Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

znas u sta je teze poverovati? kad pomislis da si za ljude uradio dobru stvar, stvorio dobru zabavu, a onda ugledas kolicinu nula u cifri koja oznacava deficit posle svega toga.

u TO je tesko poverovati.

Edited by lex69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, finansijska situacija u zemlji je losa... sta da se radi... al do sada smo imali malo METAL spektakala (ako se tako izgovara)... samo Metallica je bila, a na koncertu je bilo 30 000 ljudi... :da: cenim da bi njihov koncert bio spektakl (Slipknot-ov)... mada ja se ne razumem bas u to, pa necu ni da kenjam vise...

Edited by Geozee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije neki levi koncert, ako vec ne moze da se kod nas proda vise od 2000 karata za SlipKnot, tu je Machine Head (moja procena jos 1500 za njih) i Children of Bodom (oko 500)... Po toj racunici bi se isplatila organizacija, cak i da se ne preteruje sa cenom ulaznica. Ja nemam iskustva sa organizacijom vecih svirki, samo manje neke, tako da se ne bih upustao u to, ali ljudi koji rade vec duze vreme na vecim svirkama, mogu da procene da li je ovo finansijski isplativo.

Druze, aj mi daj tvoj mozak da se odmorim makar na jedan dan?

SlipKnot i hajde, moguce je prodati 2000 karata, mada ako ne i vise, do duse zavisi gde.

E sad ja mislim da samo u tvom svetu Machine Head moze da skupi 3 puta vise ljudi od Children of Bodom-a, ne?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova turneja koju radi Slidza sa ovim Numetalcima i to...Imaju sad tu Americku turneju, sviraju u Sijetlu(koji je OGROMAN grad) sviraju u nekom kurcu valjda gde je max 5 hiljada ljudi. Mozda gresim tako sam cuo mada nista me ne bi zacudilo. Slidza je veliki bend i nekako mi je to malo, pogotovo za ovakav fest. Kako bi bilo kod nas? Ne bi ni bilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sad bitno da li ce CoB dovesti 1000 ili 50 ljudi. Ovo je TURNEJA po Evropi, a kad se radi turneja, tad je bitno sto vise svirati. Ako sviraju u Budimpesti, pa posle toga u Grckoj (na primer) isplati im se da zastanu u Beogradu. Niko ne pominje varijantu da dolaze iz US samo zbog jednog koncerta. Ako po US sviraju 2 meseca, nece ni po Evropi manje od mesec, mesec-i-po. Zato treba videti koliko traze, i proceniti da li se isplati ili ne. A to je na ljudima koji bi da organizuju ovako nesto. Jedino sto nemam ideju gde bi mogla da bude svirka, ako bude, kao sto sam rekao, oko 4000 do 5000 ljudi.

A i sto neko rece, ako preskoce neku zemlju u okruzenju, moze se desiti da dodje i malo stranaca, ali to je marginalan broj, ne treba na to racunati.

Enivej, gde god da sviraju da je blize od 1000km idem, nebitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno sada ce se neko naci pametan i reci "Ako idu u Bugarsku mogu i ovde da svrate" i tako te ostale gluposti...Mada kontam da su ti isti krenuli juce da se loze na Duality i Wait and Bleed i teraju keve da im kada idu na buvljak(nemojte shvatiti ovo kao uvredu vec samo docaravam) kupe sto "strasniju" majicu Cradle of Filtha ili Slidze jer oni moraju u subotu rano da ustanu da uce biologiju.

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel dozvoljavas da takva kalkulacija odavde vec postoji i da je neko razmisljao na taj nacin i dosao do zakljucka da je cela akcija busan kurac sto se isplativosti tice?

 

naravno da da. S tim u vezi, turneja je samo najavljena, niko ne zna koliko ce traziti za cert, tako da kalkulacija ne postoji, moze samo da se nagadja. Mada se slazem s tobom da se najverovatnije ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastupaju u avgustu, u austriji, nedaleko od beca. Cini mi se 17-tog, ali nisam siguran. Uglavnom, ako ne dodju nigde blize, idem tamo milion posto. Nije neki trosak, ako bi zapalilo kolima bar 4 ljudi, benzin je oko 30 evra po coveku, a od skoro su vize za austriju besplatne, tako da uopste nije mnogo para......

