Jump to content

Saturnus


Chlan 787

Recommended Posts

nema ovde nikakve rasprave niti ce je biti...lepo sam mu rekao sta sam imao i necu mu se ni obracati vise...a, sto se uvreda tice mogu samo da se nasmejem...zar mislis da sam toliko osetljiv da bi me ovakvi likovi mogli uvrediti :wink: ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

emo kentisha!?

booya!

 

by the way, Kim je laim sa OTWATM-om, a theLoveless je morao da bude mnooooogo bolji... kad razmishljam o svakoj pesmi posebno, kapiram da im nishta ne fali, ali kad slusham ceo album i uporedim ga sa Saturnus-ovim izdanjima na kojima je radio, vidim da je izpozerisao kao Jelena Trninic... s naznakom da je ona cupi za anale sa svim onim nogama i dudama, a on celavi prepotentko koji mi je trazio 25$ za Lucifer...

shta da kazem vishe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

teske reci ovde pale..... Kapiram sto si se Kentisha naljutio, ali mislim da ste obojica malo preterali....

the Eagle Nature ima takvu narav da plane u sekundi, i nije se on na tebe iznervirao, vec je verovatno mislio na gomilu klinaca koji su se nalozili na Saturnus preko noci, kupili jedan album, ili jos gore srezali par pesama na mp3 - a svemu tome smo krivi Stivi, ti i ja u odredjenoj meri, kada smo pre jedno 2 godine pustali/terali Stevu da pusta Christ Goodbye u KST-u na Gothic Nightu do iznemoglosti, i onda se svi i svakakvi nalozili, do te mere da je poceo tu pesmu da zloupotrebljava i Slovenac petkom.. (i to u onom Slepom Crevu gde je sreca ako radi i jedan zvucnik.) Ali da se ne udaljavamo od teme. The Eagle Nature je nase interno zezanje za Loveless pogresno protumacio (preozbiljno te shvatio, izvukao iz kontexta - kako hoces), mislio da si jedan od 'klinaca' i eto nastade sranjca...

A i sam znas koliko je Saturnus bio neka vrsta 'best kept secret' medju nama i postao 'in' u odredjenom trenutku (slicnu sudbinu doziveo je i Opeth izlaskom BWP), odnosno tokom 2001. i 2002. kada smo stalno isli kod Steve na radio i sl.(eh, ona Finlandia je bila nezzzaboravna biggrin.gif ). Mislim, dovoljno je pogledati prve stranice ove iste teme, postovi textova pesama i slicne beskorisne stvari.......

 

Ajd sad da 'let the sleeping dogs lie' i raspravimo o saturnalijama kada taj album konacno ugleda svetlost dana........

pozdrav -

:We all lie in the gutter but some of us are looking at the Starres:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar je jasna kao dan, covek se meni direktno obracao i sasuo niz gnusnih uvreda...meni ne moras da objasnjavas takve stvari, jer dobro znam o cemu pricas...rekoh da je gotovo i da necu da se vracam na to...koliko se gluposti valja po ovom forumu, kad bi se svako od nas cimao da objasnjava neke stvari, gde bi kraj bio...ali, opet od svih tih gluposti zajedno gori je samo jedan post u onakvom maniru, pa makart taj neko poslusao sve sto je ikada izaslo iz doom zanra...do y`know what I mean?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vec je verovatno mislio na gomilu klinaca koji su se nalozili na Saturnus preko noci, kupili jedan album, ili jos gore srezali par pesama na mp3 - a svemu tome smo krivi Stivi, ti i ja u odredjenoj meri, kada smo pre jedno 2 godine pustali/terali Stevu da pusta Christ Goodbye u KST-u na Gothic Nightu do iznemoglosti, i onda se svi i svakakvi nalozili, do te mere da je poceo tu pesmu da zloupotrebljava i Slovenac petkom

 

 

A i sam znas koliko je Saturnus bio neka vrsta 'best kept secret' medju nama i postao 'in' u odredjenom trenutku (slicnu sudbinu doziveo je i Opeth izlaskom BWP), odnosno tokom 2001. i 2002. kada smo stalno isli kod Steve na radio i sl.(eh, ona Finlandia je bila nezzzaboravna biggrin.gif ). Mislim, dovoljno je pogledati prve stranice ove iste teme, postovi textova pesama i slicne beskorisne stvari.......

