Jump to content

Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows


Recommended Posts

Sopor ne nastupa uzivo. To je projekat jednog SheMale lika koji je pocetkom osamdesetih pusten iz ludnice. Pravi muziku sam kod kuce u svom studiju. Do sada ima skoro 15-tak albuam a tek od skora je poceo da izbacuje i neke video klipove. Stajaznam, nije sve slusljivo ali definitivno preporucujem onaj dupli CD "Dead Lovers' Sarabande " kao i "Songs From The Inverted Womb ". Lik se pali na baroknu muziku a sa strane ima jos projekata koji uglavnom ukljucuju neku istocnjacku folk muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma sve je to reklama, najverovatnije nije ni bio u ludnici.

 

pa naravno. :) Inace postoji i prica da je u ludnici snimao koristeci papuce i udarajuci o metalni krevet. Kako da ne! Eno, Satan Panonski se u grobu prevrce i pali.

Edited by oNe

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 10 months later...

ja volim medieval i istočnjačku miziku i neofolk i eksperimentalnu muziku ali ovaj čova je bolestan...kapiram ja estetiku ružnog ali stvarno je preterao...ne mogu tačno da odredim šta mi smeta u njegovoj muzici, ali jednostavno imam osećaj da je "###ban sto posto, posebno u glavu...ima bre sasvim OK transvestita iz te branše (Antony and the Johnsons, recimo, pravi sasvim OK muziku, tu je i Baby Dee koji je radio sa Currentima i sl.), gejeva ima takođe normalnih , tipa Daglas iz DIJ...ali ovog treba skloniti sa scene pod hitno :da::da::da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjuza je dobra, ali ne verujem da je takav zbog publiciteta, jer, ko bi mu bio ciljna publika? Jednostavno je cudan, citala sam neke intervjue gde govori o svojoj muzici uporedjujuci je sa nekim svetlim zracima u sobi (nesto apstraktno), pa kao zivi u katakombama sa jednim slugom pa se šuška da mu je on ljubavnik... Ma...

 

Omiljeni albumi Dead Lover's Sarabande 1 i 2. Najmelodicnija i na prvo slušanje pesma The Sleeper.

 

Ne ulazite na oficijelni sa ukljucenim zvucnicima :) Grozno krestanje pticurina... doduse, nisam ga davno obisla, mozda su nesto izmenili :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Ovo je remek delo! Annin glas je mekši, mnogo lepo je sve uklopljeno, ima dosta kineske muzike. Pesme pred kraj albuma podsećaju na ranije radove. Odličan, upravo uživam :meshuggah:

 

Video snimljen u poljima kukuruza. Fantastična naslovna pesma.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...