Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Ma zavisi sta se uporedjuje, ako whitesnake uporedjujes sa DP coverdale erom onda ok, ali ako se uporede DP Gillan erom, citaj pravi DP, mislim da je Rainbow slicniji.

 

Gde me izuzetno odusevljava pevac, sto se iz mog avatara i vidi

 

Zna se ko je prvi pokazao icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, ja mnogo duze slusam DP od WS ali mogu da priznam da mi nekako lepse zvuci WS.... Skroz zvuce cool icon_da.gificon_biggrin.gif

Pa WS je noviji bend od DP-a, i upraznjavaju mnogo moderniji i potpuniji zvuk,a

i textovi su im po meni gotivniji.

Takodje delim tvoje misljenje: WS je COOL!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whitesnake je cool, al je vrhunac bio kad je Vai bio u bendu znaci '89 znaci ko ne voli spot i pesmuNow You Are Gone. Najvise me nervira kad mi dodju drugovi metalci i kazu pesma je limunadna i ta sranja ali ,brate, pesma im i energiju i osecajnost...ma sve! Slip... i 1987 rules

Edited by demarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whitesnake je cool, al je vrhunac bio kad je Vai bio u bendu znaci '89 znaci ko ne voli spot i pesmuNow You Are Gone. Najvise me nervira kad mi dodju drugovi metalci i kazu pesma je limunadna i ta sranja ali ,brate, pesma im i energiju i osecajnost...ma sve! Slip... i 1987 rules

Now You're Gone RULES MAN, a kad ti dodju ortaci metalci, ti im pusti Wings Of The Storm, pa neka kazu da je limunada!!! biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjutim, album Burn je fenomenalan... Stormbringer je ok, ali ga izvlachi pesma Soldier of Fortune. Nadam se da ste svi gledali California Jam icon_da.gif

Blackmore je podivljao na tom koncertu. Jel znate da je na tom koncertu na kome nisu bili samo DP, vec Black Sabbath, Earth Wind Fire..., i po dogovoru DP pocinje sa svirkom poslednji, medjutim prethodne grupe zavrsile pre vremena. Blackmore se drzi dogovora i ne pomislja da izadje na binu. Cak su i panduri pokusali da promene misljenje ali bez uspeha. Publika njih 300000 nervozna... Nista...

 

Ipak je majstor ostao pri njegovom "Svako ima pravo na moje misljenje"

 

Svoj bes je iskalio na kameri, pojacalima i standardno gitarama (3) icon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se albuma Stormbringera tice po meni najslabiji iz celokupnog opusa DP, ne racunajuci ovaj period posle ponovnog ujedinjenja '84. Mislim da je na tom albumu bio ocigledan uticaj bassiste Glenn Hughes-a, i njegove soul, funk faze, doduse da ne gresim dusu imalo je dobrih pesama npr Gipsy...

 

Mislim da je ovaj album bio definitivan uzrok da Blackmore osnuje Rainbow, sto bi on rekao "momci su poceli previse da souliraju''!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se albuma Stormbringera tice po meni najslabiji iz celokupnog opusa DP, ne racunajuci ovaj period posle ponovnog ujedinjenja '84. Mislim da je na tom albumu bio ocigledan uticaj bassiste Glenn Hughes-a, i njegove soul, funk faze, doduse da ne gresim dusu imalo je dobrih pesama npr Gipsy...

 

Mislim da je ovaj album bio definitivan uzrok da Blackmore osnuje Rainbow, sto bi on rekao "momci su poceli previse da souliraju''!!!

Upravu si pivopije.gif Ali ja inache volim najvishe album Burn, iako je Gillan Dp-u doneo najvecu slavu, i sto ima super pesme i sto ima dobar glas... meni je Coverdale pokazao koliko moze nesto da bude dobro u svakom smislu!!! A ujedno dok je David bio mald, fizichki je bio... uhhhh icon_redface.gificon_cool.gif

Ja volim Gillana ali preferiram Coverdala wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ces to tesko naci, imam sve tri veceri i Japanu 14, 15 i 16 avgust 1972

Ja to imam na original diskovima sa sve debelom knjizicom (kupio u Italiji).

 

Ne kapiram zasto neko ima zelju da u video formatu nabavi sve tri veceri kad je u sustini sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sta ce ti tri ista koncerta u video formatu?

 

 

nah, volim ja raznorazne pizdarije laugh.gif

 

Zamislite da se pomire svi sa Blackmore-om i naprave turneju po Evropi.... i dodju kod nas  Pa to bi bilo divno...

 

eh.... 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...