Jump to content

Najbolji i najgori albumi u 2009. godini


Guest Sha

Recommended Posts

Megadeth je, što se mene tiče, jedan od najjačih heavy metal bendova svih vremena, a da li će ga neko svrstati u čisti thrash ili nešto drugo, ne zanima me. Postoji jako puno žestokih heavy, speed i power bendova koji u sebi imaju thrash primese, ali imaju i dovoljno melodije, što ih u mojim ušima razlikuje od bendova kao što je Slayer.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i u okviru jedne podžanrovske odrednice ima bendova koji se međusobno mnogo razlikuju, pa opet pripadaju istom podžanru. Meni samo nije jasna jedna stvar. U "moje vreme" pod speed metalom se podrazumevao brzi thrash. Danas vidim da se i bendovi kao što su Helloween i Blind Guardian svrstavaju u speed metal.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i u okviru jedne podžanrovske odrednice ima bendova koji se međusobno mnogo razlikuju, pa opet pripadaju istom podžanru. Meni samo nije jasna jedna stvar. U "moje vreme" pod speed metalom se podrazumevao brzi thrash. Danas vidim da se i bendovi kao što su Helloween i Blind Guardian svrstavaju u speed metal.

 

Mislim da je logičnije da je speed brzi heavy. Thrash bi trebalo da je po default-u brz, s tim što i u njemu, kao u svakom pravcu, ima i sporijih pesama.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je logičnije da je speed brzi heavy. Thrash bi trebalo da je po default-u brz, s tim što i u njemu, kao u svakom pravcu, ima i sporijih pesama.

Pa pazi, nije svaki thrash brz. Ok, tebi je Megadeth heavy, ali po meni, Megadeth je upravo primer thrasha koji nije brz.

 

Ista logika koju imaš, da je speed brzi heavy, može da se primeni i na thrash. Speed je brzi thrash, jer u početku, ni thrash nije bio toliko brz kao speed. Bio je brži od heavy-ja, ali kad su se pojavili još brži bendovi, jednostavno se nametnulo ime speed. Sa ove vremenske instance, možda bi i moglo da bude kako ti kažeš, pošto su se u međuvremenu pojavili i novi podpravci, ali u početku definitivno nije bilo. Kažem ti, ranije Helloween i Blind Guardian niko živ nije nazivao speed metlaom. Da ne kažem, smejao bi ti se neko da si pre 10 godina to rekao. Ne mislim lično tebi, nego bilo kome ko bi to rekao. Ja sam tek pre možda godinu dana video na netu da speed više nije speed. Mada, danas je granica između podžanrova veoma tanka, pošto su mnogi bendovi u svoju muziku uvukli uticaje drugih podpravaca.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini se u stvari da se granica između treša i spida pobrisala, jer malo je bendova koji praše preko neznamtijakoliko udraca u minuti ceo album tj opus, što bi ih činilo "čistim" spidom... a da se ne mogu svrstati u neki drugi pravac na primer u kor.

 

Hoću reći spid je nestao tj povukao se u drugi plan u korist treša. Za mene, ova dva pojma označavaju istu vrstu muzike samo je spid 111, tako otprilike

 

 

 

On topic:

 

 

 

Moja formirana lista nd 28.11.

 

Artillery

Hourglass

Time's Forgotten

Arcane

While Heaven Wept

 

 

 

 

edit: greške u kucanju :P

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propo priče o podžanrovima, mene je najviše zbunjivalo to što se pod power metalom u Evropi podrazumeva jedno, a u Americi nešto sasvim drugo. Znate ono, Blind Guardian/Nevermore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini se u stvari da se granica između treša i spida pobrisala, jer malo je bendova koji praše preko neznamtijakoliko udraca u minuti ceo album tj opus, što bi ih činilo "čistim" spidom... a da se ne mogu svrstati u neki drugi pravac na primer u kor.

 

Hoću reći spid je nestao tj povukao se u drugi plan u korist treša. Za mene, ova dva pojma označavaju istu vrstu muzike samo je spid 111, tako otprilike

 

U principu, došlo je do fuzije između speeda i thrasha, jer je granica između ta dva pravca ionako bila neznatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obično koristim odrednicu heavy/speed da razdvojim žešće i brže heavy bendova (Grave Digger, Rage, Paragon...) u odnosu na klasične heavy bendove. Inače, tačno je da je izvorni speed nalik thrash metalu (Exciter, Agent Steel...). Danas u speed trpaju sve što je brzo, a ne mogu jasno da ga svrstaju u heavy, thrash ili power, sa čim se mnogi ne slažu. Recimo, Weikath iz Helloween-a se ljuti što kažu da je Helloween na prvom albumu bio speed. On smatra da su od početka imali melodičniji zvuk i da su bili power.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...