Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

Mene zanima koliko doprinosi to gledanje u 3D-u?

I mogu li neki koji su gledali tako da opišu taj ugođaj?

 

Daje dubinu,tu trecu dimenziju,i u pojedinim momentima kao da si uzivo tamo,kao da nema tog platna kao granice izmedju tebe i filma,nego se probija..obican film je 2d,zamisli osecaj kad gledas film u kom se puska upire u kameru,e ovde imas osecaj da puska izlece iz ekrana i upire se bas u tebe.ili da neko baci nesto ka ekranu,kao da baca ka tebi uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Avatar ima 3D projekcija i u Tuckwood-u, mislim da je jeftinje nego u Koloseju.

Ja sam gledao samo 6D projekciju za Bitka za planetu Teru. 3D je sasvim dovoljan za dobar trip, 6D me vise nervira sa mrdanjem stolica nego sto mi stvara neki utisak. Oticicu ovih dana da pogledam i Avatar, rece mi ortak da je bolji film nego Bitka za planetu Teru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima koliko doprinosi to gledanje u 3D-u?

I mogu li neki koji su gledali tako da opišu taj ugođaj?

U slucaju ovog filma, i te kako doprinosi!

 

Efekti su zaista nerealni, sve toliko dobro vizuelno izgleda da se covek zapita sta posle ovoga. Taj 3d momenat, u pocetku budes malo zbunjen, ali posle 5 minuta se naviknes. Prevod izgleda kao da je ispred platna, pozadina deluje znatno dalje, prvi plan znatno blize...

 

Vredi svake pare ovaj film, i ja planiram jos jednom da ga gledam u bioskopu, jer stvarno ne verujem da ce biti poente ovo gledati kuci na TVu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene :D Uglavnom je moje misljenje slicno kao i aperionovo! Takodje smatram da je film pomerio (kako je i najavljivano) sve granice sedme umetnosti. Zaista sam pratio sve vesti u vezi ovog filma vec dugo vremena i ocekivao sam mnogo..a dobio sam 3 puta vise od ocekivanog. Film je fantastican! Pa ovo je jedini film na kome sam cuo aplauz posle vise od 10 godina u bioskopu! Ocena 9 od 10..obavezno pogledajte!!! a da...idem u nedelju ili ponedeljak ponovo! :D

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slucaju ovog filma, i te kako doprinosi!

 

Efekti su zaista nerealni, sve toliko dobro vizuelno izgleda da se covek zapita sta posle ovoga. Taj 3d momenat, u pocetku budes malo zbunjen, ali posle 5 minuta se naviknes. Prevod izgleda kao da je ispred platna, pozadina deluje znatno dalje, prvi plan znatno blize...

 

Vredi svake pare ovaj film, i ja planiram jos jednom da ga gledam u bioskopu, jer stvarno ne verujem da ce biti poente ovo gledati kuci na TVu.

 

22-iz3d-copy.jpg

 

 

Uskoro ce i ovom cudu da padne cena ;) Moci cemo to i kod kuce gledati uskoro, nie to neka buducnost.

 

A sto se tice filma, zao mi je, jer najverovatnije necu da ga gledam u 3d al sta je tu je. 

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

cini mi se da je Nvidia napravila kvalitetan sistem, koriste se cvike + monitor od 120Hz, tj. 2 izvora slike od po 60Hz koji se ucesljavaju...

 

Naravno u bioskopu ce biti bolje 100 puta zbog cele atmosfere, zamracenog prostora, velikog platna i monstrum ozvucenja :haha: kako je u Uscu...

 

Mene samo zanima kakav vam je dozivljaj sa cvikama, jesu vam smetale, i kako izgleda film kada ih skinete ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ceo film full 3d..ima delva koji su 2d naravno. bas sam namerno skidao naocare kada su 3d efekti da vidim u cemu je razlika i slika je mutna, bezi, i pogotovo sto to nije TO...boje..filing :D

Sto kaze jedan burazerov ortak..kako sada da gledam obicne filmove posle ovoga :D

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro ce i ovom cudu da padne cena ;) Moci cemo to i kod kuce gledati uskoro, nie to neka buducnost. 

Nisam to rekao zbog nemogucnosti gledanja na TVu ili monitoru koji dozvoljava 3D, nego zbog toga sto nema sanse da poredis bilo koji kucni uredjaj sa 50 puta vecim platnom. Toliko je sitnih detalja koje je nemoguce videti mimo bioskopa kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo reci da si student i dace ti popust ;) juce ja kazem toj na kasi..jel vazi onaj studentski popust jer je jedan ortak imao index kod sebe i tek riba stampa vec karte...reko jbt nije me kokoska ni cula...kad ono svima zalepila popust :D :D za studente je 240+100naocare a obicna karta je 340+100 naocare.

inace u uscu je ranije su u cenu karte bile uracunate 3d naocare..a sad se stoka dosetila, posto znaju da ce biti navala, da naplacuju jos i to odozgo.

neko je ovde napisao, ili sam negde drugde procitao da je cena karte u tuckwoodu manja.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj popust za studente ne vazi vikendom...

A zavisi ko radi, nekada te samo puste za popust, a nekada ti traze index na uvid, tak oda se ne nadaj da ces uvaek ovako proci :haha:

Usce je ipak mnogo bolje od Tuckwooda pa je zato i opravdano skuplji...

 

Tako me mrzi da idem po ovom vremenu cak do tamo, a gleda mi se film :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok evo mene opet sa novim iskustvima, najvise oko nedoumica da li gledati u xpand3d (usce) ili dolby3d (roda, tuckwood). Dolby3d je sto se tice reprodukcije filma novija tehnologija i kvalitet je na nesto boljem nivou od xpanda, dok su same naocare kod xpand-a mnogo kvalitetnije. dolby naocare imaju manja sociva, i veliku provrsinu naocara zauzima crni ram koji blokira gledanje celog platna, tako da mozete biti u poziciji da morate konstantno da pomerate glavu. takodje, ako je na platnu neka dinamicna scena koja u sebi ima brzog pomeranja slike (a avatar ih ima dosta) naocare ce nekad imati tzv efekat duhova, tj slika ce se razlivati.

sve preuzeto i sazeto odavde: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=342286&page=29 i http://3dvision-blog.com/what-to-choose-imax-3d-versus-reald-versus-dolby-3d-for-3d-movies/

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgledah veceras film u Tuck-u. Sta znam, prica nije nista novo, ali mi se svidja kako je odradjeno.

Nego...

Vise mi se svideo efekat gledanja 3D filma u Uscu nego u Tucku, da li zato sto je vece platno ili mi je prva impresija bila veca nego ova veceras, plus sto sam tamo gledao 6D. Nekako je slika mnogo ostrija u Uscu, odnosno predmeti koji "se krecu ka nama" izgedaju mnogo izostrenije. Ovde mi je izgledalo da kako se vise priblizavaju postaju sve mutniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...