Jump to content

Red Hot Chili Peppers


Sinstrel

Recommended Posts

i btw. "neka zafilm..." - to nije neka, meni je Soul to squeze najomiljenija pesma od Peppersa...

odlicna pesma. Ortaku je trebalo mnogo vremena da je nabavi i prosvetli i mene,... no, bilo je vredno cekanja. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

RHCP... Nesto ih nisam nikada gotivio. Ali znaju da naprave poneki hit zaista,.... Nekako su posebni, drasticno drugaciji od drugih bendova, furaju svoj fazon i to je dobro..

 

FF je zarazna pesma..

By the way je bio veliki hit npr, ali meni se ne dopada sto ubacuju one deonice sa rep/hip hop izvodjenjem.. Ili si rock ili si hip hop biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma pricajte vi sta hocete ali pepersi zu zakon:

prvo, odlicni su muzicari john je genije da napravi neverovatno jednostavne ali opet izvrsne melodije, a flea je profesor basa na univerzitetu i njegov stil je uvek prepoznatljiv.

Oni su potpun bend, imaju mnogo extra energicnih pesama, a ujedno su i tako osecajni, anthonijev glas je odlican, textovi su super. Ne znam sta je vama sto pricate da je BTW sranje album, to je po meni mozda njihov najbolji album (drugi na listi je BSSM) a ni Californication nije los mada je definitivno najkomercijalniji. Stari albumi su u neku ruku drugaciji (primecuje se odredjena nezrelost tj ludiranje na bini, besmislene "pesme od 30 sekundi) ali kad se uzme u obzir vreme kad su nastali i bla bla bla... uglavnom ni oni nisu losi. Ove tri nove pesme sto su izasle na best of-u su extra i jedva cekam novi album jer su oni tek sada potpuno sazreli i mogu da stvaraju dobru muziku jos dugo vremena... Nadam se uskoro doci kod nas! Sta mislite, koliko je to realno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pa da... Meni se licno najvise dopadaju BSSM i One hot minute najvise, ali oni prvi albumi(sa Slovakom) imaju neku veoma cudnu energiju... U svakom slucaju, meni se svidjaju Peppersi iz svih perioda, a koji mi je najomiljeniji period ja stvarno ne znam, a i nije mi bitno... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA, dobro to im je vec provaljena fora, tako su se probijali na pocetku karijere sa slicnim koncertima... Postoji i omot nekog singla koji je uradjen kao i omot za valjda "Let it be" od Beatlsa... Samo tamo gde Beatlsi prelaze ulicu svako obucen drugacije, Peppersi prelaze samo sa cetiri carape... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA, dobro to im je vec provaljena fora, tako su se probijali na pocetku karijere sa slicnim koncertima... Postoji i omot nekog singla koji je uradjen kao i omot za valjda "Let it be" od Beatlsa... Samo tamo gde Beatlsi prelaze ulicu svako obucen drugacije, Peppersi prelaze samo sa cetiri carape... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pa dobro, jeste, ali kada su se prvi put pojavili u njima bilo je ono: wooooooow!

Super je i nastup sa velikim sijalicama na glavama, cini mi se iz 94-e, ali definitivno je loodnica bila gledatih ih kako prze u filmu "Junak Skejtborda" icon_biggrin.gif Ma najjachi su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...