Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

I daju popust na index ;)

 

Zavisi sta ocekujes od ovog filma. Ja - zabavu, neki filozofiju. Kontam da ce ovi drugi da se smore  :mrgreen:

 

Ja se jedino smorim u Uscu zato sto su im one fotelje jebeno nisko. Sta oni zamisljaju da ce im publika dolaziti samo iz Liliputanije. Pa kad pocne da ljulja fotelja napred, a noge ti se o patos sabiju i nije ti ni malo lepo. Stvarno kriminalan propust. Imati tako lep bioskop sa tako modernom tehnologijom, a postaviti sedista tako ocajno je stvarno za ne poverovati. :angry:

 

 

Gledao sam film od 2 sata i 40 minuta i toliko mi je to islo na k.... da zamalo da im jebem mamu maminu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje. :da:

Daju popuste uz indeks na sve projekcije, or...?

 

Na sve projekcije od ponedeljka do petka! Medjutim opet ponavljam da se Roda definitivno (i ne samo po mom misljenju) pokazala mnogo boljim bioskopom! Boje su dinamicnije, 3d malo vise prisutniji a zvuk makar 3x bolji! Ponedeljkom je karta 300 a inace 350 sto je samo 10 din skiplje u odnosu na usce sa studentskim popustom...pa kome nije cim da dolazi do banovog brda...

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sve projekcije od ponedeljka do petka! Medjutim opet ponavljam da se Roda definitivno (i ne samo po mom misljenju) pokazala mnogo boljim bioskopom! Boje su dinamicnije, 3d malo vise prisutniji a zvuk makar 3x bolji! Ponedeljkom je karta 300 a inace 350 sto je samo 10 din skiplje u odnosu na usce sa studentskim popustom...pa kome nije cim da dolazi do banovog brda...

 

Kakva su sedista? Da li treba da ponesem krace noge tamo ili ove normalne? Procitaj moj post gore radi objasnjenja. Ne bih zeleo ponovo da me bole noge 3 dana zbog jebenih budala koje su osmisljale bioskop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su sedista? Da li treba da ponesem krace noge tamo ili ove normalne? Procitaj moj post gore radi objasnjenja. Ne bih zeleo ponovo da me bole noge 3 dana zbog jebenih budala koje su osmisljale bioskop.

Mene nisu mnogo (sto ne znaci da nisu uopste) bolele, koliko sam se oznojio u zadnjih 40min. U rodi su kvalitetnija sedista ali ne ocekuj preterano vecu UDOBNOST (razlike su u tom domenu male), ali kod rode je plus sto ima vece kaskade u odnosu na usce..pa su automatski redovi vise razmaknuti i ima nesto vise mesta za noge.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghoulova recenzija ovog filma je nesto najobjektivnije sto sam procitao vezano za temu.Ghoul,veruj mi ti bi ozdravio filmsku kritiku.S obzirom da je danas pisu pop culture masturbatori i zombie govnogutachi kao Dimitrije Vojnov,tebi skidam kapu na totalno brutalnom,istinitom i oldschool pogledu na kinematografiju.Svaka cast za Lorensa od Arbije!Care!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Идем вечерас да гледам, па ме интересује има ли обично карата пред почетак пројекције и која је разлика између 3д и 6д?

koliko sam skapirao,u Uscu se Avatar 3D prikazuje u sali 6D,a zapravo 6D nema kod nas...

inace gledao sam sinoc 3D u domu sindikata,prvo sto su mi bolele oci od onih naocara xD

2.film nije nista posebno,precenjen je,mnogo specijalnih efekata,prica nista posebno,ali ono ukusi su razliciti,odlgedajte film

Share this post


Link to post
Share on other sites

UVEK rezervisite karte ma u koji bioskop isli! ja sam se nasao sat vremena sa drustvom ranije da bi uzeli rezervisane karte u rodi i izblejali malo i dolazili su ljudi da tom trenutku kupe karte i nije ih bilo!

