Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

Uskoro ce nam stici i ovaj film

Najavljuje se pompezno, kao prekretnica u svetu 3d tehnologije...

Kamerun je za sada svojim filmovima izgradio sebi zavidnu reputaciju, videcemo da li ce nastaviti istim kvalitetom...

 

Evo za pocetak OST, meni se svidja, savrsen je za neku knjigu, mada filmske muzike na ovu foru ima jako puno...

 

VA - Avatar (Music From The Motion Picture) OST-2009-DOH

 

41KuN3vaBwL._SL400_.jpg

 

Artist...: VA

Title.: Avatar (Music From The Motion Picture)-OST

Genre........: Soundtrack

Label.: Atlantic

Source.......: CDDA

Encoder......: Lame 3.97 -V2 --vbr-new

Quality......: 182kbps avg / 44.1KHz / Joint Stereo

Release Date.: 2009-12-10

Store Date...: 2009-12-15

 

Tracklist

---------

01. James Horner - You dont dream in cryo. .... 6:09

02. James Horner - Jake enters his avatar world 5:24

03. James Horner - Pure spirits of the forest 8:49

04. James Horner - The bioluminescence of the night 3:37

05. James Horner - Becoming one of The People Becoming one with Neytiri 7:43

06. James Horner - Climbing up Iknimaya - The Path to Heaven 3:18

07. James Horner - Jakes first flight 4:50

08. James Horner - Scorched earth 3:32

09. James Horner - Quaritch 5:01

10. James Horner - The destruction of Hometree 6:47

11. James Horner - Shutting down Graces lab 2:47

12. James Horner - Gathering all the Navi clans for battle 5:14

13. James Horner - War 11:21

14. Leona Lewis - I See You (Theme from Avatar) 4:20

 

Release notes:

 

Atlantic Records has announced the upcoming release of AVATAR Music From The

Motion Picture Music Composed And Conducted By James Horner the official score

album companion to 20th Century Foxs hugely anticipated 3-D sci-fi

action-adventure. The album, which features music composed and conducted by

Academy Award-winner James Horner (Titanic, A Beautiful Mind, An American Tail),

will be released physically on December 15th. Avatar arrives in theatres

everywhere on December 18th.

 

Written and directed by Academy Award-winner James Cameron (Titanic, Aliens, The

Terminator, Terminator 2: Judgment Day, True Lies, The Abyss), Avatar takes us

to a spectacular new world beyond our imagination, where a reluctant hero

embarks on a journey of redemption and discovery as he leads a heroic battle to

save a civilization. Cameron first conceived the film 14 years ago, when the

means to realize his vision did not yet exist. Now, after four years of actual

production work, Avatar delivers a fully immersive cinematic experience of a new

kind, where the revolutionary technology invented to make the film disappears

into the emotion of the characters and the sweep of the story.

 

Avatar stars Sam Worthington (Terminator Salvation), Zo Saldana (Star Trek),

Michelle Rodriguez (Lost, Fast & Furious), and Sigourney Weaver (Aliens, Galaxy

Quest). The film is produced by James Cameron and Jon Landau.

 

 

Enjoy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu hvala za ovo! inace evo malo spoilera (koji i nije bas spoiler osim na kraju..mada se za to znalo tj pretpostavljalo) sa svetske premijere:

 

 

Danas bila svjetska premijera Avatara u Londonu, gdje ga je 3.000 ljudi gledalo u 3D.

 

Prve kritike filma su gotovo isključivo krajnje pozitivne. Ljudi koji su gledali premijeru, među njima i režiser Distrikta 9 Nil Blomkamp, tvrde da su svi neistiniti mitovi - počev od toga da 3D izaziva mučninu, do toga da se film svodi na specijalne vizuelne efekte - razbijeni.

 

Film je ocjenjen kao strahovito realan, izgledajući kao da su posmatrači stvarno tu i uklopljeni u radnju na Pandori. Pohvaljeni su glumci, pogotovo Vortington i Zaldana. Film je opisan kao fantastičan gotovo na svakom polju - emocionalna veza koja se ostvaruje sa likovima je gotovo u potpunosti autentična, tako da mnogim osobama suze išle na oči (kao i Sigurni Viver koja je ranije odgledala film), a finalna epska borbena scena, koja traje čak (po mom mišljenju isuviše) dugih 20 minuta, je proglašena perfektnom u svakom smislu.

 

Avatar očekuje Oskara za najbolji film i Zlatni globus za najbolji film i najboljeg režisera. Po završetku prikazivanja i analizi prvih utisaka sa premijere, Kameron je službeno potvdio, vrlo radosno i smijući se, da će 'definitivno biti Avatar 2 i Avatar 3'. Kritičari tvrde da postoji vrlo velika šansa da Avatar i obori Titanikov rekord od 1,8 milijardi dolara zarade i osigura Kamerovo mjesto na prestolu filma.

 

 

P.S. Mora da sam blesav...ali gde je pesma koja ide pri kraju trailera za avatar???

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za tu pesmu...

