Jump to content

Moondive


Nesha

Recommended Posts

Soli, znam ja da bi ti i tri ili cetiri pevacice na bini, nista ti ne bi smetalo icon_smile.gif Ali, bine umeju da budu i male, a tek od drugog gitariste pevacice se ne bi ni videle! icon_wink.gif Salim se, naravno. Problem je sledeci - za sada kad probamo, kad putujemo i sviramo lakse nam je da se izorganizujemo kad nas je manje, a kad bude neki veci koncert, kad budemo snimali DVD laugh.gif - bice podrske, kako zenske tako i muske! Poz! pivopije.gif

Slazem se sa tobom vise ljudi u bendu bi vam samo smetalo.Previse je kad bend ima dve gitare, dva voklala a svira obican metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stavr je ukusa i dozivljaja muzike. Fear Factory ili Sodom zvuce strava i sa po jednom gitarom i to bez klavijature icon_smile.gif .. ali radi se o thrash metalu. Mozda bi bilo previse a Moondive poredimo sa Symphony X ili Dream Theater koji imaju istu sviracku postavku. Kazem samo na osnovu svirki koje sam slusao ranije, kad su imali 2 vokala i svirki s jednim vokalom. Osim toga, sta znaci "obican metal" ... Moondive pokusava da bude bend sa dobrim muzicarima, dobrim zenskim vokalom i dobrim pesmama ... stil muzike nije sirovi thrash metal, nego malo kompleksnija muzika kojoj bi dobrodoslo jos malo punoce u zvuku. Bas cu danas da vidim da li je na albumu nasnimavana i druga gitara i da li je Smiljka snimala i back vokale. Ako toga ima, onda znaci da im treba za svirke jos jedna gitara i jos jedan zenski vokal .... To su neke finese koje ne moraju biti mnogo bitne. Globalno na stil muzike i na kvalitet pesama koje sam cuo na svirkama nemam nekih zamerki, a album danas kupujem pa cu o tome onda drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka je sledeci petak u Filozofu ... nadam se da ce svi personalni problemi do tada biti reseni ... hronicni problem klavijature (Damjane, racunaj svirku u petak) i Ivanova povreda ruke (ne vataj se basa kad ne znas mrred.gif )

 

Smiljka je raspolozena kao i uvek, Marko takodje ... znaci , trebalo bi da bude sve OK, samo da se zvuk namesti kako treba posto je cveceras bio uzas blagi .,.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jes' bio truo zvuk. Svaka cast bendovima, treba se snaci u onakvim uslovima! Pretpostavljam da se nesto poremetilo u toku svirke, nisam slusala prvi bend, a znam da ekipa koja uvek radi svirke ne bi namestila u startu los zvuk.

Valjda ce biti bolje sledeceg petka. I nadam se da ce se problem sa klavijaturistom resiti, nama se svira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcenat je na klavijaturama, gitara je u drugom planu i to ne smatram uopste losim ali skinucu kapu Marku kad to bude vise gitarski album.

 

cekaj malo, pa ja sam rekao nesto sasvim drugo.

osvirnuo sam se na jedan specifican aspek njihove muzike koji od gitariste (i ostalih koji to rade) trazi veliku preciznost - unisono sviranje. i za taj aspekt, realno gledano, marko zasluzuje postovanje.

 

Ono sto sam napisala (a toplo bih preporucila svima da se ponovo podsete predhodnih postova) apsolutno NIJE pljuvanje i omalovazavanje bilo koga.

 

Ako ce novi klavijaturista da bude priblizno slican prethodnom (koji podseca na putujuci cirkus - peva, svira 10 instrumenata) bolje da razmisle o tome da izbace klavijature.

 

nije mi se svidelo kad si coveka koji je svirao klavijature i gitaru nazvala "putujucim cirkusom". nije to nista neobicno, i velicine kao sto su gary moore ili tina turner imaju takve ljude na sceni. ako neko zna da svira vise instrumenata to bi trebalo da bude plus, a ne nesto cemu se treba smejati.

 

btw, negde si napisala svoju listu omiljenih domacih metal gitarista. neke od njih nikad nisam slusao, neki su fenomenalni (solo iz "oxygene" - king size mi je verovatno omiljeni domaci metal solo u poslednjih x godina), ali za mene ostaje misterija kako si u tu elitu icon_wink.gif ubacila gitaristu midgarda koji je ipak slabiji tehnicar od marka, na primer, a vidim da kod gitariste uglavnom cenis tehniku? ali nebitno, mozda ne sviras gitaru pa ne mozes da ocenis...

 

p.s. mozda jedan zanimljiv podatak za auditorijum. pevac grupe nite eyes je verovatno tehnicki jaci gitarista od svih nabrojanih, ali eto, vise voli da peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, KO JOS SVIRA??? I, ne znam da li je vas obicaj da kasnite. Nadam se da jeste, jer ja pre 22h ne mogu da stignem sa LA ekipom... Izvestite nas ko jos svira, koji ste vi po redu i da li kasnite bar sat vemena.... icon_biggrin.gif Sanse za moj dolazak su se povecale na 60% icon_smile.gif

Demether sigurno icon_da.gif Redosled bendova jos uvek ne znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ce novi klavijaturista da bude priblizno slican prethodnom (koji podseca na putujuci cirkus - peva, svira 10 instrumenata) bolje da razmisle o tome da izbace klavijature.

 

 

 

btw, negde si napisala svoju listu omiljenih domacih metal gitarista. neke od njih nikad nisam slusao, neki su fenomenalni (solo iz "oxygene" - king size mi je verovatno omiljeni domaci metal solo u poslednjih x godina), ali za mene ostaje misterija kako si u tu elitu icon_wink.gif ubacila gitaristu midgarda koji je ipak slabiji tehnicar od marka, na primer, a vidim da kod gitariste uglavnom cenis tehniku? ali nebitno, mozda ne sviras gitaru pa ne mozes da ocenis...

nije mi se svidelo kad si coveka koji je svirao klavijature i gitaru nazvala "putujucim cirkusom". nije to nista neobicno, i velicine kao sto su gary moore ili tina turner imaju takve ljude na sceni. ako neko zna da svira vise instrumenata to bi trebalo da bude plus, a ne nesto cemu se treba smejati.

 

Svaka cast muzicarima koje dovode Gary Moor i Tina Tarner. Kod pomenutog nije problem u tome koliko instrumenata svira nego kako ih svira. Predpostavljam da su zbog toga bili primorani da traze novog klavijaturistu.

 

Sto se tice gitariste Midgarda, on ima daleko bolji feeling od Marka kao i ritmiku. Mnogo su mu ukusnije i energicnije solaze. Cini mi se da mnogo bolje barata i bluesom i ne frazira kao Marko. To je bar moje misljenje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenje pite i Godisnji odmor su svirali prosle nedelje, jedino ako su zaqpili termin petkom vece pa sviraju svaki petak icon_smile.gif Bolje Magma da svira svaki petak ... e, da ... Magma su mi prosle nedelje citali misli kad je bilo 4 devojke na bini icon_smile.gif Mislim da Smiljka zna o cemu se radi icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...