Razlika izmedju 3d i 6d je sto u 6d imas neke dodatne efekte tipa pomeranje stolica, dim, neki mirisi itd...ali ljudi koji su isli da gledaju avatar su imali negativna iskustva sa ovim jer su uglavnom stolice bile tiltovane u nekom cudnom polozaju, tj pokvarene. I ja mislim da ovaj film nije predvidjen za 6d

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avatar je lepo urađen film, s tim što je meni bilo jako dosadno u onom (dugom) delu kada se bore ameri i japanci, i nema potrebe da traje toliko dugo ukočih se.

 

3d je bilo zanimljivo iskustvo! :da:

 

U sv slučaju dobra jeftina zabava :da:

Nova era Hollywooda je pocela. Ovaj film je prije svega bitan zbog onoga sto slijedi sa njim...Sam film je vizuelno savrsenstvo. Iako je poruka koju nosi veoma snazna, sama prica je blago receno banalna ali im se ne moze puno zamjeriti jer je previse novca ulozeno. Morali su igrati na sigurno (svi moguci klisei)...Zamislite ovu tehnologiju u rukama nekog experimentalnog rezisera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajte u vidu da je Kameron pricu stvorio pre 14 godina(moze se reci da je vidovit sto se tice nekih stvari :mrgreen: ),a sto se tice toga da je prica ponavljana vec sto puta(dances with wolves npr),pa i Bekstvo iz Sosenka je zatvorska prica,koja je ispricana jos od kad je Holivuda,pa je prikazana na takav nacin,da je ocenjen kao jedan od najboljih filmova ikada napravljenih.Tj da ima puno vise onih kojima se dopada od onih koji ga ne vole.Znaci vazno je kako tu pricu upakujes,a cini mi se da je ovde to upakovano odlicno(nije to Rob Zombi. :mhihi::mhihi: )

Pljuvase i Terminatora nekada davno,pa je to mnogima omiljeni film(pogotovo dvojka,a kad ozbiljno prostudiras prica je ne banalna nego nemoguca,npr Dzon Konor iz buducnosti je poslao vojnika da spasi njegovu majku,a taj vojnik je njegov otac...tako da ko je onda napravio tog Dzona Konora iz buducnosti itd)

Sad su poceli hejteri i takozvani kriticari da nalaze i rasisticke poruke u filmu(zasto je Dzejk belac,i kako Na'vi podsecaju na africka plemena,zasto su ljudi prikazani zli,bla bla)

Znaci cim dizu toliku buku....

 

Ali cinjenica je da je virus zvan AVATAR poceo,a broj hejtera mizeran(a takvih ce uvek biti),i da nova era kako kaze Konsekvenca,pocinje s ovim ostvarenjem.

Realno,ne moze svakome da se svidi film,ukusi su razliciti,ali vec se kristalise to da je mnogo veci broj onih koji su odusevljeni filmom(prvi ja :mhihi: ) Rupa ima u svakom filmu.I sam Kum je imao puno paralela iz stvarnog zivota,puno kontoverzi i banalnosti(Selo Korleone,Korleone-Laki Luciano,razna ubistva itd) pa je jagoda na vrhu krema filmske umetnosti a ima i onih koji ce reci da je sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam danas da karte u Uscu moraju da se rezervisu? :ph34r:

Ne mogu da se rezervishu karte jer mentoli dignu slushalicu i nema sanse da ih dozovesh. Ja bila danas oko 19, uzela karte za sutra u 18:10, tada je vec ostalo samo jos 5-6 mesta...

 

Misterija 6D je u tome da nema dovoljno mesta za sve koji zele da vide Avatar pa se i ta sala koristi, inace Avatar nije za 6D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova era Hollywooda je pocela. Ovaj film je prije svega bitan zbog onoga sto slijedi sa njim...Sam film je vizuelno savrsenstvo. Iako je poruka koju nosi veoma snazna, sama prica je blago receno banalna ali im se ne moze puno zamjeriti jer je previse novca ulozeno. Morali su igrati na sigurno (svi moguci klisei)...Zamislite ovu tehnologiju u rukama nekog experimentalnog rezisera.

