Jump to content

Nove igre


Жвакић

Recommended Posts

Guest c1k4_ml3kc3
Ne, generalno, igre su bolje u 3D i to je cinjenica

 

Нема ту чињенице већ само твог става о томе шта изгледа или делује боље. Видео-игре су технички и конструктивно у 3D окружењу апсолутно другачијег доживљаја у односу на видое игре у 2D окружењу, с изузецима isometric 2D 3D типа већине hack*Slash point*Click RPG-eva или сл.

 

Супер Марио у 2D је бољи него већина данашњих 3D игара, али питање је шта је за тебе и твој дојам "боље". Можда си мислио на термин "квалитетније", но квалитет никада не долази због једноставне перцепције Engine-a када је 3D доживљај усмерен на дводимензионални приказ испред екрана. За прави доживљај 3D потребна је већ виртуелна реалност.

 

мени је апсолутно свеједно да ли је видео-игра у 2D или 3D осим ако се битан акценат не ставља на окружење или свет. Апсолутно небитно.

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako u 2D se sve svodi na skrolovanje udesno, meni je to daleko dosadnije, i ko kaze da mu je bolje 2D 0d 3D stvarno nema pojma

Nisi igrao Duke Nukem?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се мене тиче, може и 2Д и 3Д. Има игара са врло лепом 2Д графиком, иако је као 3Д савршенија. У сваком случају, графика није пресудна.

Edited by iron will

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Another World

Super Mario

The Punisher

Cadillacs and Dinosaurs

Dyna Blaster

Bio Menace

Commander Keen

Streets of Rage

Sonic

Ninja Gaiden

Castlevania : Symphony of the Night

Act Raiser 2

Blood Omen : Legacy of Kain

Half-Life 2D

Pocket Tanks

Worms (skoro pa svi)

Asterix and the Great rescue

Super Metroid

Contra : Hard Corps

Street Fighter 2

Robocop vs Terminator

 

Све сами култови.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TfwnSPK48TU

 

Готова прича.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све је то лијепо али је исто лијепо не живјети у прошлости. Ако се прича о 2деу у данашњици о томе може да се дискутује.

 

И Нокиа 3310 је култ, али није боља од ајфона.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Све је то лијепо али је исто лијепо не живјети у прошлости. Ако се прича о 2деу у данашњици о томе може да се дискутује.

 

И Нокиа 3310 је култ, али није боља од ајфона.

 

Нокиа нема везе с везом када је реч о видео-играма и метафора је лоша, морам признати.

 

Ове игре су у своје време биле и те како одличне! Морам признати, још увек су одличне обзиром да им је намена остала проста и једноставна.

 

Нико овде не говори да су 2D игре боље или да би њих требало играти, већ да њима ништа не фали и да су игриве онолико колико и 3D видео-игре.

Сам принцип на конту тога што је игра рађена у 3D окружењу НЕ ЗНАЧИ да је боља од било које 2D игре, и обратно. Свака видео-игра је прича за себе и требало би их тако посматрати, а не да се кења како је дизајнерска лењост то што је игра одрађена у 2D к'о да је 2D неко говно.

 

Они који су пропустили те 2D видео-игре за мене нису имали добро детињство :icon_ne:

 

Када се само сетим Raptor, 1942 итд... све саме одличне игре. Па аутомати итд. :zeleni:

 

У сваком случају надам се да је јасно. Нити су 2D игре лоше. Нити су 3D игре лоше. Нити су та два фактора упоредива обзиром да је другачија перспектива.

Edited by c1k4_ml3kc3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сам принцип на конту тога што је игра рађена у 3D окружењу НЕ ЗНАЧИ да је боља од било које 2D игре, и обратно.

У реду, погрешно сам схватио расправу. Са наведеним се у потпуности слажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas za Gemini Rue, 2D igra izasla proslog meseca, malo koja igra danas je tako dobra.

Igra moze da bude dobra, sjajna, losa ili sranje, totalno nebitno dal je 2D ili 3D. Isto vazi i za filmove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

У реду, погрешно сам схватио расправу. Са наведеним се у потпуности слажем.

 

Хвала :] :pivopije:

 

Надам се да више неће бити офтопика.

 

С моје стране сигурно неће. Поз свима и извињавам се.

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово су историјски тренуци овог форума.

 

У реду, погрешно сам схватио расправу. Са наведеним се у потпуности слажем.

 

Први човек у историји овог форума који је признао грешку.

 

 

Хвала :] pivopije.gif

 

Надам се да више неће бити офтопика.

 

С моје стране сигурно неће. Поз свима и извињавам се.

 

Први човек у историји овог форума који се извинио.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, probao, igrao sat-dva i izbrisao. Realno nije moglo nista bolje ni da se ocekuje.. igra je nevidjeno sranje.. na svakom polju.

 

Sa druge strane, izuzev prilicno loshe grafike, Dungeon Siege III mi se, za sada makar, cini kao daleko bolja i zanimljivija igra od dvojke.. preporuka, iako nije nista spec, nema sta pametnije trenutno da se igra.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, probao, igrao sat-dva i izbrisao. Realno nije moglo nista bolje ni da se ocekuje.. igra je nevidjeno sranje.. na svakom polju.

Да ли је могуће :haha:

Мислим, на графичком нивоу сам очекивао говно, али да је толики смор нисам, док не виђех силне лоше ривјуове. Ништа, сјутра ћу пробати да га играм дуже од сат времена. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

А не знам, ја сам стиго до оног општег хаоса кад ти онај каже да неће бити ток шоуа јер су дошли ванземаљци, даље нисам мого, толико је лоше да је смијешно колко је неигриво. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам погледао пар рецензија које ме и нису одушевиле па сам одлучио да ипак не скидам игрицу од 3 цедеа. Очекивао сам барем какву такву нелинеарност а тамо што год да урадиш исход је малтене исти.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ме ниси помијешао са неким за тај имдб лемице? Једноставно ме за сад није заинтересовала јер ме смара да играм на иксбоксу на 3 цедеа, да је била за комп можда би играо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...