Jump to content

Civilization 5


Nightfall

Recommended Posts

Cenim da ga je Sid preduhitrio, iz Civ5 je vec izbacena religija kolko ja znam. :mrgreen:

 

 

Koji smaraci, religija je imala toliko potencijala samo da su je malo bolje uradili. Glupa politicka korektnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, men je onakva religija iz Civ4 realno smarala. Jedino sto je postizala je da kvari odnose sa random nacijom koja kao zvanicnu religiju drzi nesto deseto. A i islo mi je na zivce kad naidjem na budisticki Rim. X) Jeste Civ pseudo istorija al mi je ovo bilo bas preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sid Meier's Civilization V Update 1

===================================

 

- Modding - Installer and permissions fixes. Should address any remaining mod download and install issues.

 

- Full screen crash fix. Game will now restart in Windowed mode if it cannot find a suitable full-screen resolution on first start.

 

- Hall of Fame now records data correctly when using a Windows username with special characters.

 

- Fix for Puppet State production exploit.

 

- Misc crash fixes.

 

 

Install Notes:

 

1. Unpack the included rar files.

2. Run Sid.Meiers.Civilization.V.Update.1.exe and install

3. Copy the cracked content from SKIDROW directory to your main installation directory and overwrite.

4. Play the game

 

Additional Notes:

 

As a bonus, we have included the preorder bonus DLC content named: Babylon Civilization with leader "Nebuchadnezzar II"

 

http://hotfile.com/dl/72418696/17341bf/smc5u1.rar.html
http://www.fileserve.com/file/S925DXh/smc5u1.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, men je onakva religija iz Civ4 realno smarala. Jedino sto je postizala je da kvari odnose sa random nacijom koja kao zvanicnu religiju drzi nesto deseto. A i islo mi je na zivce kad naidjem na budisticki Rim. X) Jeste Civ pseudo istorija al mi je ovo bilo bas preterano.

 

Hm, ja nisam doduse nikad igrao Civ4 multiplayer al u singlu je bilo kul malo se igrati s tom religijom. DOsta kinte dolazi ako imas grad u kome je osnovana jedna, a kamoli vise religija. Plus spijuniranje neprijateljskih gradova u kojima je tvoja religija, plus sto ako uspes svoju religiju da nametnes nekome on postaje jako dobar s tobom... Da su imali malo muda pa da naprave da svaka religija bude specificna i daje odredjene bonuse naciji, gde bi bilo kraja.

 

A nije ti islo na zivce kad u tom budistickom Rimu niknu na pocetku igre Piramide. a na kraju Mt.Rushmore? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel neko skonatao kako moze da se save-uje internet igra?! ima malo objasnjenja pa ako neko moze da potvrdi neku foru koja radi.

Tj jos bolje kako se loaduje..napravim ja save...al druga strana kad pokusam da loadujem ne vidi igru.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Busido kod kod Japanaca je tako jebeno predobar! Nista sladje nego kad mi jedini preostali strelac izgruva celu protivnicku jedinicu coveka po coveka. :rockdevil:

 

U kombinaciji sa archerima, kasnije artiljerijom, razvaljuem sve zive pre nego li mi se primaknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se samo meni cini ili je nova Civilizacija prelaka? Kao da su zeleli da je potpuno razvodnje za debile, kako tezinski tako i sadrzajno. Mislim dobro, jos uvek nisam probao dva najteza nivoa, al opet...

 

Inace sta mi se svidja a sta ne. Vodjenje rata mi je bolje, heksagonalna mreza, ogranicenje na jednu jedinicu po polju. Uvodjenje drzava gradova je takodje kul, mada se i ono moze dosta unaprediti. Putevi su mi sad normalniji, a ne retardirana mreza koja se proteze na svakom mogucem polju (mislim moze opet da se napravi i tako nesto, samo sto to vise ne donosi nikakvu korist).

 

A sa druge strane sve ostalo mi je nekako njah. Pregled grada mi je totalno govno, skoro je nepotrebno da rasporedjujem gde ce ko da radi, polovina gradjevina je potpuno beskorisna (citaj Granary ili ona sranja od koje se jedinice na konjima brze proizvode), nesrecnih stanovnika skoro da nema samim tim su mi i gradjevine koje daju happines skoro nepotrebne (uz odgovarajuci izbor polisa), kultura nema vise nikakvog uticaja osim granica, stanovnistvo vise nema nacionalnost i samim tim cim se napravi corthouse u osvojenom gradu vise se niko ne buni, gradjevine u gradu je nemoguce srusiti, polovina stvarcica koje workeri mogu da naprave su izbacene... I da, vratite gradjenje jebane palate i city view!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sto je agresivan AI, nemam nista protiv. Ali sto je retardiran majku mu njinu. :haha:

 

Pet puta mi se do sad desilo, objave mi rat neki nubovi cije gradove jos nisam ni pronasao. Posalju jedno dva talasa bednih jedinica koje ni granicu ne uspeju da mi predju. Nakon toga sledi mirovna ponuda u kojoj mi nude sve pare koje imaju, 50 zlatnika po potezu, i sve gradove osim glavnog. Mislim ako cemo tako dajte samo na pocetku meni u kome ce da se bira na koj nacin zelimo da pobedimo i odmah da ide game over, you won. Da se ne gubi ovolko vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

meni je zao sto vise nema religija

 

u total reality modu za cetvorku su religije cak imale razlicite osobine

a i fora sa rimljanima budistima je sredjena donekle sto skoro svaka civilizacja pored omiljenog civika ima i omiljenu religiju

 

u petici mi nekako brzo prodje antika

ne vidim priliku da se kao ranije rokam archerima i narocito voljenim hoplitima.

mada nisam puno ni igrao.

 

 

ima li sta lepse nego kad ti se kao acteku rodi mojsije i napravi dao mijao ili tako nesto, svetu gradjevinu taoizma, koji ti je drzavna vera.

otkrijes prvi liberalizam sa mongolima. aman!

 

i isnerviralo me sto u V nema spanaca

jebali ih indijanci

i to mi je civilizacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...