Jump to content

Moonspell


Tormentor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Yep!

Ovde su 22 Novembra.

 

Svirali su oni i pre u Americi pa se nisu vracali u fancy fazonima.

A ni In Flames se nije sjebao poslije Americke turneje, vec posle RTR albuma.

Ipak nadam se da Monspell nece da prsne kao pomenuti, ili jos gore kao Amorphis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh ja da je dobar.........

 

a amorphis kad god sam gledao uzivo izbegavali su novije pesme...i to nesto govori...

 

ja ne razumem sto se in flames svuda napushava...al, prihvatio sam to...i zabole me...kao i njih...kao i 200 000 njih na Wackenu...i ona masa na Summer Breezeu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se novog albuma tice, pravo da ti kazem, suvise je konfuzan da bih imao jasan stav o njemu. dobar jeste, oni nisu u stanju da izdaju los album. cak ni butterfly nije los. bas je trip, spojili su loversku melanholiju sa darkness i snagu irreligius. veoma cudna kombinacija, ali opet je to jedna celovita prica.

slusao sam amorphis i svirali su ponesto od novih stvari, napravili koliko je moguce dobar koncert na szigetu, sa ozvucenjem koje je u rangu sa ozvucenjem KST-a (ne, ne zezam se!) nisam cuo neki koncert kao tour gig, a ovo kao festival gig je bilo manje vise za plakanje sta su im uradili. oni su dali sve od sebe, ali...

in flames ja u princpu gotivim, pre svega starije stvari, a ovo novo ne varim nikako. valjda zato sto su izdali evro metal i presli na mrski nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

amorphis je na summeru svirao samo days of ...sa novog...sa universuma nish...sa tuonele singl...sve ostalo sa pravih albuma, cak dve sa karelie!

klasicno razmisljanje za flamese...nu i nu....ja to ne cujem ama bash nigde(barem ne vise od soilworka ili jos kojih)....a tek uzivo, majko moja...nema ni n od nua...ili su svi metalci poceli to da slusaju...narocito oni zadrigli na wackenu...how odd is that?? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti kazem za podatak iz 2002. za amorphis.

za in flames, pa nisam klasican fan ali ih zaista gotivim. medjutim ni ovo novo nije klasican nu, osim mozda par egzibicija, mada sta je nu uopste? skart metal? gistro metal? tako da se iskreno nadam debaklu koji ce ih naterati da se vrate korenima. ne volim amerikanizaciju evropskog metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in flames nisu popularni u usa nishta posebno...

svaki bend treba da razvija svoju muziku, a ne da 2003 svira ono shto je svirano 1993... evo ti HIM kao primer... ljudi razvijaju svoj stil... dok se neki razvijaju u negativnom smilsu neki, kao in flames, postaju unikati...

in flames ''bu kevu uzivo i kad bi ih gledao na samo 10 minuta ne bi ti nu metal pao na pamet nikad vishe... al poshto ih ne slushash toliko, ochigledno je shto ih vezujesh za nu... al, ako su nu, onda su jebeno progresivni nu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratio sam njihov razvoj, i voleo bih da ih vidim live, ali ne vidim neki napredak na novim albumima. mozda su shvatili da ipak ne bi bilo dobro da predju na uzase nu metala, pa se lagano vracaju tamo gde im je ok islo... ok, mozda su na evropskim koncertima jos uvek u starom tripu, a na sta lici ono sto sam cuo na albumima... no comment...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in flames nisu popularni u usa nishta posebno...

svaki bend treba da razvija svoju muziku, a ne da 2003 svira ono shto je svirano 1993... evo ti HIM kao primer... ljudi razvijaju svoj stil... dok se neki razvijaju u negativnom smilsu neki, kao in flames, postaju unikati...

in flames ''bu kevu uzivo i kad bi ih gledao na samo 10 minuta ne bi ti nu metal pao na pamet nikad vishe... al poshto ih ne slushash toliko, ochigledno je shto ih vezujesh za nu... al, ako su nu, onda su jebeno progresivni nu...

 

Nije bas da nisu popularni u USA. Svaki put kad sviraju ovamo, karte brzo nestanu. Uzivo su do jaja bend!

Sto se tice novog albuma...Nije tipican nu metal, ali nije ni stari In Flames iz perioda Lunar Strain ili Jaster Race.

Slazem se da svaki bend treba da napreduje u svojoj muzici, ali i da ostane dosledan starom zvuku bar do neke odredjene granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

"the antidote" je premoćan album! poslije "darkness and hope" nikako nisam očekivao nešto ovako žestoko... rifovi malo je reći da razbijaju, prve četiri numere su razaračine. u trenucima sam se pitao da li je ovo gothic icon_smile.gif što jeste, jeste - baš su ga odradili momački... i love it! icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

darkness and hope jeste HIM-ast albume, ali meni dobar, ali irreligius nema dodirnih tacaka sa HIM-om koji svi poznaju, a vrlo malo sa prelaznom fazom infernal majesty - HIM. sin/pecado je za 3 duzine HIM-astiji od irreligiusa (izasao je iste godine kao i glsv.666 i to iz kuhinje istog producenta) i meni najbolji njihov album. a butterfly mi je nepojmljivo los album za moonspell standard... mada ima butterfly fx i can't be koje su hitcine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najdraze stvari - raven claws,magdalene,in and above men,from lowering skies,of dream and drama,full moon madness.. ne mogu se sjetit vise trenutno..

ja slicnosti sa HIMom fala bogu ne vidim

pa nijednu stvar sa sin/pecado i darkness and hope nisi navela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm sa Sin sam navela Magdalene ako se ne varam,bilo je to onako nabrzinu,random.under the moonspell nazalost nisam slusala a jos cu izdvojiti second skin,vulture culture,eurotica,firewalking,devilred,than the serpents in my hands

eto,moja osobna kompilacija,sad sam se potrudila sve jos jednom preslusati *g*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...