Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Devojke, onaj dezodorans na bazi čajnog drveta iz Biošpajza je super!

 

I još nešto. Bila sam tamo pre neki dan da kupim heljdu i videh da je Dr.Hauška (tako se valjda čita?) kolekcija na popustu, pa ako neko voli i ima para, obiđite Kalenić. Ili online,Biošpajz :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mačko, ti si mali genijalac :da: Što bismo imali protiv? To je super korisno.

 

Meni je, recimo Alverde maske od aloe vere i hibiskusa odlična, ali dobro, to sad pričamo individualno, a ni meni kosa nije oštećena, pa mogu svašta da istrpim :) Makar to...

 

Mada i ja, kao Mačka, ponekad pravim home made recepte i oni su se pokazali djelotvorniji od bilo koje kupovne maske, samo treba naći sastojke koji su potrebni vašem tipu kose i to je to...

 

Inače, bila sam u Biošpajzu u subotu, kupila sam Dr. Haušku normalizujuće dnevno ulje (to je za masnu i mješovitu kožu) za DUPLO manje para nego što bih platila u bilo kojoj apoteci u gradu. To ulje je obično cca 350 dinara, probno pakovanje (koje traje + mjesec dana), a u Špajzu košta 150 dinara!!!

 

Ajlin, kako se tačno zove taj dezodorans?

 

Herbelan maska od Diksona nema silikone. To je ovo, 500ml je oko 550-600 dinara:

 

param55_32578_pb64.jpg

 

Ova maska je ODLICNA. I Structur Fort ampula od Diksona (110 din.) nema silikone a to je jedna od najboljih stvari koje sam ja stavila na kosu a probala sam stvarno svasta... Dikson mozes da kupis u radnjici na kraju Balkanske ulice.

 

Btw, ja uopste ne bezim od silikona.. naprotiv ;>

 

ps - evo ovde moze da se naruci Sante kakao buter: http://prirodnakozme...eFace&Body.html (e sad, ako bas trazis nerafinisani, ne znam da li toga ima kod nas uopste)

 

Babo, ajde prepiši sastojke ako je imaš kod kuće, zanima me da li bih mogla da je koristim :D

 

Inače, u Cvrletu je ta maska skoro 1.000 dinara. Kako je moguće da je toliko manja cijena u toj radnjici :confused:

 

Što se tiče tog Sante butera. Vidjela sam ga i probala u Maslini. Ok je, ali to je, bre, bezobrazno skupo!!! Za te pare možeš kupiti kg butera.... Dala sam adrese apoteka koje prodaju buter za cca 300 dinara - 300g. Ne mogu sada naći, na prethodnim je stranama :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko korisnih informacija od Koko.. :)

 

hm, nema više tog dezodoransa na sajtu :icon_ne: nije valjda da su ga počistili...

inače bio je iz ove kolekcije , proizvođač Thursday Plantation i etiketa je bila slična kao na ovom balzamu-ulju za kosu:

806.jpg

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosila sam Herbelan pre dve nedelje i bacila kutiju tako da nemam listu sastojaka :( Kad sam ja poslednji put kupovala (pre cca 6 meseci), bila je ta cena, ne mogu da verujem da su ga toliko poskupeli... Ali proverite u Balkanskoj, bolje nego kod Cvrleta. Ima i pakovanje od 250 ml.

 

Moja je kosa vrlo suva i ostecena ali uspela sam da u poslednje dve-tri godine napravim solidan napredak i da izgleda koliko-toliko normalno :) Za one koji se feniraju/ispravljaju kosu preporuka za Kerastase Nectar Thermique, to mi je otkrice godine :>

 

Kokopeli, vidjala sam tvoje slike, imas perfektnu kosu, cini mi se da tebi balsam maltene i ne treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajlin, ja sam izjednačila boju sa prirodnom (ili bar skoro), samo mi je ipak izbledeo indigo prošli put pa sam ponovila. Nadam se da ovog puta neće. Prestala bih da se farbam jer imam poneku sedu pa mislim da je lakše sada pustiti prirodnu boju nego kada bude drastična količina sedih.

 

Ali, poenta mog posta je, ako želiš da kosu toniraš da ne bi bila šarena, dokopaj se Lush caca noir boje, prirodna je i zdrava za kosu...

 

...jedino što se indigo nekim ljudima ne ispira i ne bledi, ali ako gadjaš svoju boju, to i nema veze.

 

(solidarišem se sa šarenom koleginicom, ja sa pizdela dok se nisam malo izjednačila...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosila sam Herbelan pre dve nedelje i bacila kutiju tako da nemam listu sastojaka :( Kad sam ja poslednji put kupovala (pre cca 6 meseci), bila je ta cena, ne mogu da verujem da su ga toliko poskupeli... Ali proverite u Balkanskoj, bolje nego kod Cvrleta. Ima i pakovanje od 250 ml.

 

Moja je kosa vrlo suva i ostecena ali uspela sam da u poslednje dve-tri godine napravim solidan napredak i da izgleda koliko-toliko normalno :) Za one koji se feniraju/ispravljaju kosu preporuka za Kerastase Nectar Thermique, to mi je otkrice godine :>

 

Kokopeli, vidjala sam tvoje slike, imas perfektnu kosu, cini mi se da tebi balsam maltene i ne treba :)

 

Hvala, mada mi nije toliko dobra. Imam suve krajeve, rekao mi frizer, a makar ne pucaju toliko... Zato te i pitam, zbog krajeva, masku samo na njih i stavljam...

 

Vidjeću u toj radnji u Balkanskoj, pročitaći sastojke, pa javljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog, prednost puštanja svoje kose tj nefarbanja je ta što ne morate da koristite nikakve maske kondicionere i ostala gomna manipare. Zdrava kosa i zdrav skalp pre svega :da:

Couldn't agree more :da:

Definitivno mi ne treba balzam odkad se ne farbam (sad ima tacno godina :D ) Da ne pominjem kako mi je kosa znacajno kavlitetnija na dodir.. Ma sede su seksi. Ajlin, ako nisi videla moj odgovor ono je bio photoshop :P

 

Kako mislihs jak? Meni je onaj sa sandalovim uljem fantastican.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas probao depilaciju koncem?

Citala sam dosta o tome sad malo pogledala i klipove.

U sustini prirodnije od ovoga ne moze biti :)

Kazu da dlake ne urastaju, ali se uglavnom koristi za male povrsine tipa obrve i brkcici :D

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...