Jump to content

2010.11.27. *Klub Pravnog fakulteta, Niš* Blaze Bayley


Johny

Recommended Posts

Mislim da bih mogao da pokušam da rekonstruišem set listu. Ove pesme su sigurno bile, mada redosled u sredini nije sto posto siguran:

 

1. The Man who would not die

2. Blackmailer

3. Smile back at death

4. Faceless

5. City of bones

6. Lord of the flies

7. Voices from the past

8. The Launch

9. The Brave

10. Watching the night sky

11. Letting go of the world

12. Blood and belief

13. Futureal

14. Ten seconds

15. Madness and sorrow

16. Stare at the sun

17. Samurai

18. The Clansman

19. Robot

20. Man on the edge

 

Ne želim da obmanjujem narod, though - bilo bi fino da se odazove neko od momaka koji su pokupili set liste sa bine, čisto da potvrde ili demantuju redosled. :zeleni:

 

Ja sam sve u svemu izuzetno zadovoljan izborom, najviše mi je drago što je akcenat prikladno stavljen na poslednja dva albuma, iako ne baš na moje omiljene pesme sa tih izdanja. Takođe, možda bih menjao par pesama za Sign of the cross i Born as a stranger. Osim toga, nemam primedbe. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. The Man who would not die

2. Blackmailer

3. Smile back at death

4. Faceless

5. City of bones

6. Lord of the flies

7. Voices from the past

8. The Launch

9. The Brave

10. Watching the night sky

11. Letting go of the world

12. Blood and belief

13. Futureal

14. Ten seconds

15. Madness and sorrow

16. Stare at the sun

17. Samurai

18. The Clansman

19. Robot

20. Man on the edge

 

Otprilike, mada moram da priznam da neke pesme nisam prepoznao. Odličan koncert i atmosfera, bez obzira na kuvanje od toplote i na činjenicu da ona sala ipak nije za koncerte ovakvog kalibra i sa ovako jakim ozvučenjem. Moraš da se odmakneš podosta od bine da bi išta razgovetno čuo od vokala. Drago mi je da se i Blaze primio na atmosferu, mada se mora priznati da se publika ipak najviše pali na Maiden pesme - čiji je izbor, doduše, bio savršen. Ono, drago mi je da postoji jedan bend koji svira pravi žestoki heavy metal (kao na poslednja dva albuma), a da ima kakvu-takvu podršku publike u Srbiji, pa makar uvek morao da ga prati rep "ex Iron Maiden singer". U fazonu žestokog heavy metala sam bio i ja u pripremi za koncert, dok sam u busu slušao King Diamond-a i Savatage. :rockdevil: U lepom raspoloženju otišao u Niš, u lepšem se vratio, šta još dodati. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar koncert! Onakve klupske svirke su zakon, kad ne postoje barijere izmedju benda i publike, kad je bend na metar od tebe, kad postoji ta iskrena interakcija, kad sviraju posteno i iz sve snage, i kad dobijaju odlican feedback iz publike. Atmosfera je bila uzavrela, i po pitanju temperature u klubu, a i kada je rijec o praznjenju negativne energije. E to je valjda esencija ovakve muzike i citavog ovog stava, sve iznad toga postaje sou-biznis, realno.

Trajalo je nepuna dva sata, odsvirali su sadrzajan repertoar, iako je naglasak primjetno bio stavljen na posljednja dva studijska albuma (pola repertoara je bilo sa ta dva albuma), a iz Maiden faze su odsvirali "Lord of the Flies", "The Clansman", "Futureal" i "Man on the Edge", sa kojom su zavrsili koncert. Tesko bi mi bilo izdvojiti neki poseban momenat na koncertu, jer je pozitivan naboj trajao od pocetka do kraja; sutke, pjevanje u glas, stalno kovitlanje u masi, u par navrata crowd-surfing... Bio sam skroz naprijed u prvom dijelu koncerta, a nakon "Watching the Night Sky" sam se povukao malo nazad, da malo dodjem sebi. :)

Po mojoj procjeni je bilo prisutno oko 150-200 ljudi, ali s obzirom da je prostor poprilicno uzak, opet je djelovalo solidno popunjeno. Bilo je tu ljudi koji su dosli i iz Bugarske, a ja sam bio sa dva drugara koji su na koncert potegli cak iz Loznice i Zvornika. \m/ Nakon koncerta je uslijedilo slikanje sa fanovima i potpisivanje na plakate, diskove itd.

 

Dobra HM svirka, nadamo se da ce biti jos slicnih! :rockdevil:

 

 

61093210.th.jpg96842116.th.jpg45307721.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...