih niko neće poštovati. I to baš zato što je, kako ti kažeš, čovek čoveku vuk. Kad se kriza svetskog kapitalizma bude rasplamsala, a američko vođstvo pod uticajem krize krene da se ljulja, tvoji Amerikanci će pozvati u pomoć jagnjad širom sveta, ali će umesto jagnjadi naići na vukove, od kojih će svako gledati sebe i vući na svoju stranu, a mnogi će hteti i da se osvete Americi. Tada će svetu biti potrebna jedna nova globalna vizija, ili globalnog poretka neće ni biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

List of countries by external debt :

 

1. USA : $13,703,567 ( a kao primer 197. zemlja koja duguje je Wallis and Futuna koji duguje $4 ( 4 miliona ) pa sad zamisli kolika je ta cifra za USA )

 

7. Japan : $1,492,000

 

Na osnovu ovoga ne mozes zakljuciti da Japan duguje vishe Americi nego sto Amerika duguje Japanu , logicno.

 

Nemoj da baziras ba celo bitisanje na wikipediji. Prouci prvo i ovaj drugi link sa wikipedije (materija je daleko kompleksnija) a potom se baci u temeljniju potragu ako te bas zanima ko kome koliko duguje (a da je nama raji poznato).

 

Elem, nije 13 triliona dolara spoljni dug Amerike. To je public ili javni dug. Pise ti tamo konklretno na linku koji sam ti dao koliko se kome duguje. A Americi duguju 27 triliona. Look it up.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome što živim u sobičku i što mi je egzistencija skromna je moja prednost, a ne nedostatak. Meni ne treba obezbeđenje da izađem na ulicu, a smem da se vozim i gradskim prevozom. Mogu sasvim slobodno da se krećem kroz društvo čije funkcionisanje proučavam. Upravo zbog toga grešiš - neću ja da se BORIM za vlast, pa da zbog mene pola grada blokiraju i snajperiste na krovove zgrada postavljaju, kao zbog Džozefa Bajdena. Ja hoću da UTIČEM na vlast, pre svega svojim savetima, koji proizilaze iz mog znanja i analitičkih sposobnosti. Političari su samo vrh ledenog brega, oni formalno odlučuju, dok stručnjaci za politiku i međunarodne odnose ti koji zaista oblikuju političke odluke.

 

Pateticno.

 

 

Ali, šta ti znaš o tome, kad nisi bio u stanju da uočiš u kojoj meri je Kisindžerovo akademsko znanje uticalo na američku spoljnu politiku, i to decenijama.

 

Sad kopiras Morisona, a pri tome nemas pojma da sam njega vec sjebao na istu temu. Prvo, nemas blage veze sa politikom, drugo, nema blage veze sa istorijom, trece, nemas blage veze ko je to Robert Fucking McNamara, jebo i tebe i te tvoje glupane profesore Kissinger. Strasno, kazem, treba zatvoriti te skole gde vas obrazuju kreteni (u sustini nisi ti kriv, mada eto ja pokusavam da te obrazujem ali slaba vajda, a ja sam za te tvoje frajere siva eminencija). Kissinger nije imao nikakvu pravno/zakonodavnu ulogu 25 od 30 godina koliko se bavio americkom politikom. Ako neko nema pravno/zakonodavnu moc, sta me boli kurac da li ga iko slusa? To je kao Baba Gatara. Slusao ga Nixon jedno petnaes' dvaes' minuta (karikiram, malo duze) a svi znamo kako je Nixon zavrsio. Zato, otkacite me se glupih teza ako zelite da pricamo na ravnoj nozi. U protivnom mi samo sluzite za podsmevanje. Iako imam taj nedostatak da zivim u zamku, za razliku od vas koji zivite u shupi. Jadan fuckin' ja. Rekoh, KISELO JE GROZDJE, ali neko ocigledno ne zna ni gde je Grcka, a kamoli ko je Ezop.

 

 

U igri učestvujemo svi....yadda yadda yadda

 

 

:Yawn:. Da znam, nema na zalost ta ikona.

 

A zasto Japanci duguju Amerima ?

 

Razmisli sinko, razmisli. To ti je kao Ilija Cvorovic protiv 'Balkanskog Spijuna'. Japanci su digli ruku na 'oca', Ameri su im se onda najebali dadaije, unistili ih. Onda su im malpatili kaznu sto su ih unistili ('ti ces mu se izviniti sto te je tukao'). A onda su im dodatno nalpatili da ih izvade iz govana posto su ih unistili. Isto vazi i za Svabe. I za Engleze, medjutim Englezi toliko drze ceo svet da je njima manje vise nebitno. Nisu imali cash flow u startu, ali su davno sve otplatili. Za dan. Samo su prebili neke dugove Amerima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gubite moje vreme, palim.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi srpski nije jaca strana. Japanci Amwerima duguje pare koje su im Ameri nalpatili zato sto su Japanci digli ruku na njih a Ameri su ih onda ojadili, a potom im (Amerima) Japanci duguju kintu jer su im (Japancima) Ameri nalpatili dizanje tog istog Japana koji su srusili. Sprehn zi Dojc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kolosalni problem u svim tim pricama velikih mislilaca koje nam prenosite ti i PoD je sto oni samo konstatuju problem. State the obvious. Uvek je bilo, i kazem bice centra i periferije. To je prosto posledica toga sto se centar i periferija razvijaju drukcijom stopom razvoja/napretka. Drugo, i centar i periferija se menja. Nekad je Egipat bio centar. Pa Grcka, Rim i tako redom. Danas je Egipat ocito periferija. E sad, ti i PoD hocete da menjate vekovna pravila igre.

