Jump to content

Saturnus


Chlan 787

Recommended Posts

Ja ih upravo zbog te doze melanholije slusam... sad.gif:cry:

Inace, neko od vas je spomenuo "Starres"... ODLICNA PESMA!!!

Sto se albuma tice, oni su izdali 3 komada (2 long-play-a i jedan EP): Paradise belongs to you (posedujem), For the loveless lonely nights (koji je trenutno kod Rain Delay-a) i Martyr (koji Rain Delay ima na kaseti)...Pa, eto, ako nekome treba- nek' se javi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ono sto sam uspeo da cujem od novog albuma govori da nece doci do velike promene u Saturnusu iako su mnogi pricali kako ce bend puci posto su oni pesovani otisli...njihovi nesrecni Of The Wand And The Moon, The Loveless, The Blazing Eternity i sta vec opet ne mogu ni da pridju Saturnusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam uspeo da cujem od novog albuma govori da nece doci do velike promene u Saturnusu iako su mnogi pricali kako ce bend puci posto su oni pesovani otisli...njihovi nesrecni Of The Wand And The Moon, The Loveless, The Blazing Eternity i sta vec opet ne mogu ni da pridju Saturnusu...

 

Mislim da novi Saturnus ne moze biti originalniji/bolji od The Loveless-a iz prostog razloga sto je Kim Larsen bio Saturnus.

Star Rover nije mozda originalan niti toliko poseban, ali je bar iskren...a Saturnus ne mogu novi album da snime vec 3 godine sto samo po sebi dovoljno govori o njihovoj (ne)moci da obnove ili bar zadrze ono sto su Paradise Belongs to You, For the Loveless Lonely Nights i Martyre postavili.

Da su neki (preostali clanovi Saturnus-a), promenili bi ime benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blazing Eternity gotivim prvi album koji ima stvarno sjajne deonice, ali je novi krs...mada i on ima dve dobre stvari...vise mislio na druga dva projekta kada sam to rekao... biggrin.gifa:

 

a sad ti je novi krs, a meni nisi tako pricao kad si ga dobio smile.gif

 

a kad i vec toliko pricas o dark rocku gde bi onda The Loveless trebalo po tebi svrstati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, na prvom albumu (Paradise belongs to you) je najvecim delom growl, dok na For the loveless lonely nights ima dosta recitala.

Martyr je neka kombinacija 50%growl + 30% recitali + 20% neki bolesni vokal (vadjenje jetre i sl.).

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blazing Eternity gotivim prvi album koji ima stvarno sjajne deonice, ali je novi krs...mada i on ima dve dobre stvari...vise mislio na druga dva projekta kada sam to rekao... biggrin.gifa:

 

a sad ti je novi krs, a meni nisi tako pricao kad si ga dobio smile.gif

 

a kad i vec toliko pricas o dark rocku gde bi onda The Loveless trebalo po tebi svrstati?

 

Sad mi je krs, menjam misljenje ko radikali :wink:

The Loveless u dark rock, naravno!

Nije meni sranje The Loveless, ali si se ti toliko upalio za njih, pa mora neko da ih pljuje:_)____))

Kapish?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Saturnus je fantastican bend...mislim za mene nekad bio...Paradise Belongs to You je stavrno remek delo...i sad volim da ga slusam i stvarno nije album koji ima dosadnih trenutaka i ne moze da smori...Ni Martyre nije los album ali ne moze da pridje prvom...One Freezing Mind Of Me nisam slusao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogo mi je smesno kada vidim neku debilnu poruku nekog * da je Kim Larsen pesovan.Slusaj * snimi ti jednu pesmu kao Kim Larsen pa onda uzmi da sudis.Slusam duze od tebe sve Larsenove albume pa se nisam usudio da plujem Loveless a ti * mozes.Kako te bre nije sramota * .NARAVNO da je KIM LARSEN Saturnus.To sto * pa neznas da su na zadnjem Martyr-u i For the Loveless skoro svi tekstovi i sva muzika Larsenovi to je tvoj problem.Ovo je bre sramota.PARADISE BELONGS TO YOU je jedan od najboljih DOOM albuma svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogo mi je smesno kada vidim neku debilnu poruku nekog debila da je Kim Larsen pesovan.Slusaj pesovanu snimi ti jednu pesmu kao Kim Larsen pa onda uzmi da sudis.Slusam duze od tebe sve Larsenove albume pa se nisam usudio da plujem Loveless a ti jadnice mozes.Kako te bre nije sramota bednice prokleti.NARAVNO da je KIM LARSEN Saturnus.To sto si ti debil pa neznas da su na zadnjem Martyr-u i For the Loveless skoro svi tekstovi i sva muzika Larsenovi to je tvoj problem.Ovo je bre sramota.PARADISE BELONGS TO YOU je jedan od najboljih DOOM albuma svih vremena.