 

I ne, NU METAL nije umro!!!!!!! Vratice se, videces..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeeee :)

Elem vize za austriju nisu besplatne,to je samo ako hoces tamo da studiras i da radis nesto konkretno za njih inace dzaba...I tezi problem je dobiti vizu za takve zemlje tipa austrija,nemacka,italija nego ici peske do tog mesta koncerta...Neka nam je alah u pomoci,ali ja cu se cimati da idem pa sta bude bice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da da. S tim u vezi, turneja je samo najavljena, niko ne zna koliko ce traziti za cert, tako da kalkulacija ne postoji, moze samo da se nagadja. Mada se slazem s tobom da se najverovatnije ne isplati.

ok, ajmo opet redom:

kada bukiras bend, bukiras ga u vecem broju slucajeva PRE turneje, a vrlo cesto za vreme snimanja albuma. prema tome, cifra se zna. kalkulacija postoji. kalkulacija ne odgovara.obzirom da sam blizak ljudima koji se time bave a cesto i sam ucestvujem u tom poslu, cenim da ovo sto ja pricam ima nekog smisla.

ukratko, od strane menadzmenta meni bliskog, od slipknota za sada nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeeee :)

Elem vize za austriju nisu besplatne,to je samo ako hoces tamo da studiras i da radis nesto konkretno za njih inace dzaba...I tezi problem je dobiti vizu za takve zemlje tipa austrija,nemacka,italija nego ici peske do tog mesta koncerta...Neka nam je alah u pomoci,ali ja cu se cimati da idem pa sta bude bice :)

 

 

Elem, vize za austriju jesu besplatne. Prosle godine se viza placala 30 evra, isao sam na nova rock festival, pa znam, ove godine idem opet, za neke 3 nedelje, i vec sam zvao ambasadu, da sve isplaniram, i u odnosu na proslu godiu ima 2 promene. Ne moras vise da ides u 2 ujutru ispred ambasade da bi zauzeo mesto, i cekas do 10 ujutru. Vec sad ima sistem zakazivanja termina putem telefona, sto primera radi odavno ima u italijanskoj ambasadi, itd.... I od pre 2 meseca, vize za austriju se ne placaju!!!!1

 

 

I nije nimalo tesko dobiti vizu za takvu zemlju, treba samo da si prijavljen na nekom faxu kao student, i dobijas ladnjaka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini,pretpostavio sam da je isto za sve zemlje eu.Moj ortak je pokusao da ide u italiju(redovno studira,nije isao jos u vojsku zbog studija, i.t.d,nije nikad osudjivan,stambeno situiran) i nisu mu dali vizu jer je bio "rizican" kako mu oni rekose sta god to znacilo...Raduje me sto je tako za Austriju,to samo znaci da ce nas biti jos vise!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, vize za austriju jesu besplatne. Prosle godine se viza placala 30 evra, isao sam na nova rock festival, pa znam, ove godine idem opet, za neke 3 nedelje, i vec sam zvao ambasadu, da sve isplaniram, i u odnosu na proslu godiu ima 2 promene. Ne moras vise da ides u 2 ujutru ispred ambasade da bi zauzeo mesto, i cekas do 10 ujutru. Vec sad ima sistem zakazivanja termina putem telefona, sto primera radi odavno ima u italijanskoj ambasadi, itd.... I od pre 2 meseca, vize za austriju se ne placaju!!!!1

 

 

I nije nimalo tesko dobiti vizu za takvu zemlju, treba samo da si prijavljen na nekom faxu kao student, i dobijas ladnjaka....

redovan student, pre nedelju i po dana platio vizu i nisam je dobio... stfu

 

edit: a, da i cekao sam sat vremena na red i pored zakazanog termina...

 

Jebena Srbija i jebena Austrija

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...