 

Ma nisam ja hater, meni je film OK, samo nije spektakularan. Fali mu nešto da bude spektakularan. Vizuelno je sjajan, slažem se.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajte u vidu da je Kameron pricu stvorio pre 14 godina(moze se reci da je vidovit sto se tice nekih stvari  :mrgreen: ),a sto se tice toga da je prica ponavljana vec sto puta(dances with wolves npr),pa i Bekstvo iz Sosenka je zatvorska prica,koja je ispricana jos od kad je Holivuda,pa je prikazana na takav nacin,da je ocenjen kao jedan od najboljih filmova ikada napravljenih.Tj da ima puno vise onih kojima se dopada od onih koji ga ne vole.Znaci vazno je kako tu pricu upakujes,a cini mi se da je ovde to upakovano odlicno(nije to Rob Zombi. :mhihi:  :mhihi: )

Pljuvase i Terminatora nekada davno,pa je to mnogima omiljeni film(pogotovo dvojka,a kad ozbiljno prostudiras prica je ne banalna nego nemoguca,npr Dzon Konor iz buducnosti je poslao vojnika da spasi njegovu majku,a taj vojnik je njegov otac...tako da ko je onda napravio tog Dzona Konora iz buducnosti itd)

Sad su poceli hejteri i takozvani kriticari da nalaze i rasisticke poruke u filmu(zasto je Dzejk belac,i kako Na'vi podsecaju na africka plemena,zasto su ljudi prikazani zli,bla bla)

Znaci cim dizu toliku buku....

 

Ali cinjenica je da je virus zvan AVATAR poceo,a broj hejtera mizeran(a takvih ce uvek biti),i da nova era kako kaze Konsekvenca,pocinje s ovim ostvarenjem.

Realno,ne moze svakome da se svidi film,ukusi su razliciti,ali vec se kristalise to da je mnogo veci broj onih koji su odusevljeni filmom(prvi ja  :mhihi: ) Rupa ima u svakom filmu.I sam Kum je imao puno paralela iz stvarnog zivota,puno kontoverzi i banalnosti(Selo Korleone,Korleone-Laki Luciano,razna ubistva itd) pa je jagoda na vrhu krema filmske umetnosti a ima i onih koji ce reci da je sranje.

Ako je to nova era onda neka hvala. Da gledam ovakve filmove stalno pre bi se vratio u doba nemog filma. Mislim sve sto mislim Ghoul je objasnio u njegoom rivjuu. Ovo je tacno film za plitkoumne ljude koje je lako viuzelnim efektima zaslepiti. Oni od filma ne traze nista vise nego da im slika bude ostra. Mislim fuck off!!! Meni ne smeta ni da gledam Abota i Kostela ili Najtingejle sa katastrofalnim kvalitetom slike. Ali to sam ja. Meni je potrena neka prica, a ne neke kliseisane price koje su vidjene zilion puta.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se rezervishu karte jer mentoli dignu slushalicu i nema sanse da ih dozovesh. Ja bila danas oko 19, uzela karte za sutra u 18:10, tada je vec ostalo samo jos 5-6 mesta...

 

Misterija 6D je u tome da nema dovoljno mesta za sve koji zele da vide Avatar pa se i ta sala koristi, inace Avatar nije za 6D.

 

Da stvarno je KOLOSEJ GOVNO. Taj telefon za rezervacije ili je non-stop zauzet ili zvoni, zvoni, zvoni sve dok centrala ne prekine. Dakle kao da ne postoji. Zato sam juce ceo dan zvao i kada sam dosao u bioskop bez rezervacije naravno, docekao me je pun JEBENI KOLOSEJ i naravno rasprodata projekcija. Stvarno su govnari...

 

Sacekacu da prodje sve opsta histerija zvana "jel si gledao Avatara"? Pa kada prestane da bude kul ici cu da ga gledam.