Ovakve kritike me bas odusevljavaju, volim ja efekte i epske bitke, ali najvaznija mi je uvek bila prica, ako je ona losa sve postaje bljutavo (citaj: Transformersi i hiljade drugih)

Ali od Kameruna se i ocekivalo samo najbolje...

Jedva cekam da dodje i kod nas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pet puta sam preslusao sve pesme i nema je!! WTF ?!?! ceo ost sam cekao zbog te pesme!

http://www.youtube.com/watch?v=cRdxXPV9GNQ

pocinje od 2:20

EDIT: muzika iz trailera uopste nije ona iz filma nego iz filma "island"..tj samo neki delovi a za tu od 2:20 nemam pojma :(

I ja dosta ocekujem od ovog filma...pravac kolosej 18.decembra :D

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice u Koloseju tj Uscu (makar se nadam) ali posto je film radjen u Imax3d tehnici bice malo slabijeg kvaliteta posto Usce ima Xpand3d tehniku...ali nece preterano stetiti. Citao sam da je organizovana neka specijalna projekcija za novinare u drugacijoj 3d tehnici nego sto je Imax (ima ih jos 4-5) i da se ne gubi mnogo na 3d dozivljaju.

Evo jos malo spoilera:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GBGDmin_38E&feature=player_embedded

Edited by Ozziris
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije mislio na to, mislio je da mozes nesto da uradis da izgleda realno (kostimi, maske...) a mozes i kompjuterskom animacijom, ali koliko god ona bila dobra i dalje izgleda poprilicno vestacki i neprirodno... CGI ipak jos uvek ne moze prevariti covekovo oko-mozak, vidi se i iz ovog trejlera za Avatar

 

edit: sada vidim da ovo sto sam napisao nema ni malo smisla posto su i u Districtu alieni uradjeni sa CGi, ali jednostavno imaju realniju fiziku, kretanje... pa izgleda uverljivije...

Ove zivotinje iz Avatara (posebno ovi tigrovi ili sta vec) mi bas izgledaju lose...

Ali ajde videcemo, mozda ce se dosta promeniti kad stavimo te naocare :haha:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mislim da je greska u izradi onih trailera..trailer treba da prikaze samo sustinu price, a ne ko sto je ovde slucaj da pokaze 80% radnje, zapleta i delimicno raspleta. ko nije skontao sta ce se desavati u filmu onda stvarno! ovo je jedini film za koji bi rekao ne gledajte trailer!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije mislio na to, mislio je da mozes nesto da uradis da izgleda realno (kostimi, maske...) a mozes i kompjuterskom animacijom, ali koliko god ona bila dobra i dalje izgleda poprilicno vestacki i neprirodno... CGI ipak jos uvek ne moze prevariti covekovo oko-mozak, vidi se i iz ovog trejlera za Avatar

 

edit: sada vidim da ovo sto sam napisao nema ni malo smisla posto su i u Districtu alieni uradjeni sa CGi, ali jednostavno imaju realniju fiziku, kretanje... pa izgleda uverljivije...

Ove zivotinje iz Avatara (posebno ovi tigrovi ili sta vec) mi bas izgledaju lose...

Ali ajde videcemo, mozda ce se dosta promeniti kad stavimo te naocare :haha:

 

CGI moze da napravi cuda ako je covek znalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mislim da je greska u izradi onih trailera..trailer treba da prikaze samo sustinu price, a ne ko sto je ovde slucaj da pokaze 80% radnje, zapleta i delimicno raspleta. ko nije skontao sta ce se desavati u filmu onda stvarno! ovo je jedini film za koji bi rekao ne gledajte trailer!

 

Meni se cini, da bas naprotiv, gomila trailera ti pokaze 80% radnje.

 

Avatar nisam gledao, ali planiram ovih dana. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je savrsen!

 

U najmanju ruku, vizuelno sasvim sigurno jedan od najboljih filmova koje sam u zivotu gledao. Prosto nerealno dobro izgleda.

 

Duzina filma bi se mogla eventualno pomenuti kao jedina zamerka, preko 2 i po sata, da je kraci za nekih 20ak minuta, to bi bilo to.

 

Prica je sasvim ok, paralela sa svojevremenim unistavanjem indijanaca u Americi i te kako moze da se povuce, i funkcionise sve to, znaci nije prica losa, ali ponavljam - film vizuelno toliko dobro izgleda, da cak i da nema nikakve price, covek mora ostati pod utiskom.

 

Odlican doprinos SF zanru je ovaj film, plus preporucujem obavezno gledanje u 3D bioskopu, efekat je znatno konkretniji, jelte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jebote,ne znam za vas,ali mene je film potpuno odusevio.I efekti(koje obicno mrzim u poslednje vreme) i prica i kompletan ugodjaj tog famoznog 2D-a.Mislio sam da ce biti samo jos jedan od distrikata,transformersa i ostalih,a ispade u najmanju ruku revolucija.Ne znam kako da bilo sta drugo gledam .................samo toliko...gledao sam ga danas,odoh opet da ga gledam,i ne vracam se vise na forum dok ga ne napravite u 3D.Ajd zdravo. :mhihi::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...