Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

 

 

edit: DF, sad vidjeh da ne uzimaš ajurvedski šampon već Fitomil. Bolji je ajurvedski ako uzimaš Brahmi ulje. Preporučuje se da se ulje drži čitavo veče i ujutru kosu opereš tim šamponom. Meni je kosa fenomenalna posle takvog tretmana.

Ja necu da kupujem ajurvedski sampon dok ne istroshim ove sto ih imam. Mada u kombinaciji sa Brahmi uljem, perem kosu jednom u 3-6 dana i to samo jednom samponiram, regenerator mi vise ne treba, kosa se ne mrsi, nije masna niti vise imam peruti a krajevi su odlicni. Trenutno uz ulje koristim Head And Shoulders :haha: :haha:

 

 

Nego, jel ima neka preporuka za mleko za telo za osetljivu kozu? Ulje mi je previshe masno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje ili šampon? :D

 

Na skali od 1 do 10 (meni) ulje miriše 6, a šampon 3-4 ali posle pranja kosa na skali od 1 do 10 miriše do max. 3, ne osjeća se, čisto onoliko da ti da određenu svježinu. Ako uporedimo bilo koji sls šampon i ovaj, sls šampon se nakon pranja osjeća min. 5.

 

 

edit: upade mi Ajlin ka' iz vedra neba.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje iz vedra neba nego baba iz bune :P

 

Tebi je 3? Meni je 2 po jačini.

 

 

Najviše se grozim kod industrijskih onog osećaja da sam u stvari samo zamazala teme i kosu tj nisam zaista oprala :haha: ne mogu da pobegnem od tog osećaja čak ni ako se prevarim pa stavim onaj kondicioner iz farbe. Moram to da bacim, ne znam šta mi je, povremeno neki đavao uđe u mene i onda stavim to sranje pa se posle nerviram što mi se odmah sutradan kosa zamastila. :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... ali dobro, predpostavljam da to traje desetak minuta, pa se baš upije u kožu...

 

Ne znam, mene brine miris, ne volim jake mirise... ali probaću jednom pa kud puklo da puklo.. samo da stignem da ga kupim.

 

Da li ga beše ima i u Lili parfimerijama ili samo u onim makrobiotika radnjama tipa Maslina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ispaljivaču :) dobićeš detalje o tome gde i kada da se nacrtaš neće ti biti oprošteno ako ne dođeš jer su se mnoge stvari desile i tek će da se dese pa će ti posle biti žao. Sve ćemo ti potanko ispričati!

 

Aj da ne oftopičim više. Sprem se za alhohol ;)

 

 

Ontopik: Da li je neko nekada probao da pere glavu sa ceđi?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceđ je prema mojim saznanjima rastvor sagorelog pepela, sakupljenog iz ognjišta. Time je (pre nego što je šampon postao opšte dobro) ranije prana kosa.

 

 

E sad: mislim da mora biti od drveta pepeo, samo ne znam tačno od kog, niti kako se pravi.

Edited by Ајлин
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sad me vec zabrinjavate. Sledeca je kravlja balega, to rade u Africi. Bilo na diskaveriju.

Kapiram da danasnja kozmetika ima previshe djubreta i da je generalno stetna, ali pitanje je koliko su sva ta prastara sredstva smislena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceđ je prema mojim saznanjima rastvor sagorelog pepela, sakupljenog iz ognjišta. Time je (pre nego što je šampon postao opšte dobro) ranije prana kosa.

 

 

E sad: mislim da mora biti od drveta pepeo, samo ne znam tačno od kog, niti kako se pravi.

 

Ahhh, da pominjala mi je neko drvo. Valjda ono što su goreli u pećima, šta tu sad ima...

 

 

Ok, sad me vec zabrinjavate. Sledeca je kravlja balega, to rade u Africi. Bilo na diskaveriju.

Kapiram da danasnja kozmetika ima previshe djubreta i da je generalno stetna, ali pitanje je koliko su sva ta prastara sredstva smislena.

 

Ja bih to sve probala, kao što se oni iz Svibora oblače u aljine i nose mačeve.

Što da ne...

 

 

Klin se klinom izbija... iliti... Prljavštinu speri prljavštinom.

Ne znam da li je to istina oko ceđi, ali znam, dok si na kampovanju, i ako nemaš sapun, mogu se oprati ruke zemljom u potoku. Maltene ko sapun. ;)

 

Glina skida mast :da:

 

Potpuno ste me dekoncentrisali, htela sam da kažem da sam probala Argan ulje, i da je stvarno dobro...

 

Lagano i jako se brzo upije, jako je hidratantno.

 

Možda ga kupim, za lice, mada mi je shea odličan kada duva vetar i tako jer je ipak masnije.

 

Ne troše mi se pare trenutno :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ontopik: Da li je neko nekada probao da pere glavu sa ceđi?

 

s tim jos ne, ali sam prala kosu crnim domacim sapunom (izgleda, onako, na govno, i slicnog je mirisa). cinjenica jeste da mi je kosa bila prelepa posle 2 meseca koriscenja tog sapuna (tada je jos bila do pola ledja, prirodna boja). to mi je preporucio jedan lekar, posto sam alergicna na mnoge sampone i regeneratore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se meće sve u taj sapun?

 

sastav mu je slican domacem belom spaunu, daklem: svinjski loj i slicne gadarije. ako se dobro secam, jedina razlika izmedju belog domaceg sapuna i crnog jeste da je beli natrijumov (tj u pravljenju se koristi masna soda), a crni kalijumov (umesto natrijum-hidroksida se koristi kalijum-hidroksid).

oba sapuna su dobra i za pranje vesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...