 

watch your language, young man! Zuti karton.

 

btw. Of The Wand and The Moon, album Lucifer je GENIJALAN!

ko ima ostale, nek se javi da se malo menjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je smesno kada vidim neku debilnu poruku nekog debila da je Kim Larsen pesovan.Slusaj pesovanu snimi ti jednu pesmu kao Kim Larsen pa onda uzmi da sudis.Slusam duze od tebe sve Larsenove albume pa se nisam usudio da plujem Loveless a ti jadnice mozes.Kako te bre nije sramota bednice prokleti.NARAVNO da je KIM LARSEN Saturnus.To sto si ti debil pa neznas da su na zadnjem Martyr-u i For the Loveless skoro svi tekstovi i sva muzika Larsenovi to je tvoj problem.Ovo je bre sramota.PARADISE BELONGS TO YOU je jedan od najboljih DOOM albuma svih vremena.

 

Napaljenko, spusti malo loptu, prestani da koristis taj kafanski recnik, jer niti imas dovljno stila za to, niti si dovoljno pismen, a i ja ti nisam ni devojka ni ortak, pa da se tako ponasas.

Od kada ja slusam Saturnus i doom pojma nemas, a i bolje je da ne znas. Razlog zbog koga sam Kima nazvao pesovanom je cista provokacija upucena na Danilov racun (koji se toliko vezao sa The Loveless proglasivsi ga albumom godine, mada se sada opametio i prebacio Sigur na to mesto:)) i niko te nije zvao da se upustas u taj interni razgovor, narocito ovako niskim recima koje ne prilice ni najgorem klosaru, a kamoli :potvrdjenom: muzicaru.

Po pitanju The Loveless-a i OTWAM-a stojim iza svojih reci i smatram ih osrednjim u svojoj kategoriji(ne losim, ali daleko i od dobrih), pa makar ih pravilo i 100 Kim Larsen-a. Dobro znam o cemu pricam, nema potrebe da se nerviras toliko, iz tih sfera sam slusao stotine albuma. Ostajem pri stavu da se Kim degradira sa njima, jer je postavio enormne standarde u Saturnusu. Sto se novog Saturnus-a tice, zivi bili, pa videli...cuo sam jos neke semplove sa novog albuma, a takodje mi je jedan Danac, koji je album slusao, rekao da je odlican i da se njihovo odsustvo ne primecuje. Vrlo dobro znam ko je radio tekstove i muziku na prva dva Saturnusa, i te kako cenim sve sto je Kim do sada postigao u karijeri, ali zahvaljujem jednoj takvoj zvezdi koja mi je to jos vise pojasnila. To sto ne mogu da izdaju vec snimljen album je posledica drugih stvari, a ne ovih koje Danilo implicira...Euphonius Records moraju preskociti, jer Kim drzi malo monoplo tu, ali to je vec druga prica.

Nisam muzicar, ali to ne znaci da ne mogu kritikovati neciji rad. Ne moram da "snimim jednu pesmu kao Larsen, pa da sudim", kao sto ni ti ne moras da izreziras neki film da bi mogao reci da li je dobar ili los. Tuzno od tebe ako mislis da je tako.

Anyway, veoma bizarno je nazvati nekog pesovanom, a onda braniti jednog celavca najglupljim argumentima tako zustro...sve mi se cini da je ta prozivka otisla na pogresnu adresu, ali, posto povratna adresa stoji, nece biti problem da se vrati u pravo narucje.

Ako hoces sa mnom da polemises oko necega, moras malo nauciti da se lepo ponasas, jer napaljene junake uglavnom izbegavam. U tvom slucaju sam napravio izuzetak, jer ce se naci neko ko ce smatrati da vredis nesto, jer znas da okines 4 zice i ispevas par growl-a...ja, eto, smatram da si obicna nezrela osoba kojoj ce biti potrebno jos vremena da odraste.

Nemoj se ljutis, nije to uvreda, samo misljenje...ono gore su vec uvrede 8)

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...