Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

'ebem li ga kako se zove, nikad ne uvatim pocetak.

Pa ima nekih lasera, munja i ostalih cudesa kao i obicno na njihovim koncertima. A logo DP je onaj standardni, kao sto je bio kad su bili kod nas na plakatima.

Taj koncert se zove Come hell or high water... imam ga na divx-u...

 

Imam i California Jam, i Live in Osaka... a imam i onaj sa Morse-om i simfonijskim orkestrom! icon_biggrin.gif Imam sve icon_biggrin.gificon_redface.gif

 

Taj konc. je strava... Lord je car! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj ovaj koliko god Blackmore bio tehnicki savrsen gitarista,a to jeste,mozda cak i najsavrseniji,toliko god me je uvek nerviralo sto se nije nikad palio,vec je uvek bio mentalan na sceni...Juce sam opet gledao vCallifornia Jam,i poludeo sam jer je covek unistio pola scene,pobacao pola zvucnika sa scene,cak i razvaljenu dzitru(beli strat) bacio u publiku....zamislite:)Budalcina...

 

Egocentrik ali jeziv dzitras,bas kao i ja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj ovaj koliko god Blackmore bio tehnicki savrsen gitarista,a to jeste,mozda cak i najsavrseniji,toliko god me je uvek nerviralo sto se nije nikad palio,vec je uvek bio mentalan na sceni...Juce sam opet gledao vCallifornia Jam,i poludeo sam jer je covek unistio pola scene,pobacao pola zvucnika sa scene,cak i razvaljenu dzitru(beli strat) bacio u publiku....zamislite:)Budalcina...

 

Egocentrik ali jeziv dzitras,bas kao i ja:)

potpuno si u pravu... icon_da.gif

ipak sve to sto je unistio vredi gomilu para a pogotovo, divne li 1974. godine...

 

To jeste medijska atrakcija i tacno je da je to "do jaja" za videti, ali to je totalno omalovazavanje i sponzora a i firme. icon_da.gif

Ja da imam onaj beli stratocaster, uramila bi ga. Gledala sam inace taj koncert prevenstveno da bi videla kako je tada Lord svirao i nisam se odusevila... ipak se tehnika stice iskustvom (u odnosu na California Jam).. Drugi razlog je... DAVID COVERDALE!!!!!! grrrrrrrrrrrrr..... wub.gif

 

inace ne sviram gitaru... da ne bude zabune icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego ovo sam pokupio sa nekog foruma.. lep post:

 

A sto se tice Rod Evansa,prvi pevac DP,on je maltene nestao onda kada je Ian Gillan zajedno sa Gloverom dosao u band.

Inace Ian Gillan i Blackome se nikako nisu slagali ni onda jer su imali obadvojca liderske poglede na band.

Blackmore je smatrao da je DP samo njegov band,a Gillan ponesen uspehom albuma "In Rock" se malo uobrazio,tako da je dolazilo do cestih svadja u bandu izmedju njih dvojce,a sa obzirom da Blackomorov karakter arogantnog svemocnog gitariste nije tolerisao nikakve ispade,i posle albuma "Who do we think we are" oni su postali svi milionari,kontakta u bandu nije vise bilo,prvo je Glover nateran da napusti band a onda i Gillan.Poznato je da su na ta mesta dosli novopeceni Glenn Hughes i David Coverdale,ali sve se nastavilo po starom,svadje u bandu,Coverdale je hteo dosta dosta meksi zvuk banda sa mnogim eksperimentisanjima,i zbog toga je ulazio u sukob sa Blackmoreom,koji je ipak napustio band misleci da ce ceo DP da se raspadne ako on ode.

Ali Tomy Bolin je uskocio,svirao na propalom albumu "Come taste the band" i pokusao samoubistvo,nije umro,dan danas je ziv.

1984. su se DP ponovo okupili,po meni najbolji period medjutim 1991 Gillan ponovo napusta band,a dolazi Joe Lynn Turner za jedan album,pa se Gillan vraca i poslednji album sa Ritchie Blackmore je "The Battle Rages On",fenomenalan album,sjajan.

Ali pred pocetka jednog koncerta,mislim da je Bremen bio u pitanju,Blackmore je izasao na scenu sa kantom benzina polio opremu i zapalio je.

Od tada,1993,on vise nije clan Deep Purple.

A sto se tice pozara 1972 godine,za vreme snimanja albuma "Machine Head",to se desilo u Motreux,Svajcarska u nekom pokretnom studiju gde su Stonesi snimili neki album.

Inace zanimljiva je ta povezanost Deep Purple sa ostalim bandovima,,direktno odatle je nastao Whitesnake,Rainbow,,Ian Gillan je imao svoj band gde je bio gitarista Janick Gers iz Maidena,pa je onda Gillan prihvatio poziv da peva u Black Sabbath,,,,pa onda Glenn Hughes za vokalom u Black Sabbath,,,Roger Glover kao producent Judas Priesta,MSG,Rainbow....lista je beskonacna.

 

Manje-vise je tako bilo.. :roll:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackmore'ov model,beli strat sa dva lace sencor pickupovima ili tako nesto kosta oko 7000 $ pa ti vidi :)Ma sto se tice toga on je kreten.Sinocc gledam rainbow Rockaplast live '77 i isti prizor.razbija gitaru,pali opremu,itd.....Cocek je bio mnogo istripovan.iskreno nikada necu razumeti zasto je digao ruke od elektricne gitare/da li se uplasio konkurencije ili mu je stvarno bilo dosadno ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako vam se chini najnoviji[od pre 2 godine] bananas?

verujem da ste vecj disqtovali o ovome....nikad mi nije

palo napamet da preslusham taj album,mozda zbog loshih

kritika,mozda zato shto DP nikada necje biti ono shto je bio......

Share this post


Link to post
Share on other sites

~' date='17. 4. 2005, 11:42'] a kako vam se chini najnoviji[od pre 2 godine] bananas?

nista posebno... ja ga imam na mp3 disku i samo sam ga jednom preslusala... Morse definitivno nije za hard rock! no.gif

 

dok je bio Ritchie, Deep purple je bio No1... Morse jeste lep ali nije za njih... On je vishe za neki heavy metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...