Jump to content

Kako smestiti komp?


bezlichni

Recommended Posts

moj sto za komp nije los uopste. ima uzdignuce (ili kako god se to zvalo) za monitor, i sada kada imam ovaj tanak skroz je ok. ima sa leve strane dole mesto za kuciste i zicanu policu za cdove, a sa leve mi stoji vufer i ima jos mesta ispod za nesto. samo mi zvucnici i mis stoje na radnoj povrsini, a tastatura se standardno izvlaci.

K'o sto neko rece, uvek ima krsa na njemu, ali dobro, imam mesta da ucim tu ako treba (a treba xD) ili za sta vec hocu, naravno ako prethodno sklonim sav krsh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj sto za komp nije los uopste. ima uzdignuce

Table erection :lol:

Baj d vej, za sto nije los? :haha:

 

edit: kuruze, kakva je to posebna soba za comp? Ono kao trpezarija, kupatilo i tako te stvari. Spavas u spavacu, boravisu u dnevnu, ides na komp u kompjutersku, gledas TV u televizorsku isl :)

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: kuruze, kakva je to posebna soba za comp? Ono kao trpezarija, kupatilo i tako te stvari. Spavas u spavacu, boravisu u dnevnu, ides na komp u kompjutersku, gledas TV u televizorsku isl :)

:haha:

Spavam u svojoj u potkrovlju, TV gledam u dnevnoj u prizemlju, računar je sobi pored moje, vežbam u burazerovoj... Sve ima svoje mesto. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se stola tiče, sklepaš 3 daske i cepaj. :haha:

 

Zezam se, u početku sam stavljao monitor i ovaj sitniš na najšugaviji ono kao trpezarijski sto (70x60 + 2 manje ploče što se izvlačie sa strane, ali je malo nestabilno kad se izvuku), kućište mi stajalo na nekoj kul klupici pored, ta konfiguracija mi je bila problematična jer mi je dotični sto bio kao radni pre kupovine kompa, a nije ostajalo prostora da se uz monitor i ostalo stavljaju sveske i slično, tako da posle nekog vremena uzeh neki socijalni kompjuterski sto, glavna ploča 90x45 (na njoj su monitor i kućište, sa dovoljno mesta između), ispod ploča na izvlačenje za tastataturu i podlogu za glodara (gotovo u mm se uklapaju za komotan rad), doduše ima sa strane fiksirana manja ploča, iznad prostora za kućište, ali ne odgovara mi da tu stavim miša pa koristim za neke diskove i sitnice. Sa leve strane prostor za štampač recimo, ali pošto ga nemam, tu je moja muzejska linija, jedan zvučnik dole ispod linije, drugi na ovom prostoru za kućište dole desno (stereo from downunder :haha: ). Neko se žalio na to kako da uglavi kablove, ja sam lepo odmakao sto 20ak cm od zida, tako da ima dovoljno prostora i za njušku monitora i za manevrisanje kablovima.

    __________
   |_______|__|
___|       |  |
|   |       |  |
|___|       |__|

 

 

Za prostor nema frke, život u zapizdini ima svoje draži, recimo živiš u kući u kojoj je svaka soba 4x4 (metra, ne vuča na 4 točka). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pazario odavno ovaj sto u Formi ideale. 4500 dinara koliko se sećam... Ugaona varijanta i prostora kol'ko oš... Ovaj mentol obožava da se namesti pred monitor kad ne obraćaš pažnju na njega, a posebno kada je gladan :zeleni: Inače soba mi je 6x5 metara pa i ne zauzima mnogo prostora, a video sam isti sto i u manjim sobama i lepo izgleda i štedi prostor...

 

S.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg uzmes crnu verziju :D Inace ima bolji sto za kompove u FI, ima i za misa na izvlacenje plus nije tako neupotrebljivo zaobljen.

Meni sad jedan komp stoji u dnevnoj na komodi za TV, povezan na TV a drugi mi je u spavacoj, na podu. Imam neki uber fensi stakleno-celicni sto koji ima nosac za kuciste ali je ovo moje predebelo i previsoko jbg. Nekako cu da odbacim taj deo, samo smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče svi ti "praktični" kompjuterski stolovi su najnepraktičnija stvar na svetu. Govno ko govno, samo se rasklapa.

Ja sam uvek za varijantu obične ogromne drvene daske, najobičnijeg stola i definitivno mi je tako najudobnije za rad.

Slavski sto - taj rad. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni za brdo karamela ne bih stavila crni nameštaj gajbi.

 

@Elf - negde si u pravu.. najbolje rešenje je uštemovati 2,5 cola fosnu između neka dva zida , lepo izlakirati , staviti soklu (na sto, da, da! lakše se čisti) i eto ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je taj, ugaoni. Samo me nerviraju njihovi socijalni materijali. Univer u boji trešnje :puke:

 

Svaki kompijuterski sto se pravi od iverice. Ili kako ti kazes socijalni materijal. Ne razumem sta si htela ovim da zboris?

 

Što se mene tiče svi ti "praktični" kompjuterski stolovi su najnepraktičnija stvar na svetu. Govno ko govno, samo se rasklapa.

Ja sam uvek za varijantu obične ogromne drvene daske, najobičnijeg stola i definitivno mi je tako najudobnije za rad.

Slavski sto - taj rad. :haha:

 

Ja sam imao neku takvu varijantu samo nije slavski nego kancelarijski veliki. Ono tipa dugacak 2 metra, sirok metar i tako. ne znam tachne dimenzije ali je ogroman, mogao je ko krevet da mi sluzi. Evo sad mi stoji ispod kreveta jedva sam ga spakovao morao sam da ga uklonim jer mi je soba mala za takve sheme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Rucno napravljena bela ugaona polica gde stoji monitor sa diskovima i malim zvucnicima, a radni sto postavljen paralelno sa zidom, a iznad stola, malo vise od one police gde je monitor jos jedna polica za sitan inventar. Kuciste je na podu pored stola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ga stavi na nešto, nakuplja se daleko više prašine unutra ako je baš na podu nego ako je makar 10ak cm iznad.

 

 

Inače, najviše se isplati raditi sto za komp po meri, možda deluje skuplje ali na duže staze rešava sve probleme. Samo ga treba prvo dobro osmisliti.

Za početak shvatih da nema poente stavljati fioku za tastaturu kad je ionako non stop koristim, a ako je sto dovoljno velik, može taman da stoje i sveska i knjiga pored tastature bez da se guraju. TFT monitori pomažu celu priču, dok sam imala ogroman radni sto mogla su dva CRTa da stoje na njemu bez da se guraju plus je bilo mesta... Srećom CRTovi su sad istorija, što ne znači da na stolu ima manej krša nego inače :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komp stoji na profi radnom stolu starom 50 godina :mhihi: Niti jedan kompjuterski sto mi nije odgovarao zbog te fioke za tastaturu, imam Logitechovu G15 tastaturu, koja ima dodatne tastere sa strane, tako da je dosta duža od obične, a ima i media deo sa malim monitorom, pa je i šira. Tome dodaj miša sa ogromnom podlogom i nema sile da sve to stane u fioku. Dalje, kućište od nekih 18kg prazno xD Jednostavno, noviji kompjuterski stolovi ne idu u korak sa novijim računarima, ili bar u korak ne idu oni koji se mogu pazariti za neku razumnu količini novca, pa eto, možda bolje radni sto, na kome se može i učiti, u nekoj hipotetičkoj situaciji :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...