Jump to content

Kako smestiti komp?


bezlichni

Recommended Posts

Dakle, zavrzlame oko kompa. Stolovi, stolice, police za diskove itd.

Kako sve to upakovati da sve stane a da zauzima sto manje prostora i da lici na nesto.

 

Vecina stolova koji se prodaju su em ruzni, em nepraktichni.

A ima onih jako praktichni koji su ruzni do bola. Cesto je smestiti stampach visoka cena ( ne mozes da stanvis ni kafu nsta slichno.

PRotnuti kable je i na onim praktichnim jebena stvar. Posto nijedan dizajner tih stolvoa se nije setio da napravi rupice, ili jedan deo koji malo ulazi da mozes da protnes kabli a da ga ne prekljci zid.

O onim glupim stalcim za izvlacenje tek necu da pricam.

Super su oni kada je sto 50% za komp a drugi deo mozes da koristis za sveske, knjige itd....

Ali kada je monitor 70 % za komp, 30 % za stapampach i ako si srecan 10 % za solju kafe caja ili sta vec sto ces vrlo verovatno da prospes.

(bitno da ti uvale neke raspad fioke )

 

Dalje, Drzaci za monitore, jako super stvar, bar mi deluje. Koliko para, preporuke? Itd. ( Sto drzati monitor na stolu).

 

Itd.. .sta vam padne napamet, deo je namestaja, a sluzi za komp nek dodje ovde.

 

A moze i stolice. Posto jelte nemamo zivot vecinu svojih sati provodimo po tim stolicama. Kako smestiti svoje cenjeno dupe dok solis pamet i prasis pwnove po forumu.

 

msm, da je stvar zgodna and neophodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi stolovi za komp su debilni,jer nemozes da stavis stereo zvucnike(sto bi ovde na forumu svi trebalo da imaju) niti da imas imalo prostora,najbolje ti je da ti neko napravi to ti makar u krusevcu nije skupo,najveca fora je kod ventilacije ili u onom delu gde stoji kuciste...Znaci slobodno pozadi stavi vece rupe da moz da guras ruke...rekoh ruke.. A sa strane kad busis rupe gledaj da ti ne budu u istoj ravni nego jedna dole ,a sa druge strane gore jer tako bolje ventilishe vazduh(fizika ovono)Da i jako je bitno ako pravis neke fioke trazi sa hefele klizacima posto svi drugi su veoma ogranicenog vremena trajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi stolovi za komp su debilni,jer nemozes da stavis stereo zvucnike(sto bi ovde na forumu svi trebalo da imaju)

 

jesu debilni ali ne zbog stereo zvucnika. :)

Nije svako ovde muzicar. Vaistinu jesu kvalitetni, ali postoje mnogo bolja resenja za zvucniek od komp stolova.

 

niti da imas imalo prostora,najbolje ti je da ti neko napravi to ti makar u krusevcu nije skupo,najveca fora je kod ventilacije ili u onom delu gde stoji kuciste...Znaci slobodno pozadi stavi vece rupe da moz da guras ruke...rekoh ruke..

Ja sam razmisljao o stavljanju "rama" tamo gde je kuciste. Znaci samo okvir.

A sa strane kad busis rupe gledaj da ti ne budu u istoj ravni nego jedna dole ,a sa druge strane gore jer tako bolje ventilishe vazduh(fizika ovono)Da i jako je bitno ako pravis neke fioke trazi sa hefele klizacima posto svi drugi su veoma ogranicenog vremena trajanja

 

Po meni je idealno da se napravi kratak sto, toliko da moze da stavimo noge ispod njega, monitor da se zakaci za zid, kao i zvucnici. Postoje nosaci za to, nisu mnogo skupi a mnogo bi manje mesta zauzimalo i praktichnosti dalo celoj prici. Ai lepo je.

Edited by King Diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imm veliku sobu i veliki sto za komp na kome stoje 2 19CRTa bez da se guraju, ima mesta i za svesku i za mini liniju.... Jedino visina ne valja, ne mogu da se podvucem stolicom pod sto jer stolica ima one naslone za ruke, pa cu ceo sto podici nekim daskama za par cm.