 

Vezano za 6D salu. Koliko sam shvatio ista je projekcija kao i u 3D samo sto u ovoj sali imaju specijalna sedista koja se drmusaju u zavisnosti od scene u filmu i navodno u salu pustaju odredjene mirise opet zavisno od scene u filmu. Kazem samo sam tako cuo, ne znam da li je stvarno tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče bio u koloseju, bez rezervacije kupio kartu bez problema, plus nije bilo više od 50 ljudi u sali.

PS: To za ta sedišta i mirise, to je tačno ali ne i za ovaj film :icon_ne:, ovde samo 3D, i mnogo su sjebane te 3d naočare zatamne sliku dosta i teške su, zaboleo me nos jbt. :haha:

Edited by F.O.A.D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to nova era onda neka hvala. Da gledam ovakve filmove stalno pre bi se vratio u doba nemog filma. Mislim sve sto mislim Ghoul je objasnio u njegoom rivjuu. Ovo je tacno film za plitkoumne ljude koje je lako viuzelnim efektima zaslepiti. Oni od filma ne traze nista vise nego da im slika bude ostra. Mislim fuck off!!! Meni ne smeta ni da gledam Abota i Kostela ili Najtingejle sa katastrofalnim kvalitetom slike. Ali to sam ja. Meni je potrena neka prica, a ne neke kliseisane price koje su vidjene zilion puta.

 

 

Naravno.Niko tebe ne tuce po usima da mora da ti se svidi.A i bilo bi stvarno sranje kad bi stalno pravili filmove na ovu foru.Nova era ne znaci da ce se sad ekskluzivno raditi iskljucivo 3D i SF filmovi,razni svetovi,borbe i sl,a sve ostalo pasti u zaborav..nego novi pristup snimanju,za filmove koji teze takvom nacinu prikazivanja ili prkazivanju nekih sekvenci u tom fazonu(kao sto je iz Matriksa kopirano milijardu efekata).

Ne bih se slozio s tim Ghoulom,da je film za plitkoumne koje je lako zaslepiti vizuelnim efektima(i transformersi 1 i 2,donekle Distrikt 9,2012 su prepuni efekata pa su nikakvi i nisu nista drugo do letnji hitic,a sa druge strane takvi su bili i Star Wars,Alieni,Terminator 1 i 2 pa postali kult)

I Star Wars je u ono vreme bio prepun efekata kakvi nisu vidjeni(opet novi pristup snimanju),pa ne znaci da je za plitkoumne.Film se pravi da privuce masu da ga gleda,tj lako svarljiv,a ne pravi se za psihologe i psihijatre,koji ce analizirati i primenjivati Jungov terapijski model na glavnom glumcu ili metode psihoanalize ili sociologe koji ce proucavati medjuljudske odnose u filmu.

Film je za gledaoca ono sto je oduvek bio,razonoda,da se na neko vreme iskljucis iz surove realnosti,da udjes u svet maste,i da se opustis uz avanture glavnog aktera,koji ce na kraju filma sve da pobedi i mazne dobru cicu i da je poljubi dok u pozadini u savrsenom kadru,zalazi sunce uz ono THE END.

Jeste prica u Avataru banalna,ali ima vrlo jasnu poruku.

S druge strane Abot i Kostelo(hahahhaa,sad se setih one scene "africka jabuka" kad ono u stvari jede luk,mislim da je iz Abot i Kostelo u Legiji stranaca) pripadaju totalno drugacijoj formi,gde vizuelni efekti i nisu bitni i koja je nazalost odavno zamrla,i zamenjena raspalim pokusajima parodija.

Problem je u tome sto su sve price i svi ljudski odnosi odavno ispricani i obradjeni,kao sto rece,po zilion puta.

Tako da nemo' da brigas,nisu valjda svi reziseri toliko retardirani da ce sada samo da kopiraju Kamerona. :mhihi:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče bio u koloseju, bez rezervacije kupio kartu bez problema, plus nije bilo više od 50 ljudi u sali.

PS: To za ta sedišta i mirise, to je tačno ali ne i za ovaj film :icon_ne:, ovde samo 3D, i mnogo su sjebane te 3d naočare zatamne sliku dosta i teške su, zaboleo me nos jbt. :haha:

 

U koliko sati je pocinjala projekcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...