 

wrongo

 

Ja pravila ne mijenjam, samo je pitanje da li ti igraš po pravilima?

 

Zvezda ce redovno gubiti od Barselone, da predlozi Zvezda da njihov gol bude manji a njihovih igraca duplo vise na terenu?

 

na stranu to što to ne može da se poredi sa fudbalom (pogrešna ''analogija''), u politici gol jeste manji, a po pravilima igre - ne može igrač Zvezde u sred utakmice da prelazi u Barselonu, to jest može: ali ne može da nam poslije soli pamet što smo nas 11-n izgubili protiv 11+n igrača. Moguće je da su to pravila igre u Ciganmaloj. Možda su ti nn ljudi bili u pozadini, možda su samo vodu donosili, možda su im prali dresove, ali za Zvezdu igrali nisu, pa je pitanje, što se sad kurče? Odlučili su koja su njihova pravila igre. Ja sam izabrao da ne budem vodonoša koji živi u dvorcu, i to je moja stvar. Ne znam zašto se vodonoša toliko upinje da nam dokaže da svi trebamo biti geopolitički komunalci.

 

Onda je Doktor skontao (davno doduse, ali se jos uvek nada, ima pravo) da je covek coveku vuk.

 

Što je antidržavna i antinacionalna definicija ljudskih odnosa. Po tim pravilima igre, Zvezda i Barselona u stvari i ne postoje. Osim ako ih ne spoje neke komunalne djelatnosti.

 

Carskim rezom kakav vi gospodo predlazete, ne resava se nista. Iz prostog razloga, sto taj carski rez ne moze da se postigne. Visi u vazduhu kao ideja, kao nesto sto bi bilo posteno i pravedno da se uradi, ali niko nema moc da to uradi, taj rez.

 

wrongo again

 

To što si ti Ngo Dinh Diem ne znači da sam ja Ho Chi Minh.

 

To je parola. Ne morate da se volite, samo radite na istom jebenom cilju.

 

Da ponovimo još jednom: N je prešao u Barselonu.

 

Pretpostavljam zato što se nije složio oko cilja da meč FK Krajišnik : FK Zvezda ne bude internacionalnog karaktera, već u istoj ligi. To bi još nekako i moglo da prođe, nego N nije htio ni banjalučkog Borca u istoj ligi. N-u to nije odgovaralo, htio da se za titulu bore samo Zvezda, partizan i Vojvodina, nije ni na FK Obilić računao, previše je to za našeg dobrog NN-a, pa je otišao u Barselonu. Sunce, more, vukovi ne mogu da preskoče bedeme dvorca... milina.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego nisam imao net 5 meseci pa sam zaboravio log in username i kada trazim da mi posalju novu sifru onda cekam i cekam ali nikako da docekam mail :)

 

Da ne odem offtopic , kratko pitanje kratak odgovor :

 

Da li su Ameri namerno izazvali krizu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pitanje je ko ima koristi od krize

 

1. ako se bogatstvo preliva u druge zemlje, takoreći ''globalizuje'', opada američki udio u svjetskoj ekonomiji (sad je 15%) a povećava se Brazila, Kine, Rusije, EU - onda kriza nije izazvana namjerno. Ali tih podataka će biti tek u januaru, februaru, martu 2010.

 

2. ako je cilj, između ostalog, da smanje na pola cijene nafte što direktno pogađa Rusiju i Sudan na primjer - onda su namjerno izazvali krizu. Sudan je najveći snabdijevač Kine i omogućava joj da se nesmetano razvija bez prevelikog američkog uticaja, mada se vidi da i Kini opada ekonomski rast pošto zavisi od američkih investicija. AKo prekine vezu između Kine i Sudana a Rusiji skrati dotok keša, zadržaće globalnu dominaciju. Čak i Obama je počeo da se proserava kako traži bin Ladena i da misli da se krije u planinama između Avganistana i - Sudana!

 

Jer Theodor Lowi je još 1968. godine ukazao da je hipotekarna kriza glavni uzrok ekonomskih kriza u kapitalizmu. Rekoh ukazao, pošto je jedan drugi američki ekonomista (ne sjećam mu se sad imena, mogu da saznam) još u 19. vijeku to dokazao, a Lowi se samo pozvao na njega. Ameri itekako dobro znaju da su nekretnine te koje uvijek pucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzime ti si totalni tripajlija. Ti bre mislis u svoj svojoj genijalnosti (ne zajebavam se) da se ovo sve odigrava organizovano? Zavera. Ameriga? Sile zla? Te neke fore? Covek, fakat, jeste coveku vuk.

 

Dodji da se prosetamo Amerigom zajedno pa da mi sve vreme dok picimo pricas kako je sranje :muzicar:.

 

Ljubi te bata :cool:. A da, prvo skoci pa reci Rodos. Ne...Ovde je Rodos, reci hop! Ne. Something...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...