Inace divim se ljudima koji mogu da smeste sve sto im treba na mali sto i da to lici na nesto. Ja ne umem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imm veliku sobu i veliki sto za komp na kome stoje 2 19CRTa bez da se guraju, ima mesta i za svesku i za mini liniju.... Jedino visina ne valja, ne mogu da se podvucem stolicom pod sto jer stolica ima one naslone za ruke, pa cu ceo sto podici nekim daskama za par cm.

Inace divim se ljudima koji mogu da smeste sve sto im treba na mali sto i da to lici na nesto. Ja ne umem.

 

Ja sam uspeo. I cak mi veliki sto....Trening jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vecito sve razbacano po stolu oko monitora. Sredim to, bude ok 2 dana maksimum, i onda opet. Diskovi, slusalice, fles memorije, kljucevi... Inace imam neki kastom mejd sto za komp, burazer pravio - tako da je manje-vise praktican. Slikacu kad sredim ovaj nered. :da:

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha meni to nikad ne bih bio problem,da meni stigne novi komputer u kucu i sve bi bilo rijeseno :)

salim se

meni je uvijek uredno,imam zvucnike pored monitora,slusalice,cds,nije mi veliki ali sve stane,ma moze coek samo kad se organizuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je komp na stolu, obican sto, sa sve kantom(kucistem) i stampacem, ok, minus stampac, otislo u kurac. Ima mesta i za standardni I/O. Iznad stola polica za knjige. I to dva komada, jedna manja, jedna veca. Na vrhu jedne jedan, na vrhu druge drugi zvucnik. Sto je veci, moze dvoje da stane. E sad, ovo lepo zvuci ali je uvek totalni jebeni apsolutni haos :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje rešenje? Laptop :mhihi: što manji

 

 

Šalim se. Evo nekih zamisli, inspirisano sestrinom sobom:

 

19+" tft staviti na zid nečim ovakvim, ili još bolje okretnom varijantom:

9004159_1.jpg

 

Kućište pribiti uza zid i najbolje postaviti na točkiće.

A tastaturu kad je koristite, na ovakav stočić koji je sklopiv:

16991_PE101320_S3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vecito sve razbacano po stolu oko monitora. Sredim to, bude ok 2 dana maksimum, i onda opet. Diskovi, slusalice, fles memorije, kljucevi...

nema svrhe,sta god pokusavao svinjac se nekako stvori posle sat vremena.

:haha:

Smesno je jer je istina, kod mene isti slucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje rešenje? Laptop :mhihi: što manji

 

 

Šalim se. Evo nekih zamisli, inspirisano sestrinom sobom:

 

19+" tft staviti na zid nečim ovakvim, ili još bolje okretnom varijantom:

9004159_1.jpg

 

Такве ствари су перфекција. Гледао сам силне те држаче за зид и све су похвалне.

Ја сад организујем са ортаком да изрежем код његовог ћалета узак сто ширине кућишта и да купим држач неке врсте за монитор.

 

091008-002.jpg

2 CRTa, zracenje za sve pare :D

 

ВИЊАК!!!!!!!!!!!!!

 

nekad sam se trudio, ali sam vremenom prestao da pravim red. nema svrhe,sta god pokusavao svinjac se nekako stvori posle sat vremena. jos kad prospem kafu na tastaturu ili neke papire...

 

Мој астал за то има решење. Мислим за кафу и слично. Фоткам га данасжсутра кад ме не мрзи па ћу да вам покажем моју тренутну солуцију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaš šta je najbolje kad držiš monitor na držaču? Osim ekstra prostora na radnoj ploči koji ti se odjednom otvori pa ne mož' da se snađeš prvih nekoliko minuta :haha:

 

Gledaš nešto u visini očiju i vremenom čovek izgubi onu kompjuteraško-kromanjonsku pogrbljenost i pognutost glave. I prestane da te boli kičma od budibogsnama sedenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...