 

Ako sam ispravno razumela (a sve se nadam da nisam) vi ste zasluzni shto bilo ko ovde slusha Saturnus i da nije bilo vas mi ne bi ni chuli za njih? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, dechice, dosta je svadje ovde, ruzno je sto je Kentisha kao jedan od najvecih poznavalaca ovog zanra ovde bio napadnut, a opet tesko je razumeti necije interne fore ako ga ne poznajes. Vratite se na temu o bendu.

Sudija May je govorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ispravno razumela (a sve se nadam da nisam) vi ste zasluzni shto bilo ko ovde slusha Saturnus i da nije bilo vas mi ne bi ni chuli za njih? :roll:

 

 

Pazi, nisam to hteo da kazem. Jesmo zasluzni za njihov 'proboj', ali mi smo to i hteli (pravi fan benda ce uvek hteti da razglasi o istom svim svojim prijateljima i na sve strane).

Medjutim, vremenom sam stekao utisak da se to nekako otrglo kontroli. Hteo sam da kazem (izmedju redova) da su mi neki govorili kako su nedavno otkrili Saturnus i kako im je on do yaya, postao im omiljeni bend i sl., ustvari postao je 'komercijalan' zato sto se cesto pustao u kst-u, pa ljudi videli da se dosta ljudi lozi, pa reagovali po principu "U, vidi, sto se ljudi loze, pa moram i ja da nabavim ovo da vidim sta je to". (a privatno omiljeni bendovi su im neke gadosti koje ni ne zelim ovde da navodim). Saturnus nije za svakoga.

Sam bog zna koliko sam uzina i dorucaka propustio u osnovnoj+gimn. da bih ustedeo pare za neki disk (hej Kentisha, Does It Sound Familiar? :wink: ), pa cak i na letovanju se suzdrzavao od preterane zezzancije, da bih mogao da kupim Saturnus - Paradise Belongs to You ili recimo Opeth - My Arms, Your Hearse.

Poenta u svemu tome je, da pravi fan benda postanes kada se toliko iscimas, i imas disk na originalu da bi ga slusao sa originala a ne kopije, da bi procitao reci (Saturnus bez textova je kao da gledas film sa isklj.tonom), i zbog toga sto samom tom kupovinom diska znas da je neki mali procenat otisao bendu u ruke. Nismo ni mi krivi sto je Srbija otisla u qrac poslednjih godina pa sad mozes sve zivo da nabavis na mp3 kako ti sta padne na pamet - time se znacajno obezvrednjuje+obezlicava sam album/muzika/kvalitet, a nikome vise nije stalo sto je taj Saturnus srezan na ruznih 128k ili je 5.kopija sa no-name-a srezan na vecoj brzini od 4x.....

Mislim, je8em mu mater, cak sam i bend nazvao po Saturnus-u, valjda bi to nesto trebalo da znaci.......

 

Nadam se da nisam nekoga uvredio ovim postom - samo sam realan i zeleo da apelujem na celu mp3 maniju, a podsetim na neka (bolja?) vremena kada si stvarno morao da se iscimas da bi nabavio bilo sta, i time ucvrstio(preispitao) svoju vezu sa omiljenim bendom.

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ma nisu baš jako plagijatori, ali ima tu svega i svačega:

od MDB do Crematory. Neki elementi vokalnog izvođenja čak

po katkad podseti i na Paradise Lost. Ali u svakom slučaju je

dobar bend, kao što sam napomenuo u prvom post oko koga

se nadigoste na moj ego.

Edited by Žderač

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam pre nekih dve godine paradise belongs to you u cd shopu Imperial, onako u prolazu, dok sam izlazio, i ja i drugarica smo stajali u hodniku jedno 5 minuta da cujemo jos!!!

to je tako dobar album, one pticice me ocaraju svaki put kad ih cujem

imam jos i Martyre i For the loveless... drugi mi se vise svidja icon_wink.gif

vokal je mnoogo dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...